Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Monopolisti gāzi Latvijā pārdod par 237% dārgāk 7

Pagājušajā ziemā A/S «Latvijas Gāze» pārdeva Latvijas iedzīvotājiem gāzi par 237% dārgāk nekā par to maksāja Kanādas iedzīvotāji. Latvijas Gāze ir uzcenojusi virsū gandrīz dubultīgi no savas iepirkšanas cenas.Gāze ir viena no nepieciešamākajām precēm katram iedzīvotājam ikdienas dzīvē, kā arī valstij, lai attīstītu ražošanu un uzņēmējdarbību. Tādi monopolisti kā Latvijas Gāze ir vainīgi, ka samazinās uzņēmēji un uzņēmējdarbība, ir apgrūtināta dzīve visiem ... un ar savu darbību ir pacēlusi bezdarbnieku skaitu un paātrinājusi emigrāciju no Latvijas. Pēc man pieejamās informācijas pagājušajā ziemā A/S «Latvijas Gāze» no Krievijas iepirka dabasgāzi vidēji par Ls 0,24 kubikmetrā. Krievijas firmas par Ls 0,24 (ieskaitot peļņu) izdara sekojošo: atrod dabasgāzi, izsūknē ārā no zemes, vietās, kur nav ceļu, sakompresē, attransportē līdz cauruļvadiem, nosūta pa dārgām, pašu uzstādītām, caurulēm gandrīz 3000 km līdz Latvijas robežai «Latvijas Gāzei», tad uzliek papildus Ls 0,24 par kubikmetru un par to viņi: sūta caur vecām caurulēm no padomju laika un piestāda rēķinus. Neizklausās, ka ir nopelnījuši tos Ls 0,24. Kanādā šo procesu veic vairākas privātas konkurējošas firmas, kurām ir jāizdara tas pats, ko jāizdara Krievijas firmām un ko jāizdara «Latvijas Gāzei», un vēl jānopelna klāt peļņai – viss par Ls 0,20 par kubikmetru. Ceļš no atradnēm līdz galvaspilsētai Kanādā ir tāds pats, kā no Krievijas līdz Latvijai, bet Kanādā algas līmenis ir 10 reizes augstāks. Kāpēc mūsu valdība aizsargā tādu kaitīgu monopolu un apstiprina tik augstas cenas pret mums? To nav grūti saprast. Mums ir jāveido valdība, kas aizstāv tautu nevis valdības kabatas, kas atļautu konkurencei darboties gāzes tirgū.

Pievieno komentāru

Komentāri 7

divaini gan

kad es dzivoju bauska(privatmaja) ziemas meneshos es maksaju ap 100ls, tagat dzivoju asv (privatmaja) un ziema ara temperatura aptuveni -15 gradi bet maksaju par gazi 55 USD.
Turpretim mums jau menesi atpakal nokrita gazes cenas taka shogad bus vel vieglak
bb lv

pirms 10 gadiem, 2009.11.25 18:44

A par Jānis

Es sazinājos ar profersoru Sarkanu. Viņš teica ka salīdzinājums starp Kanādu un Latviju ir pareizs, jo tas tika veikts balstoties uz fiziskām personām ar mazu gāzes patēriņu. Tāpat arī abās valstīs esot atlaides ielajiem patērētājiem un var atrast atsevišķas kategorijas, kur uzcenojums ir lielāks par tiem 237%. Tāpēc autors nav nemaz tik nekompetents kā raksta Jānis.

pirms 10 gadiem, 2009.11.04 22:20

Jānis

Raksta autors demonstrē kolosālu nekompetenci. Latvijā pēc spēkā esošā tarifa m³ cena ir atkarīga no gada patēriņa. 0.48Ls/m³ ir tikai kategorijai līdz 500m³/gadā (gāzes pavardi) līdz 5000 m³/gadā (individuālo māju un dzīvokļu apkure) jau cena ir 0.34Ls/m³, tālāk gada apjomiem kāpjot (ciemu, pilsētu katlu mājas, rūpniecības objekti un visbeidzot TEC) 1m³ cena „krītās“ zem 0.30Ls/m³. Lielajiem patērētājiem spēkā vēl ir neafišētas atlaides. Tā kā iepirkums iz Krievzemes nu nekādīgi nevar būt 0.24Ls/m³. Būtu ļoti interesanti padzirdēt kāda ir šī iepirkuma cena, bet no tiešām labi informēta avota

pirms 10 gadiem, 2009.11.03 14:36

Doma

Pēdējā rindkopa ir pilnīgi pareiza, pēc gada varēs vēlēt tādu valdību, bet tikai diemžēl "bremzētā latvju tauta" savēlēs tos pašus...

pirms 10 gadiem, 2009.11.03 12:43

kredīts

Kā Andrejeva atmaksās kredītu un ko nospēlās spēļu zālēs, ja liks samazināt gāzes tarifu?

pirms 10 gadiem, 2009.11.03 12:41

dāsnums

Labsirdīgais Dāvis pazīmējās televīzijā un piesolīja Latvijas iedzīvotājiem 1-2% cenas samazinājumu nākamgad

pirms 10 gadiem, 2009.11.03 12:23

............

Paskatat raidījumu panorāma 1 janvāris 2009 gads.
gāzes cena ir 18 santīmu par kubametru.
tautai pārdod kubametru gāzes par 54 santīmiem.
APZOG TAUTU KĀ TIK VAR,

pirms 10 gadiem, 2009.11.03 10:39

Lietotāju raksti