Nākamgad plāno pārcelt divas darba dienas 4

Nākamgad plānots pārcelt divas darba dienas - pirmdienu, 23.decembri, plānots pārcelt uz sestdienu, 14.decembri, un pirmdienu, 30.decembri, uz sestdienu, 28.decembri, tādējādi elastīgāk organizējot darba laiku no valsts budžeta finansētajās iestādēs, aģentūru LETA informēja Labklājības ministrijas (LM) Komunikācijas nodaļas vadītāja Marika Kupče.Darba dienu pārcelšanu paredz LM sagatavotais Ministru kabineta rīkojuma projekts, kas šodien izsludināts valsts sekretāru sanāksmē. Tas vēl jāsaskaņo ar ministrijām, Nacionālo trīspusējo sadarbības padomi un jāapstiprina valdībā. Rīkojums jāizdod saskaņā ar Darba likuma 133.panta ceturto daļu. Pants paredz, ja darba nedēļas laikā viena darba diena iekrīt starp svētku dienu un nedēļas atpūtas laiku, darba devējs šo darba dienu var noteikt par brīvdienu un pārcelt to uz sestdienu tajā pašā nedēļā vai citā nedēļā tajā pašā mēnesī. No valsts budžeta finansējamo institūciju darbiniekiem, kuriem noteikta piecu dienu darba nedēļa no pirmdienas līdz piektdienai, Ministru kabinets rīkojumu par darba dienas pārcelšanu izdod par nākamo gadu ne vēlāk kā līdz kārtējā gada 1.jūlijam. LM uzsver, ka, pārceļot minētās darba dienas, būs iespējams nodrošināt darba nedēļas nepārtrauktību tajā nedēļā, uz kuru darba diena būs pārcelta. Ģimenei tā būs iespēja vairāk laika pavadīt kopā, savukārt iedzīvotājiem - lielāks atpūtas dienu skaits pēc kārtas tajā nedēļā, no kuras darba diena pārcelta. Minētās izmaiņas attieksies uz tiem darbiniekiem, kuri strādā no valsts budžeta finansētajās iestādēs un kuriem noteikta piecu dienu darba nedēļa no pirmdienas līdz piektdienai. Vienlaikus visas pašvaldības, komersanti un organizācijas, nosakot darba un atpūtas laiku, ir aicinātas ievērot attiecīgās darba dienas pārcelšanu. Saskaņā ar Darba likumu darba laiks ir laika posms no darba sākuma līdz beigām, kurā darbinieks veic darbu un atrodas darba devēja rīcībā, izņemot pārtraukumus darbā. Darbinieka normālais dienas darba laiks nedrīkst pārsniegt astoņas stundas, bet normālais nedēļas darba laiks - 40 stundas. Darba laika sākumu un beigas nosaka darba kārtības noteikumos, maiņas grafikos vai darba līgumā. Ja darba devējs vienu darba dienu, kas iekrīt starp svētku dienu un nedēļas atpūtas laiku, nosaka par brīvdienu un pārceļ to uz sestdienu tajā pašā vai citā nedēļā tajā pašā mēnesī, darba dienas pārcelšanas gadījumā minētais darbs nav uzskatāms par virsstundu darbu. Nedēļas atpūtas laika ilgums pārcelšanas gadījumā nedrīkst būt īsāks par 35 stundām pēc kārtas. Kā ziņots, šogad no pirmdienas, 30.aprīļa, darba diena tiks pārcelta uz sestdienu, 28.aprīli.

Pievieno komentāru

Komentāri 4

besis

...kāpēc ir jāpārceļ?Cik produktīvas atstrādājamās saīsinātās darba dienas sestdienās?
kad jāstrādā,tad jāstrādā,
kad brīvdiena,tad brīvdiena!!!

pirms 9 gadiem, 2012.03.01 19:46

hi - hi

Lēnām,bet neatvairāmi tuvojamies darba dienu atcelšanai - muļķu zeme iet uz galu ....

pirms 9 gadiem, 2012.03.01 13:47

ho-ho

Pārcelšana ir jāorganizē tā paša mēneša ietvaros, tāpēc nevar 30.aprīli pārcelt uz maiju vai 30.decembri uz jau nākamā gada janvāri.

pirms 9 gadiem, 2012.03.01 13:32

ho

būtu labāk pārcēluši tās svētku dienas kuras iekrīt brīvdienās uz nākošo nedēļu, nevi skacinājuši cilvēkus, labvēļi atradušies!

pirms 9 gadiem, 2012.03.01 13:07

Latvijā un pasaulē