Meža dzīvniekus nemedī, bet baro 4

Noslēdzies 2010. gads ar dziļiem sniegiem un atkalām. Ar bagātiem lomiem beigusies makšķerēšanas sezona, bet medības pārtrauktas nežēlīgo laika apstākļu dēļ.Pēc Meža dienesta rīkojuma Nr. 225 no 2010. gada 28. decembra sakarā ar dzīvās dabas katastrofāliem izdzīvošanas apstākļiem pārtrauktas medības šajā sezonā. Visiem mednieku kolektīviem pastiprināti jābaro meža dzīvnieki. Laukumi ap barotavām jāatbrīvo no sniega, lai meža zvēri, sevišķi stirnas, kaut mirkli varētu atpūsties. Barotavām jābūt kārtīgi piepildītām, arī gar meža ceļiem zemo koku zaros jāizkaisa siens, lai dzīvniekiem vieglāk atrast ēdamo. Pamatojoties uz iepriekš minēto rīkojumu, jārīko reidi klaiņojošo suņu iznīcināšanai. Pašlaik saimnieku nepieskatītie suņi rada lielu postu meža faunai. Nabaga stirnām grūti skriet pa biezo sērsnu, suņi tās viegli panāk un nogalina. Saimniekiem jāapzinās, ka mājas mīluļi ir jāpiesien. Ja suņi klīst tālāk par 200 metriem no mājām, medniekiem un arī policijas pilnvarotajiem tie ir jāiznīcina.Godātie mednieki, lūgums visiem piedalīties meža iemītnieku barošanā, lai tiem vieglāk izdzīvot šajos bargajos apstākļos. Laiks sakārtot medību inventāru un pasargāt savas medību platības no plēsoņām.Ja esat izlēmis kļūt par mednieku, to var izdarīt, piesakoties Bauskas mednieku un makšķernieku biedrībā (BMMB) jauno mednieku kursos, telefons 29189821.Godājamie BMMB biedri, lūgums visiem pagarināt savu biedra karti. Makšķernieki, neaizmirstiet iegādāties jaunās makšķerēšanas kartes! Biedrības biedri tās var iegādāties tikai BMMB birojā trešdienās. Darba laiks no plkst. 8 līdz 15. Tie, kuri nav biedrības biedri, kartes var nopirkt makšķernieku veikalos «Līga» Uzvaras ielā 7 vai Stacijas ielā 3.

Pievieno komentāru

Komentāri 4

ezis

mani ir jautājums kāpēc neķer mala medniekus mēs dzivojam pie meža un katru vakaru var dzirdēt ka šaudās un neķer un cilpas visās mālās salikts nesu stirnām sienu uz mežu un pati tiku cilpā vaitad nevar biežāk tos mala medniekus kontrolēt sakot ka nau darba strādniekiem lai pavaktē tas vis notiek brunavas mežā kas grib tas iet medīt kam nau slinkums.

pirms 9 gadiem, 2011.03.06 11:47

henjka

taa autoram baz paraksta. jaa tiesi taa arii buus,izveertees zveeru daudzumu,ja skaits buus samazinaajies,nenjems licenzes un gaidiis populaacijas atjaunosanos,ja uzskaite pieraadiis ka iespeejams mediit,noteikto daudzumu nomediis.tilmeer tagad brauks uz mezu,tiiriis laukumus,vediis bariibu kas nebuut nemaksaa santiimus,taisiis batotavas kuraam vajadziigs materiaals,vasaraa sies slotinjas ut.t..tikmeer Tu seedeesi pie televizora vai datora,eediisi kuukas un dzersi siltu teeju un vaimanaasi cik smagi ir zveerinjiem un kaa siem neiet.

pirms 9 gadiem, 2011.01.11 09:11

strēlnieks

Jāāā, tā arī būs, bet var jau arī tagad, tikai grūti dabūt ārā no meža!

pirms 9 gadiem, 2011.01.10 17:53

Meža dzīvniekus šobrīd baro, lai tos vēlāk medītu .. tiklīdz atkal kāds nospiedīs starta pogu - tā šāvēju bars ielenks, iedzīs stūrī un nogalinās

pirms 9 gadiem, 2011.01.10 12:07

Lietotāju raksti