Mūzikas skolas padome: Esam pret skolu nepārdomātu apvienošanu 18

Bauskas Mūzikas skola dibināta 1957. gadā. Pēc 40 gadu darba dažādās vietās skola beidzot 1997. gadā ieguva savas mājas Bauskā, Upmalas ielā 5. Telpas ir pielāgotas un pilnībā atbilst profesionālās ievirzes izglītības programmu īstenošanai, kur pamatā ir audzēkņu individuālās nodarbības. Skolā mācās 152 audzēkņi. Ir sagādāti kvalitatīvi instrumenti - trīs koncertflīģeļi, augstas kvalitātes darba mūzikas instrumenti ( klavieres, pūšaminstrumenti, akordeoni u.c.). Audzēkņi, vecāki, pedagogi ir apmierināti ar telpām un materiālo nodrošinājumu.  Tādēļ neizpratni rada Bauskas novada Izglītības pārvaldes vadītājas Aijas Spriņķes izstrādātā lēmumprojekta, par mūzikas skolas reorganizāciju un pārvietošanu uz citām telpām, virzība domes komitejās. Uzskatām, ka lēmumprojekts balstās uz nepilnīgiem faktiem un informāciju, līdz galam neizvērtējot ekonomisko izdevīgumu. Skolas padome un pedagogi kategoriski iebilst pret šādām aktivitātēm, aizmuguriski pieņemtiem lēmumiem un aicina apturēt lēmumprojekta virzību, jo saskata draudus skolas kā profesionālas iervirzes izglītības iestādes pastāvēšanai. Skolas padome un pedagogi aicina izveidot kompetentu darba grupu, lai noskaidrotu visus apstākļus un rosinātu pieņemt izsvērtu lēmumu. Skolas padome: D. Siliņa I. Idere - Bankava A.Leimane  V. Fricsons J. Markevičs J. Esta

Pievieno komentāru

Komentāri 18

kultūrists

Bauskas novada Izglītības pārvaldes vadītāja Aija Spriņķe neatbild kultūras un izglītības interesēm!
SAY " NO ! " strupam birokrātismam !
Ir pieprasāma nauda uz klavieru remontu rajonā! Bojājas klavieres bez remonta. Bet tie ir zaudējumi uz tūkstošiem!

pirms 9 gadiem, 2012.03.29 10:12

es

Ja mūzikas skola paliek savā vietā, tad tas ir pieņemami.
Tos priekšniekus abās skolās , lai bīda, bet PEDAGOGUS NEDRĪKST BĪDĪT KĀ KURAM MUĻĶIM IENĀK PRĀTĀ.

pirms 9 gadiem, 2012.03.26 07:09

to: Jā
Neesi sapratusi pareizi, jo šeit paredzēts tieši samazināt daudzos priekšniekus (viens direktors divu vietā) un uz to rēķina izveidot papildus slodzes pedagogiem, tādejādi palielināt mācību programmu piedāvājumu audzēkņiem. Vai tad tas ir slikti?

pirms 9 gadiem, 2012.03.23 12:42

pilnīgi piekrītu visas skolas pavienot un atvērt vēl kādu štata vienību izglītības pārvaldē un domes administrācijā. Lai paliek tikai priekšnieki un kā būs tā būs, gan jau---

pirms 9 gadiem, 2012.03.23 11:02

Tālavas taurētājs

Šo to jau varētu arī pārvietot. Uz novada administrācijas ēku, konkŗeti Veipa kabinetu, bundzinieku klasi, vietnieku sēžamtelpās - klabināmos instrumentālistus. Troksnis tāds pat,bet jēga no tā,iespējams, būtu pat lielāka.

pirms 9 gadiem, 2012.03.22 16:24

Cietušais

Biežāk visi atveriet acis, paanalizējiet situācijas!
Cik bieži labi sakārtoto mēs salaužam reorganizācijas dēļ.
Muižnieces rakstā ir pilna patiesība un Esta patiesi, godīgi, profesionāli aizstāv mūzikas intereses.

pirms 9 gadiem, 2012.03.22 10:36

pedagogs

Nu neviena skola nekur netiks pārvietota, kāds sakars tur ar galdniecību???? Iglītības pārvaldei vajadzēja vairāk skaidrot pedagogiem, tad nerastos tās intrigas un tenkas!!!!

pirms 9 gadiem, 2012.03.22 10:07

Kam ir vajadzīga?

Atbildi kam vajadzīga Upmalas iela 5 zina apkārtējo māju iedzīvotāji. Pārāk daudz cilvēku grozās šajā vietā, kamēr tur ir skola.
Tas var nepatikt tiem/tam, kuram netālajā bijušajā galdniecībā ir interesanta naudas pārpumpēšanas vieta.

pirms 9 gadiem, 2012.03.22 10:02

piekrītu

Ļoti pareizs viedoklis.Lai abi direktori aizbrauc uz Vecumniekiekm un paskatās kā jāstrādā.

pirms 9 gadiem, 2012.03.22 09:16

skaidroju

Ko Jūs tur Bauskā vienmēr cepieties - neko Jūs nemākiet un tik kašķējieties.
Paskatieties kā Vecumniekos - ir Mūzikas un mākslas skola. Vai ir kādas problēmas ? Nav.
Atbrauciet pieredzes apmaiņā un strādājiet. Tiešam, kāda jēga no 2 skolām un liekiem izdevumiem. Skaidrs, ka tagad katrs pie sava krēsla turēsies, tādēl vajadzēja, jau novadam veidojoties, izveidot kopēju skolu un nebūtu problēmas. Bauskā vairāk vajag strādāt un mazāk rīvēties. Lai veicas!

pirms 9 gadiem, 2012.03.22 08:01

pedagogs

Cik man zināms, neviens nekur neko nepārvietos un neko nelikvidēs, gan mākslas skola, gan mūzikas skola paliks savās vietās, bet vadība abām skolām būs viena un tas būtu tikai loģiski par to naudu, kuru uz tā rēkina ietaupīs varēs kaut ko nopirkt skolām, vai vēl papildus noalgot kādus pedagogus. Kur ir problēma, kurš tās pīles palaiž?????

pirms 9 gadiem, 2012.03.21 21:34

Piekrītu

I.Muižnieces teiktajam lielā mērā piekrītu .Novada administrācijai vairāk vajadzētu rūpētie par normālas darba vides radīšanu . Māka nav sēdēt kabinetos ,bet ielūkoties katrā savā iestādē palīdzēt tām ,veicināt kvalitatīvo izaugsmi. Atstājot vienu pēc otras tukšas ēkas lielu saprātu tas nerāda. Māka ir aktīvi risināt problēmu ne manevrēt.Mūzikas skolas kolektīvam atmosties, uzstādīt augstākus mērķus prasībās pret savu vadību.

pirms 9 gadiem, 2012.03.21 21:19

Nopietni

Esta Jānis nekad nav bijis tukša muldētājs ,tas tik tiešām vedina izteikt savu viedokli. Savlaik pēc Remont kantora likvidācijas J.Esta kopā ar pilsētas domi veica vērienīgu šīs ēkas remontu, lai telpas nodrošinātu kvalitatīvam mūzikas skolas darbam. Ja iespējams abas šīs profesionālās ievirzes mācību iestādes izvietot Upmalas ielā -5, tas būtu pieņemamāk un kvalitatīvam mācību procesam atbilstošāk.J.Esta būdams saeima deputāts Bauskas rajonam ir ļoti daudz palīdzējis par viņa veikumu ir pateicīgas daudzas mācību un kultūras iestādes.Nevajag nonicināt cilvēkus kuri sabiedrības labā nav žēlojuši savu enerģiju .Iekams raksti padomā ko lielu esi paveicis sava novada labā. NOŽĒLOJAMI mūsu novadā ka nozīmīgos jautājumos nerēķinās ,neinformē vadītājus skolās ,pagastu pārvaldēs ,bet tikai rīkojās. Administrācija triju gadu laikā pakāpeniski ir zaudējusi prasmi komunicēt ar pakļauto iestāžu vadītājiem.Esošo problēmu vajag risināt,bet ne sagraujot .

pirms 9 gadiem, 2012.03.21 20:41

metinātājs

Domāt tā, ka kāds ir iekārojis ēku Upmalas ielā var tikai tādi cilvēki, kuri ir pieraduši šādi lietas kārtot ..tiei, kuriem ""asinīs" ir šāda rakstura pārmaiņas saistīt (un arī iegūt vai kādam izkārtot) ar interesēm par konkrētu ēku ..
Esta Jānis ,, Tautas partija.. viņu domāšanas un rīcības/pārliecības stils nav jāiztirzā.. tas vienmēr bijis saistīts ar pašlabumu..,
Un Tas nav jāpierāda,.. vai jāatspēko... tā ir vēsture. Paldies dievam
Nožēlojami, ka šodienas drukātajā Bauskas dzīves versijā bija redaktora slejā lasāms žurnālistes Ingas Muižnieces līdzīgs jautājums..
cik zemu gan mēs varam nolaisties??? tāds ir jautājums

pirms 9 gadiem, 2012.03.21 19:46

VĒJŠS

TAISNĪBAS LABAD VISAS SKOLAS ZEM VIENA JUMTA. MĀKSLAS , SPORTA , SKOLĒNU NAMIŅU, MŪZIKAS. BAUSKAS PAMATSKOLU APVIENOT AR LIELAJĀM SKOLĀM. JA VIENO TAD AR VĒRIENU.

pirms 9 gadiem, 2012.03.21 18:46

fu

tukša demagoģija
Esta - te nav Saeima kur varēji muldēt tukšu
te jārīkojas reāli ..
un to, kaa redzams tu nespēj...

pirms 9 gadiem, 2012.03.21 17:44

Lietotāju raksti