Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Mūsā iemājojuši gulbji 2

Netālu no pilsētas stadiona Mūsas upi par savu mītnes vietu izvēlējies prāvs gulbju bars. Putni ar spoži baltajām spalvām piesaistījuši pilsētnieku uzmanību. Tie tiek gan vēroti, gan fotografēti, gan arī mieloti ar maizes doniņām.Kāds «Bauskas Dzīves» sastaptais baušķenieks gan šķendējās, ka gulbji ir tik daudz savairojušies, ka apēd zivju mazuļus un traucē pīlēm perēšanā. Tālab vajadzētu atjaunot gulbju medības, un viņš pat esot dzirdējis, ka to plānots arī darīt. Latvijas Ornitologu biedrības valdes priekšsēdētājs Viesturs Ķerus gan ir pretējās domās un teic, ka gulbji, kas pašlaik sastopami Mūsā, ir ziemeļu gulbju sugas pārstāvji un pagaidām konkrētajā vietā tikai uzturas, pēc laika gulbju bars migrēs uz citu vietu. Viņš arī uzsvēra, ka ziemeļu gulbji ir iekļauti Latvijas Sarkanajā grāmatā, īpaši aizsargājamo sugu sarakstā.  Administratīvo pārkāpumu kodeksa 80. pants paredz: «Par medību noteikumu pārkāpšanu vai citāda veida dzīvnieku izmantošanas noteikumu pārkāpšanu uzliek naudas sodu fiziskajām personām no divdesmit līdz divsimt piecdesmit latiem, konfiscējot pārkāpuma priekšmetus un izdarīšanas rīkus vai bez konfiskācijas, bet juridiskajām personām - no piecdesmit līdz piecsimt latiem, konfiscējot pārkāpuma priekšmetus un izdarīšanas rīkus vai bez konfiskācijas.»

Pievieno komentāru

Komentāri 2

ornitologs

Kauns par tādu ornitologu biedrības priekšsēdētāju, kurš nejēdz apskatīt bildīti - šie taču ir vietējie paugurknābja gulbji! Katru gadu ap šo laiku viņi sastopami gan Mūsā, gan Lielupē.

pirms 9 gadiem, 2011.05.25 20:00

latvietis

Kāda šaušana? traki esat? Zivis tik daudz cik mati uz galvas, a gulbji? trakie cilvēki! JAUC ĀRĀ DABAS LĪDZSVARU!

pirms 9 gadiem, 2011.05.25 12:24

Latvijā un pasaulē