Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

No nākamā gada cer uz pusi paaugstināt algas Valsts policijā, VUGD un Valsts robežsardzē 2

Iekšlietu ministrijas (IeM) darba grupa pusgada laikā izvērtēs iespējas no nākamā gada uz pusi paaugstināt algas Valsts policijā (VP), Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienestā (VUGD) un Valsts robežsardzē (VRS) dienošajiem, vienlaikus izvirzot augstākas darba prasības.Iekšlietu ministre Linda Mūrniece ("Vienotība") pirmdien žurnālistiem sacīja, ka algas varētu pieaugt par 50%, taču tas attiektos uz tiem, "kas to ir pelnījuši". Turklāt jāņem vērā, ka algas pieaugumu iekšlietu dienestu darbiniekiem vērtēs diferencēti, ņemot vērā darba sarežģītību un riskus, piemēram, Kriminālpolicijā, salīdzinot ar patruļpoliciju. Attiecīgie priekšlikumi darba grupai būs jāsagatavo pusgada laikā, izstrādājot izmaiņas likumos. Algas pielikumu dienestos strādājošie varētu sagaidīt no 2012.gada līdz ar jauno valsts budžetu. Līdzekļus šim mērķim varētu rast uz štata samazinājuma skaita, kā arī paredzot iekšlietu dienestu rindu retināšanos līdz gada beigām. "Ja to vajadzēs darīt uz štatu samazinājuma rēķina, mēs to darīsim. Pašlaik mums jau ir nenokomplektētas vietas, kuru naudu jau pašlaik var novirzīt atlīdzības palielināšanai," sacīja ministre. Ņemot vērā, ka aizvien ir spēkā rīkojums par aizliegumu pieņemt dienestā jaunus darbiniekus, paredzams, ka līdz gada beigām policijā un citos dienestos strādājošo skaits saruks, daļai darbinieku objektīvu iemeslu dēļ aizejot prom. Lai arī tiks izvērtētas riskantās vietas, kur varētu būt nepieciešami papildu darbinieki, taču kopumā nenokomplektēto vietu skaits pieaugs. Ministre minēja, ka, piemēram, Valsts policijā pašlaik strādā apmēram 7500 cilvēku un nenokomplektēto darba vietu skaits neradot risku, ka policija darbinieku trūkuma dēļ nevarētu tikt galā ar savām funkcijām. "Brīžiem bijusi situācija, ka bijis jāņem praktiski visi, kuri ir gribējuši dienēt un atbilduši kritērijiem. Taču ir skaidrs, ka šie kritēriji ir jāpastiprina, un tad atbilstoši varēsim izvirzīt daudz lielākas prasības gan tiem, kuri stāsies dienestā, gan jau esošajiem darbiniekiem," klāstīja Mūrniece.

Pievieno komentāru

Komentāri 2

neo

Bet ko tad darīs tie cilvēciņi kurus atlaidīs?Domājat sēdēs klēpī rokas salikuši?Tāpat būs laupīšanas ,slepkavības ,zādzības utt..un vēl vairāk nekā līdz šim,ticiet man.

pirms 9 gadiem, 2011.01.31 12:25

Latvijā un pasaulē