No 35 kandidātiem atbildēja četri... 12

Septiņi iedzīvotāji no pašreizējā Rundāles pagasta padomes sastāva startē uz novada pašvaldību, bet piecos sarakstos kopā ir 58 kandidāti. Pati esmu domājusi, arī citi vaicājuši, par kuru sarakstu balsot. Izlemt nav vienkārši. Var, protams, teikt iespaidīgas runas, daudz solīt... Taču kā lai vēlētājs saprot, kurš ir darītājs un var attaisnot cerības, ne vien pārgalvīgi uzņemties atbildību?2. maijā sāku sabiedrisku eksperimentu, lai noskaidrotu Rundāles novada deputātu kandidātu gatavību kontaktam ar sabiedrību un viņu elastīgumu pret jauniem aicinājumiem. Kopš 2003. gada strādāju Rundāles pagasta padomē, pašreizējos pagasta padomes deputātus pazīstu. Kopā ar viņiem daudzkārt nācies risināt dažādas problēmas, ir zināma viņu nostāja attīstības jautājumos, gatavība papildus strādāt, lai paātrinātu pastāvošo problēmu risināšanu.Sagatavoju vēstuli, aicinot iepazīties ar Latvijas Ilgtspējīgas attīstības stratēģijas pirmo redakciju (pašlaik notiek tās sabiedriska apspriede), nosaukt svarīgākās tēmas, kas būtu jāņem vērā Rundāles novada attīstības kontekstā, kā arī dalīties ar iespaidiem par izlasīto materiālu. Vēstuli nosūtīju visu novada vēlēšanās kandidējošo sarakstu līderiem, tās saņēma 35 deputātu kandidāti.Atbildes savā elektroniskajā pastā gaidīju līdz 15. maijam. Iepazīšanai ieteiktais materiāls aizņem 86 lappuses, uzdevums nav vienkāršs. Pēc tā apstiprināšanas Saeimā tas būs galvenais stratēģiskais plānošanas dokuments Latvijā. Kuram gan, ja ne nākamajiem deputātiem, tajā būtu jāorientējas? Gribēju izvērtēt arī katra kandidātu saraksta saliedētību, kā arī saņemt atbildi uz jautājumu, vai kādam no sarakstos esošiem cilvēkiem kandidēt nav nācies vienkāršas sagadīšanās dēļ. Atbildi un apsvērumus par Latvijas Ilgtspējīgas attīstības stratēģijas pirmo redakciju 15. maijā saņēmu tikai no Renātes Klīves, partijas «Jaunais laiks» saraksta līderes. Saprotot, ka deputātu kandidātiem ikdiena ir piepildīta ar darbiem, 22. maijā visiem nosūtīju vēstuli, lūdzot atbildēt līdz 25. maija vakaram.Tā nu esmu saņēmusi izsmeļošas un pārdomu pilnas vēstules no Vēsmas Vēģeres (saraksts «Cilvēkiem un zemei»), Sandras Paegles («Vienoti novadam») un Alda Smilgas («Cilvēkiem un zemei»). Viens no kandidātiem telefoniski atvainojās, kāpēc no viņa nebūs atbildes, bet pārējie klusēja. Paldies Vēsmai, Sandrai, Aldim un Renātei par pretimnākošu attieksmi un gatavību sadarboties! Jo vairāk šādu cilvēku būs deputātu vidū, jo lielāki būs panākumi novada attīstībā. No malas neviens nenāks, lai risinātu mūsu problēmas. Pašiem jādomā, pašiem jāplāno un jāstrādā!

Pievieno komentāru

Komentāri 12

Papa

Vispār jau bezkaunība: pieprasīt iepazīties un sniegt izsmeļošu atbildi uz 100lpp penterējumu. Pēc normatīviem, uz OFICIĀLU vēstuli jāatbild mēneša laikā. Vai tikai nav paša JL inspirēta reklāma: ja jau vienīgā normāli atbildējusi :(

pirms 11 gadiem, 2009.06.08 02:20

.14,43

PARĀDU PAREIZO VIRZIENU-------PATRIEKT AR SŪ.... KOKU PAŠREIZĒJO VALDĪBU, VIŅU PAKALPIŅUS,VALSTS IZZADZĒJUS UN KANGARUS,-----LAI BEIDZOT VARĒTU STRĀDĀT. acīm redzot mēs vēl neesam izauguši---------lai nelieti nosauktu par nelieti,zagli par zagli utt.

pirms 11 gadiem, 2009.06.06 01:13

acīmredzot mēs vēl neesam izauguši...gaidam kad kāds mums parādīs pareizo virzienu...iedos darbu...iedos naudu lai pārkvalificētos...pažēlos un tamlīdzīgi.
Vai nebūtu laiks pašiem sākt ko darīt. Pārāk esam ieraduši ka visu tikai kāds dod vai sagādā...
un nevietā ir teiciens paēdušais izsalkušo nesapratīs. Ne visis kas ir izcīnījuši vietu zem saules ir to darījuši nelikumīgi. Ļoti daudzi to panākuši ar savu darbu un neatlaidību...
Ko mēs varam prasīt no valsts, ja paši neesam gatavi tai arī dot. Tad jau sanāk kā ar to tēvzemiešu reklāmu, kad visis tikai vēlas tiks pie tās govs lai kaut ko noslauktu...bet kurš tad pabaros to gotiņu, kurš apkops???
Domājiet tauta un dariet...

pirms 11 gadiem, 2009.06.04 14:43

19.36.14

mācīties par ko?????---- ja neesi tukša demagoģija--- uzraksti par ko jāmācās un jāpārkvalificējas lai būtu GARANTĒTS darbs.Interesanti būtu redzēt profesiju sarakstu,kuras ir garantētas ar darba piedāvājumiem......Un pilnīgi nesaprotams aicinājums mesties ''sūdu bedrē""----nu metīsimie iekšā ---un TP-LNNK/ZZS- LPP/LC-JL stāvēs bedres malā un ar ekskavatoru to raks arvien lielāku...un viņi to turpina darīt......kamēr nebūs patriekti bedres racēji bezjēdzīgi.......un par padomju domāšanu---nevarētu paskaidrot kur izpaužas idealizētas atmiņas un padomju domāšana......Starp citu- boļševiku un Ļeņina sauklis 1917g- VISU VARU PADOMĒM- ir joprojām mūsu valsts pārvaldes pamat princips/pagasta- padome/..valdība ir sadibinājusi kaudzi ar visādām parazitējošām padomēm.....vo......kam te PADOMJU DOMĀŠANA?????? Es esmu pret padomēm---to vietā konkrēta cilvēka konkrēta atbildība.Bet padomēs--kā raksta V. Artavs----ja prasa kas te atbild,tad teic viss kolektīvs---un tā no atbildības, tu vienmēr būsi brīvs!!!!

pirms 11 gadiem, 2009.06.04 04:08

bezdarbnieks

Esmu ar mieru kustēties, tikai valstij man nav ko piedāvāt. Šai valdībai esmu lieks un nevajadzīgs. Ne jau es aizgāju pats no darba- mani izmeta ( lasi atbrīvoja) kā izlietotu grīdas lupatu. Tāds pats liktenis draud vēl tūkstošiem. Pārkvalificēties? Protams var un vajag. Bet atkal citam rodas problēmas - par kādu naudu. Es šo valsti novedu līdz kliņķim? Es viņu izzagu? Bet te vēl atrodas kādi, kas kaļ atkal kaut kādus tālas nākotnes plānus un fantazē par nākotnes vīzijām. Kā šizofrēniķi. Vai vēl nav pielecis tas, ka cilvēkiem bez darba ir pavisam cits skatījums uz notiekošo un cits situācijas vērtējums. Paēdušais izsalkušo nekad nesapratīs. Un man arī ir tā padomju domāšana,- kad man nebija iedomājams kā tas ir palikt bez darba un ienākumiem.

pirms 11 gadiem, 2009.06.01 21:08

Saskaņas centra argumenti ir vienkārši smieklīgi. Acīmredzot dažs labs ir vēl ar padomju domāšanu un kavējas idealizētās atmiņās par pagātnes laikiem. Ir 21. gadsimt un ja Saskaņas centrs vēlētos ko darīt jau sen būtu arī rīkojies, patlaban izskatās ka tā ir tikai un vienīgi riešana.
Nepārprotami valsts ir novesta postā, tomēr tā vietā lai ignorētu notiekošo ir jāmetas iekšā šajā rupji sakot "sūdu bedrē" kurā valsts atrodas. Acīmredzot arī SC baidās sasmērēties...
Un runājot par darba vietām man ir pretjautājums - cik no visiem bezdarbniekiem ir gatavi paši mācīties, pārkvalificēties, pilnveidot sevi un tamlīdzīgi...Cilvēkiem pašiem arī ir jāpakustās lai sevi pilnveidotu. Cik tad var gaidīt uz valsti - paši takš redzam ka viņai nav ko dot.

pirms 11 gadiem, 2009.06.01 19:36

SC--Rundāle

Tā nav atruna- es šai valdībai neticu- un tapēc negribu tērēt laiku, ----man ar šiem politiķiem nekas nav ne apspriežams, ne runājams.Viņi ir pārvērtuši no LPSR- industriāli un lauksaimnieciski kā ari kultūras,sporta atīstītākās republikas/valsts/- par pašu nabadzīgāko Eiropas/ne tikai Eiropas/ zemi.Latvija ir izlaupīta un sagrauta.Vai tiešām jums ar viņiem ir kas apspriežams----to viņiem tik vajag,lai kamēr mēs debatējam un spiežam , viņi varētu izlaupīt ienākošos kredītus---UN TAD BŪS VISS!!!!!! TAD NEVARĒS NEKO .......VISUS PROJEKTUS VARĒS SAMEST MISKASTĒ...... ŠO VALDĪBU JĀTIESĀ......Tagad un tūlīt---likvidēt visas aģentūras/jāstrādā ministrijām/,apvienības ,dažādi valsts uzraugi,pārstāvji, slēgt bezjēdzīgās vēstniecības-valstīs ar kurām mums darīšana---tik vien kā pieredzes braukšanas.Samazināt minisriju ierēdņus /to mums vairāk kā vienai otrai lielvalstij/.Atcelt bezjēdzīgos ,noteikumus,instrukcijas utt.,kas bremzē uzņēmēj darbību utt. TAS NEMAKSĀ NEKO UN TO VAR IZDARĪT TŪLĪT UN UZREIZ. Ja tas netiek darīts,-tas nozīmē ka pšreizējiā valdība ---TP--LNNK/ZZ- LPP /LC- JL neko netaisās darīt , lai Latviju nesagrautu--- valsts iznīcināšana turpinās TĀ IR NODEVĪBA PRET TAUTU UN VALSTI. ...A R VIŅIEM KAUT KO RUNĀT PAR NĀKOTNI IR BEZJĒDZĪGI.

pirms 11 gadiem, 2009.06.01 18:22

eksperiments

Bŗiņos, ka šādu rakstu ielika e- versijā.

pirms 11 gadiem, 2009.06.01 13:27

to :)

Smieklīgi. Vēl pirms gada prognozēja cik mums IKP pieaugums šogad būs, vēl pirms dažiem mēnešiem mums ekonomikā bija nasings spešls, pļāpājām par to, cik gados panāksim Vāciju dzīves līmeņa ziņā un kur mums raut viesstrādniekus. Bet nu jau zina un plāno kas būs 2030.gadā :)))))

pirms 11 gadiem, 2009.06.01 11:31

Saba

Pilnīgi piekrītu pirmajam komentāram ! Ja varētu- parakstītos apakšā zem katra vārda. Ir pienācis laiks rīkoties, nevis kalt plānus, izstrādāt projektus, kurus nezin kad izskatīs vai pieņems. Līdz tam laikam mēs būsim izputējuši un iznīkuši. Esam pieredzējuši cik operatīvi un ātri izskatās visi projekti un lasījumi. Primārais ir tagad un ir bijis visos cilvēces pastāvēšanas laikos - darbs, darbs un vēlreiz darbs. Ja cilvēkam būs darbs, būs arī viss pārējais.

pirms 11 gadiem, 2009.06.01 11:10

:)

Laba atruna, Saskaņas centrs! Varbūt tomēr palasiet to stratēģisko plānu, nevis mētājieties ar skaļiem apgalvojumiem. Jūsu partija, kā rdedzams, pat nespēj pieklājīgi atbildēt uz aicinājumu izvērtēt šo plānu.

pirms 11 gadiem, 2009.06.01 10:58

Ludmilai- Rundāles n.-Saskaņas Cenrts

Ilgadīgais staratēģiskais plāns- valdība,-86 lappuses. Kārtējais projekts kur iztērēta mūsu nauda---pasūtītājs valdības čomi....un šo projektu realizēs kas???? Pašreizējā valdība.....ha-ha.Nākošā valdība?--kad viņa būs?---ja šitie noturēsies pie varas,tad kāds stāvoklis būs valstī pēc divi gadi, -pilnīgs sabrukums,krahs....Ja pat šis projeks būs labs,-kamēr apspriedīs ,pieņems,sagatavos darba grupas realizēšanai,iekustinās ministrijas utt .Bet pa to laiku tiks iztērēta tagad saņemamā Eiropas nauda,---ko ari grib izdarīt,-un izdarīs... Tagad ir ļoti ātri, tūlīt, un uzreiz JĀRĪKOJAS---nevis atkal projekti, lēmumi,apspriedīsim,pieņemsim...utt.UN TAGAD IR VIENS NEAPSPRIEŽAMS ,TŪLĪTĒJS UZDEVUMS------MAZIE,VIDĒJIE UZŅĒMĒJI--sākot ar kaut vai vienu srādnieku ......JĀRADA DARBA VIETAS ,- jāatbrīvo no nodokļuiem. Katrā pilsētā, katrā novadā----DEPUTĀTIEM UN VADĪTĀJIEM jāmostas un jāguļas ar vienu domu---CIK CILVĒKIEM ŠODIEN MĒS RADĪJUŠI -VAI PALĪDZĒJUŠI RADĪT -DARBA VIETAS. Nevajag atkal saulainās nākotnes projektus. NEDRĪKST PIEĻAUT TAGAD SAŅEMTĀS NAUDAS IZTĒRĒŠANU-IZZAGŠANU,---visāda veida aģentūrās,apvienībās,projektos utt.KATRS VALSTS IERĒDNIS VAR SŅEMT ALGU TIKAI VIENĀ-VIENĀ DARBA VIETĀ UTT. Tagat ļoti svarīgi ir ievēlēt cilvēkus ,par kuriem mēs varam teikt---jā viņš nevilks sev ,bet domās par citiem!!!! BEZJĒDZĪGI APSPRIEST NĀKOTNES VĪZIJAS JA TURPINĀS VALSTS IZZAGŠANA-----tādaj valstij nākotnes nav.....1- Pārtraukt valsts izzagšanu. 2- Uzņēmējdarbības tūlītēja totāla atbalstīšana- darba vietas. UN TIKAI TAD BŪS VISS PĀRĒJAIS. citu projektu nav un nevar būt ----- katra diena-nedēļa -mēnesis,-kad netiek tas darīts tuvina mūs bezdibenim -kurā mēs iegrūdīsim ne tikai sevi,bet savus bērnus un mazbērnus.

pirms 11 gadiem, 2009.06.01 07:20

Lietotāju raksti