Nevēlas piešķirt nodokļu atlaides 2

Bauskas Dome grib atteikties no nodokļu atlaidēm uzņēmējiem, kuri ieguldījuši līdzekļus pilsētas infrastruktūras sakārtošanā. Izskatot šo jautājumu Vides un attīstības komitejas sēdē, trīs deputāti – Jānis Teikmanis, Pēteris Gabrilovičs un Ārija Gaile – nobalsoja «par». Pret šādu lēmumu bija deputāts Uldis Kolužs, atturējās Ģirts Karpovičs. Pašlaik vēl spēkā esošie Domes saistošie noteikumi paredz nekustamā īpašuma nodokļa atvieglojumu piešķiršanu fiziskām un juridiskām personām. Atlaides paredzētas par to, ja veikta ēku jumtu, fasāžu atjaunošana, ja uzņēmējs vai privātpersona par saviem līdzekļiem piedalījies pilsētas apgaismojuma, ūdensvada, kanalizācijas sistēmas, ielu, ietvju izbūvē ārpus sev piederošā īpašuma robežām. Nodokļu atvieglojumi bija diferencēti, dažbrīd tie sasniedza pat 90 procentus no kopējās summas. «Diemžēl situācija šogad ir pavisam citādāka nekā pirms gada. Nodokļi budžetā ienāk ļoti maz, tāpēc mēs vairs nevaram atļauties piešķirt šādas atlaides,» tā savu lēmumu motivēja Domes priekšsēdētāja Ārija Gaile. Deputāts Uldis Kolužs iebilda, stāstot, ka uzņēmēji, piemēram, veicot apkārtnes labiekārtošanu, pērn ir rēķinājušies ar iespējamajām nodokļu atlaidēm. Tāpēc nebūtu korekti tās atcelt par pagājušo gadu. Jaunā kārtība varētu attiekties uz šogad paveikto. Tomēr pārējo deputātu atzinums, ka budžetā ļoti trūkst naudas, izrādījās pārāks.Galīgais lēmums tiks pieņemts jaunnedēļ Domes sēdē.

Pievieno komentāru

Komentāri 2

daina

Vai lūdzu ir kāds dokumentēts termiņš, līdz kuram šīs nodokļu atlaides tika piešķirtas!? Un, kas tie konkrēti bija par uzņēmējiem, kādi bija viņu padarītie darbi? Protams, atvainojos, ja esmu palaidusi garām kaut ko, bet vai tad par šiem pakalpojumiem uzņēmēji nav saņēmuši samaksu??

pirms 12 gadiem, 2009.02.12 17:44

Kārlis

Kāda ir J.Teikmaņa dzīves vietas adrese? Vai viņš kā persona, kas dzīvo ārpus Bauskas rajona, ir tiesīgs lemt par Bauskas lietām? Vai nebija laiks nolikt mandātu?

pirms 12 gadiem, 2009.02.12 13:35

Latvijā un pasaulē