Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Martā apstājies bezdarba līmeņa pieaugums 2

Šā gada marta beigās reģistrētā bezdarba līmeņa pieaugums ir apstājies, paliekot 17,3% robežās no ekonomiski aktīvo iedzīvotāju kopskaita, aģentūru BNS informēja Labklājības ministrijā (LM). Saskaņā ar ministrijas rīcībā esošajiem operatīvajiem datiem bezdarba līmenis martā par 0,1% ir samazinājies Limbažos, Kuldīgā, Liepājā, Saldū, Balvos, Krāslavā, Alūksnē, Madonā, Valmierā un Dobelē. Savukārt Ventspils novadā bezdarba līmenis ir pat samazinājies par 0,2%. "Līdztekus citiem pozitīviem ekonomikas stabilizācijas rādītājiem arī situācija darba tirgū sāk uzlaboties, jo beidzot ir apstājies bezdarba līmeņa pieaugums. Tas nozīmē, ka visas līdz šim LM iniciētās darba tirgus programmas un Sociālās drošības tīkla stratēģijas pasākumi ir bijuši pietiekami mērķtiecīgi un efektīvi, lai apturētu straujo bezdarba pieaugumu," atzina labklājības ministrs Uldis Augulis. Vienlaikus viņš arī norādīja, ka, pēc 5.aprīļa operatīvajiem datiem, nedaudz pieaudzis brīvo darba vietu skaits, sasniedzot 1712 darba vietas. Nodarbinātības valsts aģentūras uzskaitē šā gada marta sākumā bija 192 911, bet mēneša beigās - 194 260 bezdarbnieki, savukārt jau 5.aprīlī bezdarbnieku skaits valstī ir samazinājies par 176 cilvēkiem, sasniedzot 194 084 cilvēkus. Jau ziņots, ka šā gada februāra beigās Latvijā bez darba bija 192 053 cilvēki un bezdarba līmenis sasniedza 17,1% no ekonomiski aktīvajiem iedzīvotājiem. Ekonomiskās situācijas pasliktināšanās dēļ Latvijā strauji pieaug bezdarbnieku skaits, un eksperti paredz, ka šogad bezdarba līmenis valstī var sasniegt 20% no ekonomiski aktīvajiem iedzīvotājiem.

Pievieno komentāru

Komentāri 2

Ilze

tā augšiņa"taču dzīvo citā pasaulē, domā kā tikt pie prēmijām un lielām algām. Bet pārējai tautai jāziedo nepaēdušai Latvijai, kauns un negods tādai valdībai. Redzēs ko darīs pēc vēlēšanam, tauta tik tālu novesta, ka retais vēlēs par šiem blēžiem, lai tad nāk arī kā saka tas krievs, nekas sliktāk jau nebūs.

pirms 10 gadiem, 2010.04.07 12:03

krix

ārprāc. nu kā tā var rakstīt. ne ar vienu teikumu nav pieminēts tas, ka valstī nav nekādas statistikas par tiem cilvēkiem, kuriem bezdarbnieku pabalsts ir beidzies (un līdz ar to nav jēgas saglabāt bezdarbnieka statusu), bet darbs tā arī nav atrasts.

"Tas nozīmē, ka visas līdz šim LM iniciētās darba tirgus programmas un Sociālās drošības tīkla stratēģijas pasākumi ir bijuši pietiekami mērķtiecīgi un efektīvi, lai apturētu straujo bezdarba pieaugumu"
nē nu te tiešām var pārsmieties par šo optimismu.

pirms 10 gadiem, 2010.04.06 18:20

Latvijā un pasaulē