Nākamgad pieaugs lētāko cigarešu cenas 3

No nākamā gada plānots ieviest cigarešu fiksēto likmi, kas nozīmē, ka lētākās cigaretes tirdzniecības vietās varētu kļūt dārgākas, vakar žurnālistus informēja premjers Valdis Dombrovskis (JL).

Koalīcijas partijas vienojušās ieviest cigarešu fiksēto likmi, lai valsts budžetā rastu papildu ieņēmumus. Minētās likmes ieviešana varētu papildināt budžetu par 3-7 miljoniem latu. Patlaban lētākās cigaretes varētu sadārdzināties par 8%, piemēram, ja tās šobrīd maksā 1,23 latus, tad no nākamajā gadā cigaretes cena varētu būt 1,33 lati. Finanšu ministrijas (FM) Komunikācijas departamenta direktora vietnieks Aleksis Jarockis aģentūrai LETA sacīja, ka FM bija plānojusi ieviest minimālo akcīzes nodokļa likmi cigaretēm no 2011.gada, kas minēts arī ziņojumā. Pēc ministrijas provizoriskajām aplēsēm, gadījumā, ja fiksētā likme tiktu ieviesta, tad pienesums budžetā būtu ap 3 miljoniem latu. Jarockis informēja, ka iniciatīva "cigarešu fiksētas likmes" ieviešanai nākusi no koalīcijas partnera un FM tā būs jāizvērtē, tāpēc šobrīd viņš atturējās nosaukt konkrētu likmes apjomu.

Pievieno komentāru

Komentāri 3

Smēķēju

Nu ko te var teikt,ja līdz šim vēl diezgan bieži nopirku veikalā lēto ''Partner'',tad tagad pirkšu [un ne tikai es viens] tikai un vienīgi kontrobandas smēķus.

pirms 11 gadiem, 2009.10.23 11:15

cigarete

Lai tie kam pieder lielās mājas pat necer, ka es ar savu pīpēšanu maksāšu viņiem mājokļa nodokli, turpmāk pirkšu tikai un vienīgi kontrabandas cigaretes, lai tā tukšā valsts kase iet ellē.

pirms 11 gadiem, 2009.10.20 11:59

pīpmanis

vairs nepirkšu cigaretes, varēsiet aizrīties ar saviem nodokļiem, tad jau labāk uztīšu kādu tabakas lapiņu, kas grāvmalā izaugusi...

pirms 11 gadiem, 2009.10.20 11:24

Latvijā un pasaulē