«Mēmeles sportam» otrā vieta Latvijas čempionātā 1

Bauskas ūdensmotosporta komanda «Mēmeles sports» šogad Latvijas atklātajā čempionātā kopvērtējumā izcīnīja otro vietu, aiz sevis atstājot jūrmalniekus, alūksniešus un jelgavniekus. Spēcīgākie šogad izrādījās liepājnieki – «UPB Energy», kas pēc gada pārtraukuma atguva čempiona titulu.

Analizējot individuālos rezultātus, var secināt – veicies labi. JT-250 klasē 15 braucēju konkurencē 3. vietu izcīnīja Endija Zaumane, kas viņas pirmajai pilnajai sezonai ir ļoti labs rezultāts. Debitants Jānis Sējāns šosezon ir augstajā 6. vietā. Nākamsezon Jānis startēs ātrākā, S-550 klasē, ar padomiem un pieredzi puisim varēs palīdzēt Kristaps Paegle. Miks Zaharčenoks aizvadīja dažus sacensību posmus un izcīnīja 8. vietu.

Sezonas pēdējas sacīkstes M. Zaharčenoks aizvadīja GT-15 klasē un kļuva par Latvijas vicečempionu. Šogad GT-15 klase Latvijā ir pirmo gadu, tāpēc tajā nebija daudz braucēju.

Par Latvijas vicečempionu T-550 klasē 11 braucēju konkurencē otro gadu pēc kārtas kļuva Reinis Paegle. Tehniskas problēmas šogad liedza cīnīties par uzvaru kopvērtējumā. Arī trešajā vietā mūsu pārstāvis Dmitrijs Aņikejevs.

Ceturtā vieta S-550 klasē 11 braucēju konkurencē ir Kristapam Paeglem, kurš aizvadīja ļoti neveiksmīgu sezonu. Dažādu apsvērumu dēļ viņš piedalījās tikai četrās sacīkstēs, no tām divās ļoti smagi avarēja, bet vienā piedzīvoja tehniskas problēmas. Kristaps ir gatavs visu aizmirst un ar paceltu galvu gatavoties nākamajai sezonai.

Sestajā vietā šajā laivu klasē ir debitants Edijs Francis, kurš sacīkstēs sāka piedalīties sezonas nobeigumā. Jāpiemin ka braucējam iepatikās un ir «āķis lūpā». Jaunais sportists nākamajā sezonā pavisam noteikti turpinās braukt. 11. un 12.vietā šoreiz Mārtiņš Jātnieks un Andis Filipovičs, katrs sezonā aizvadīja tikai vienu sacīksti.

Par Latvijas čempionu FR-1000 klasē kļuva debitants gliseros – Pēteris Petrovskis. Viņš stabili startēja visos braucienos un uzvarēja Lotāru Milleru, kuram otrā vieta, un Māri Brigmani, kurš palika 3. vietā. Kopumā Latvijas čempionātā piedalījās sešas laivas. Kā jau ierasts, pēdējos gadus šajā klasē dominē baušķenieki.

Latvijas vicečempions 0-500 klasē ir pieredzējušais Zigfrīds Bitainis, kas šogad smagi avarēja Alūksnē, bet viņš ir gatavs nākamgad aizvadīt vēl vienu sezonu. 

Debitants Maksimilians Tučkovs izcīnīja ceturto vietu F-4S klasē.  Cerams, ka nākamgad viņš būs gatavs cīnīties par uzvarām. F-2 klasē par Latvijas čempionu kļuva Uvis Slakteris. «Mēmeles sports» vislielāko paldies saka «Rīga Powerboat Team», kas palīdz Latvijas čempionātā, kurā mūsu sportisti startē zem «Mēmeles sporta» karoga. 

Viens no vislielākajiem sasniegumiem – baušķenieka Toma Smilškalna izcīnītais pasaules čempiona tituls Maskavā. Sportists «Akvashelf Racing» komandas sastāvā veica astoņu stundu izturības braucienu laivu klasē PR4. T. Smilškalnam tas ir jau otrais pasaules čempiona tituls.

Liels prieks ka šajā gadā izdevies piesaistīt daudz jaunu braucēju. Galvenais iemesls ir «Formula Future» treniņi, ko organizē Atis Slakteris. Bērni cīnās trenējas nopietni, un viņiem tik ļoti iepatīcies, ka ir gatavi turpināt sportistu gaitas jau latiņu augstāk – JT-250 vai GT-15 klasē.

Komandas šogad prasmīgi turpināja vadīt Didzis Paegle. Liels paldies visiem  braucējiem, kas komandai ir devuši kaut punktu un palīdzējuši izcīnīt otro vietu. Liels atbalsts mums ir centīgie mehāniķi. Īpašs paldies arī labajiem līdzjutējiem! Uz tikšanos nākamajā sezonā! 2014. gadā mūsu galvenais mērķis būs uzvara.

Pievieno komentāru

Komentāri 1

Delfīns

Jātnieciņš apgrābsta visu,ko vien actiņas redz .
Smieklīga tirināšanās pa dzīvi. :) :) Laikam tāda audzināšana

pirms 7 gadiem, 2013.10.03 20:54

Lietotāju raksti