Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

No 2016. gada sāks paaugstināt pensionēšanas vecumu 4

Sākot ar 2016. gadu, pakāpeniski paaugstinās pensionēšanas vecumu, līdz tas 2021. gadā sasniegs 65 gadus, to paredz šodien valdības akceptētie grozījumi likumā «Par valsts pensijām».Kā aģentūru LETA informēja Labklājības ministrijas pārstāve Marika Kupče, likumprojekts paredz pensionēšanās vecuma paaugstināšanu līdz 65 gadiem gan vīriešiem, gan sievietēm. Pieaugs arī pensionēšanās vecums tiem cilvēkiem, kuriem ir tiesības pensionēties piecus gadus pirms vispārējā pensionēšanās vecuma - piecu un vairāk bērnu vecākiem, bērna invalīda vecākiem, politiski represētiem cilvēkiem, Černobiļas atomelektrostacijas avārijas seku likvidēšanas dalībniekiem. Arī šiem cilvēkiem pensionēšanās vecums pakāpeniski pieaugs, sākot ar 2016. gadu, līdz 2021. gadā tas sasniegs 60 gadus. Tāpat ar 2016. gadu paaugstinās arī minimālo apdrošināšanas stāžu no 10 līdz 15 gadiem. LM uzsver, ka ilgstošāks darba stāžs nodrošina lielāku vecuma pensijas apmēru. Atbilstoši likuma grozījumiem cilvēkam uz laiku tiks pārtraukta invaliditātes pensijas izmaksa, ja tās saņēmējs, pārtraucot darba attiecības, būs izvēlējies saņemt bezdarbnieka pabalstu. Šobrīd bezdarbnieka pabalstu nevar saņemt vienlaikus arī ar citiem sociālās apdrošināšanas pakalpojumiem kā, piemēram, izdienas un vecuma pensiju, slimības pabalstu, atlīdzību par darbspēju zaudējumu. Ņemot vērā, ka šobrīd valsts pensijas saņēmēja nāves gadījumā viņa pārdzīvojušajam laulātajam, kurš ir izdienas pensijas saņēmējs, nav tiesību uz vienreizēja pabalsta saņemšanu, likuma grozījumos tiesības uz minēto pabalstu ir paredzētas arī izdienas pensijas saņēmējam. Patlaban tiesības uz vecuma pensiju ir sievietēm un vīriešiem, kuri sasnieguši 62 gadu vecumu un kuru apdrošināšanas stāžs nav mazāks par 10 gadiem.

Pievieno komentāru

Komentāri 4

Beiža

Darba vietu nav, un ja nav ko ēst, ej un pakaries ! Jo labāk-nebūs vispār nekad nekas jāmaksā.

pirms 9 gadiem, 2011.04.06 15:40

Ivans

Mjā, te viņi daudz ieekanomēs... kurš tad savelk tos 65, veči toč nē!!! :(

pirms 9 gadiem, 2011.04.06 09:55

girts

no loši ko varu pateikt tā jau neviens nevar līdz tiem gadiem izvilkt, protams valstij piķīti lieku vaig tāpēc jau paaukstinās, pie mums arī vaig 3 dienu satiksmes transportu streiku uztaisīt kā Francijā par pensionēšanās vecumu tik lieta tāda ka tur bija no 60 gadiem un 62 un jau liels tracis bija!!!!

pirms 9 gadiem, 2011.04.06 09:45

Latvijā un pasaulē