Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

No augusta autovadītāju dokumentus visā valsts teritorijā varēs pārbaudīt arī robežsargi 2

Valdība šodien atbalstīja grozījumu projektu Ceļu satiksmes likumā, kas paredz noteikt pienākumu mehāniskā transportlīdzekļa vadītājam uzrādīt dokumentus pēc robežsarga pieprasījuma ne tikai pierobežā, bet arī visā pārējā valsts teritorijā, lai nodrošinātu vienlīdz efektīvu nelikumīgās imigrācijas apkarošanu valstī kopumā.Plānots, ka šie grozījumi stāsies spēkā 1.augustā, taču vispirms gan vēl tie būs jāpieņem Saeimā. Kā aģentūru LETA informēja Iekšlietu ministrijā, saskaņā ar Ceļu satiksmes likuma 25.pantu un "Ceļu satiksmes noteikumiem" mehāniskā transportlīdzekļa vadītājam ir jāuzrāda sava vadītāja apliecība, transportlīdzekļa reģistrācijas apliecība un citi dokumenti arī pēc robežsargu pieprasījuma. Tāpat "Ceļu satiksmes noteikumi" paredz pienākumu transportlīdzekļa vadītajam apturēt transportlīdzekli pēc robežsarga norādījuma. Tomēr minētie pienākumi patlaban attiecas tikai uz ierobežotu valsts teritoriju - pierobežu, kas atbilstoši Latvijas Republikas valsts robežas likumam gar ārējo sauszemes robežu ir nosakāma ne šaurāka par 30 kilometriem, bet gar iekšējo - ne šaurāka par 15 kilometriem. Ņemot vērā to, ka Valsts robežsardzei nelikumīgo imigrāciju jāapkaro visas valsts teritorijā, pienākums vadītājam apturēt transportlīdzekli pēc robežsarga pieprasījuma, kā arī uzrādīt robežsargam attiecīgos dokumentus tikai pierobežā pagaidām nenodrošina iespēju vienlīdz efektīvi apkarot nelikumīgo imigrāciju valstī kopumā, iepriekš skaidroja Skrebele. Vienlaikus valdība šodien atbalstīja arī grozījumu izdarīšanu Latvijas Republikas valsts robežas likumā, paredzot precizēt likumā noteikto terminu "Latvijas Republikas teritoriālā jūra" un noteikt regulējumu projekta stadijā esošajai informācijas sistēmai "RAIS 2009", Ar grozījumiem Latvijas Republikas valsts robežas likumā no šī normatīvā akta plānots izslēgt prasību pēc pierobežas un pierobežas režīma noteikšanas gar iekšējām sauszemes robežām, kur ir atcelta robežkontrole. Vienlaikus likumprojekts paredz precizēt likuma normas, saskaņojot tās ar prasībām, kas izriet no Eiropas Savienības tiesību aktiem. Tāpat likumprojekts paredz precizēt prasības robežkontroles veikšanai gadījumos, kas ir saistīti ar gaisa kuģu nosēšanos un nosēdināšanu, kā arī precizēt speciālo caurlaižu izsniegšanas un anulēšanas nosacījumus. Ar grozījumiem arī plānots precizēt tās institūcijas, ar kurām ir saskaņojama vienošanās par kompetento iestāžu pārbaužu veikšanas vietu un kārtību robežšķērsošanas vietā. Iecerēts, ka arī grozījumi Latvijas Republikas valsts robežas likumā stāsies spēkā šā gada 1.augustā, taču vispirms tie vēl būs jāpieņem Saeimā.

Pievieno komentāru

Komentāri 2

Ups

Pilnigi lieks šis punkts!Kurs vēlas velk formu un aidā! Driz trauku mazgātāja jums baudis pravas!

pirms 9 gadiem, 2011.06.15 10:02

pļurkšķis

Būtu lietderīgi padiskutēt,vai likumā vajadzētu noteikt,ka pēc robežsargu pieprasījuma apturami un dokumenti pārbaudāmi arī gaisa transportlīdzekļiem. Ja nu kāds melns vai
šķībacains nelikumīgi grib ieplanēt mūsu gaisa telpā.

pirms 9 gadiem, 2011.06.14 18:24

Latvijā un pasaulē