Ministrija pašvaldībai pieprasa visus finanšu dokumentus 7

Maksimāli īsā laikā jāiesniedz finanšu dokumenti, kuros redzams līdzekļu izlietojums Brunavas pagastmājas un sociālā centra rekonstrukcijā. Tik strikta bija Reģionālās attīstības un pašvaldību lietu ministrijas (RAPLM) Pašvaldības attīstības departamenta direktora Aivara Draudiņa prasība. To viņš izteica Bauskas novada Domes priekšsēdētājam pēc Brunavas pagastmājas apmeklējuma 1. oktobrī.Pirms došanās uz Brunavu ministrijas pārstāvji tikās ar Bauskas novada Domes priekšsēdētāju Valdi Veipu. Stāstot savu viedokli par Brunavā veikto ēkas renovāciju, V. Veips atzina, ka vienreizējo valsts piešķirto finansējumu – 200 000 latu – varēja izlietot daudz labāk.A. Draudiņš atzina, ka ministrijā rūpīgi analizēti dokumenti, kas tapuši Brunavas pagasta padomes darba laikā: «Ir pašvaldības deputātu lēmums par divsimt tūkstoš latu izlietojumu. Deputāti par to ir nobalsojuši. Tā kā izskanējušās runas, ka īsti nav bijis skaidrs, kas tad Brunavas sociālajā centrā taps, man nešķiet nopietnas. Vienlaikus ministriju uzmanīgu darīja objekta kopējā tāme – vairāk nekā pusmiljons latu.»Brunavā ministrijas pārstāvjus sagaidīja pagasta pārvaldes vadītāja Baiba Marčenkova, arī grāmatvede Lāsma Andruševica, kura šajā amatā bija arī tad, kad pagasta deputāti lēma par sociālā centra un pagastmājas renovāciju. «Ko konkrēti deputāti lēma, par ko diskutēja, es nevaru pateikt, sēdēs klāt nebiju. Zinu, ka bija runa par krīzes centru vai par sociālo pakalpojumu sniegšanas punktu,» ministrijas pārstāvjiem skaidroja L. Andruševica. Arī B. Marčenkova apliecināja, ka, pārņemot pagasta vadību, viņa netika iepazīstināta ar konkrētu plānu, kā deputāti iecerējuši izmantot izremontētās un no jauna izbūvētās telpas.Apskatot sociālajā centrā iekārtotās istabiņas, hidromasāžas vannu, saunu, virtuves telpu un trenažieru zāli, A. Draudiņš atzina – viņam radies iespaids, ka Brunavas deputāti lēmumu par šāda objekta izveidi savulaik pieņēmuši ļoti nenopietni.Plašāk par RAPLM pārstāvju izvirzītām prasībām varēsit izlasīt laikraksta drukātajā versijā 5. oktobrī.

Pievieno komentāru

Komentāri 7

RP

Paskat vien , kaut kadi provinciesi sadomajusi kopet lielo viru speles ar valsts naudu ministrijas - ar eksluziviem remontiem , baltiem adas kresliem u.t.t.Tik tads nieks vien pietruka lidz zirgu kavalerijai , jo tauta so ideju saka "apsmaidit " ne pa jokam.

pirms 11 gadiem, 2009.10.03 15:30

Cūkas

Visvarenie lemeji :D idinu bars tur pie varas Brunavaa bija

pirms 11 gadiem, 2009.10.02 23:52

www

Ja, jau Tarvida kungs un Čakānes kundze mazajā Brunavā nekā nezināja par kādiem projektiem viņi balsoja, tad ko tad viņi zinās lemt par lielo Bauskas novadu. Nebūs pēc pāris gadiem atkal nezinīši par saviem lēmumiem...

pirms 11 gadiem, 2009.10.02 22:25

??????

Es jau gan domāju, ka vajadzētu gan nedaudz dažus deputāteļus pakratīt. Varbūt tad citiem arī žoklis atkārsies.

pirms 11 gadiem, 2009.10.02 21:51

Z

Nezinīšiem bezmaksas juridiska konsultācija: Deputāti pieņēma lēmumu par sociālā centra izveidi. Un viss. Ideja pati par sevi cēla. Ar to arī beidzās deputātu ietekme uz šo procesu -stratēģisks lēmums. Tālāk ar finansēm rīkojas pašvaldības vadītājs uz savu pilnu atbildību parakstot dokumentus par līdzekļu izlietojumu. Deputāti projektus nepasūtīja, tāmes neparakstīja , līgumus neslēdza-tās ir administrācijas funkcijas. Kur bija Brunavas pagastvecis, grāmatvedis, jurists utt.? Var būt tiešām Marsā vai arī eiforijā par gaidāmām pārvērtībām darba vietiņas iekārtodami ar domu ka valdīs mūžīgi un darīs ko gribes ar valsts naudu nesodīti. :) Savukārt deputāti strādāja savos pamatdarbos un pagastu apmeklēja tikai sēžu laikā 1-2 reizes mēnesī. Bet par atbildību -būtu tiešām ļoti pamācoši, ja vainīgie tiktu sodīti ne tikai materiāli...

pirms 11 gadiem, 2009.10.02 17:17

Piekrītu. Tie kas visu to lēma,tagad tēlo ka nolaidušies no marsa. Visi tie toreizējie"deputāteļi" jāsauc pie atbildības.

pirms 11 gadiem, 2009.10.02 16:45

Baibu žēl, viņa ne pie kā nav vainīga! Vainīgie sēž deputātu krēslos un brīnās....

pirms 11 gadiem, 2009.10.02 16:28

Latvijā un pasaulē