Man nevajag šādu Jauno gadu! 4

Dvēsele kliedz pēc palīdzības, mana, tava un daudzu Latvijas iedzīvotāju. Tuvojas laiks, kad sākam atskatīties uz visiem gada laikā paveiktajiem darbiem, atceramies tos, analizējam un pēc tam gatavojamies jaunajam gadam.Raža novietota glabātavās - pagrabos, klētīs un bankās. Šodienas ritms ir straujš. Tomēr savas labsajūtas un harmonijas dēļ ir vērts ieklausīties senču gudrībās, kas saka, ka darbs ir ne tikai rokām, bet arī galvai un prātam.Gada tumšākajā laikā svarīgi ienest gaismas un siltuma staru savā dzīvē. Dabā valda atpūta, bet mūsu valdība pat domu par «mazā cilvēciņa» elpas atvilkšanu nepieļauj. Taču tā ļoti rūpējas par pārsteigumiem savai tautai - inflācija oktobrī jau 13,2%, ar nākamā gada janvāri elektrība kļūs par 28% un gāze par 40% dārgāka, tiks paaugstināta degvielas cena un maksa braukšanai autobusos.No ierastajiem Ziemassvētku pīrādziņiem būs jāatsakās, jo piena, olu, maizes, gaļas cena jau tagad ir augstākā Baltijas valstīs. Katru dienu, ieejot veikalā, mēs ieraugām citu ainu. Cenas sāk kāpt jau no tā brīža, kad skaļi tiek paziņots, ka tās mainīsies nākamā gada janvārī. Verot veikalu durvis 1. janvārī, mēs vēlreiz pārliecināmies - valdība nemelo, cenas tiešām jau kuro reizi paaugstinātas.Jautājums varenajiem - cik reižu līdz 1. janvārim tiks palielināta maizes kukulīša cena? Cik reižu piena pakas cena? Protams, varam jau mēs visi dzīvot taupīgāk un pievilkt jostas. Taču nav saprotams, kāpēc deputātiem dubultā atmaksā telefonu rēķinus, arī kancelejas izdevumus, ja darbā galvenokārt tiek lietotidatori. Izglītības un zinātnes ministrija gan katram skolotājam nav piešķīrusi datoru un atmaksājusi tā lietošanu. Pedagogi darbam izmanto gan datorus, gan citus kancelejas piederumus, kurus neatmaksā.Nav saprotams, kāpēc jādzīvo taupīgāk, ja ministriem kompensācijās izmaksā vairākus tūkstošus latu, kaut viņi savu darbu nav veikuši. Solījumu strādāt Latvijas izaugsmei viņi nav izpildījuši. Pat skolēnam skaidrs -, ja darbs veikts nepietiekamā līmenī, arī vērtējums, tātad alga, ir atbilstīgs. Par kādām kompensācijām var būt runa, ja ministrs netiek galā ar saviem pienākumiem?Cienījamie lasītāji, kā jūs domājat, vai kāds ir aprēķinājis, cik tautai izmaksās valdības vai Saeimas maiņa? Deputātu un ministru atlaišanas kompensācijas taču maksās no iedzīvotāju samaksātiem nodokļiem, tātad pensiju, bērnu pabalstu maciņiem. Vai nebūtu laiks mainīt likumu? Nav saprotams, kāpēc pensionāriem josta jāsavelk dubultā, cenu kāpums būs jau janvārī, bet pensionāri savu pabalsta paaugstinājumu sagaidīs tikai jūnijā?Laiks nodibināt cenu komisiju, kas kontrolētu un regulētu nepamatotu cenu kāpumu. Cenu komisija varētu būt viens no veidiem inflācijas apkarošanā. Pietiek deputātiem izmaksāt nenopelnītās kompensācijas. Laiks pāršķelt tumsu ar gaismas staru un atņemt tai spēku plesties plašumā. Laiks svinēt gaismas uzvaras svētkus pār tumsu.

Pievieno komentāru

Komentāri 4

skaidojums

Attiecībā uz pensionāriem droši vien ir tā - valdība cer ietaupīt, jo cerams, ka kāds pensionārs laika posmā no janvāra līdz jūnijam mirs bada nāvē..tad lūk.....viņu iepriekšējo pensiju sadalīs atlikušajiem!!!!! (dzīves lielā loterija, kuras īpašnieki ir ministri un daputāti)

pirms 13 gadiem, 2007.12.16 22:27

KGB

Briedi Tu vairs neesi gaļas pārstrādes uzņemuma Līdumā priekšnieks,kur varēji darīt kā gribi.Ja grūti,savelc jostu.

pirms 13 gadiem, 2007.12.16 20:26

patriots

lai dzīvo Latvija-korumpētākā valsts pasaulē1

pirms 13 gadiem, 2007.12.16 16:13

wwww

Kādu vēl cenu komisiju? :) Neesat aizķēries kaut kur 80.tajos? Konkurence padome izmeklē gadījumus, ja ir aizdomas par cenu vienošanos ražotāju vai mazumtirgotāju starpā. Tas arī viss.

pirms 13 gadiem, 2007.12.16 12:44

Lietotāju raksti