Nedēļas nogalē Latvijā notiks stopēšanas maratons 2

Šā gada 1. un 2. augustā Latvijā norisināsies stopēšanas maratons «Piedzīvojumu meklētājs 2009», kura laikā būs iespēja gan individuāli, gan komandās cīnīties par veiksmīgākā stopētāja titulu ceļā no iepirkšanās centra «Olympia» Rīgā līdz Mazsalacai, aģentūru LETA informēja pasākuma rīkotāji.Pasākuma mērķis ir pievērst sabiedrības uzmanību tam, ka stopēt ir droši un ka cilvēki, nodarbojoties ar stopēšanu, iegūst vairākas priekšrocības, turklāt papildus tiek dots arī ieguldījums apkārtējās vides saudzēšanā. «Mūsu galvenie mērķi ir parādīt to, ka laiki, kad stopēšana bija bīstama, ir pagājuši, kā arī popularizēt alternatīvu un pie reizes arī lētāku ceļošanas un pārvietošanās veidu,» stāsta portāla «pargajieni.lv» pārstāvis Mārtiņš Doniņš.Stopēšanas maratonā piedalīties var jebkura pilngadību sasniegusi persona individuāli vai komandā divu cilvēku sastāvā. Stopēšanas maršruts ir Rīga-Jēkabpils-Gulbene-Smiltene-Valmiera-Rūjiena-Mazsalaca.Kontrolpunkti tiks atvērti ne ātrāk, kā iespējams ar atļauto braukšanas ātrumu nonākt līdz nākamajam kontrolpunktam kopš starta došanas brīža, un darbosies, kamēr tos apmeklēs pēdējais reģistrētais dalībnieks. Katrā kontrolpunktā dalībniekam būs jāveic kāds uzdevums, jāsaņem laika atzīme dalībnieka reģistrācijas talonā un pirmajam jānokļūst galapunktā. Par nepaveiktu vai izlaistu kontrolpunktu pienāksies 60 soda minūtes.Maratona dalībnieku reģistrācija sāksies no plkst. 9, bet starts paredzēts plkst. 10.30. Dalības maksas stopēšanas maratonā nebūs, un ikviens tajā var pieteikties par brīvu.

Pievieno komentāru

Komentāri 2

Papa

Par mačiem: kāda problēma, sarunā ar paziņām, lai aizved līdz Mazsalacai un gatavs :) A ko darīs kontrolpunkti, ja kāds dalībnieks izstāsies?- kontrolpunkti gaidīšot visus reģistrētos :)

pirms 11 gadiem, 2009.07.31 10:05

varbūt arī stopētājiem tas ir droši un lēti, bet par vadītājiem padomājāt?! Varbūt vadītājam tas nav nemaz tik droši! Nekad neuzņēmu stopētājus un neuznņemšu savā auto, savādāk vēl, nedod Dievs, iekāps "grantiņveidīgais", ar kuru pat vecis labā fiziskā formā netiks galā. Vai arī bērns-huligāns mašīnā iedos tev pa pakausi, izvilks maku un aizskries.. Labākājā gadījumā kāds vienkārši izmetīs tevi no auto un aizbrauks ar to, ka pats šoferis paliks uz ceļa štopēt...
Nē, nē un vēl reizi nē... - nekad neatzīšu šo te stopēšanu! un neuzņemšu savā auto šos te stopētājus!

pirms 11 gadiem, 2009.07.30 14:03

Latvijā un pasaulē