Nodibina organizāciju cīņai pret ārvalstu cūkkopjiem 66

Bauskas kultūras centrā sestdien, 10. martā, pulcējās ap 80 interesentu. Viņi diskutēja par ārvalstu cūkkopēju darbošanos Latvijā, galvenokārt uzmanību pievēršot Brunavas pagastā topošai lielfermai «Brūveri».Sanāksmes organizatori, kuru vidū bija brunaviete Daiga Maceša, Inese Bartuševica no Sesavas pagasta, arī baušķenieki Gūrijs Bulle un Rudīte Jaunzeme, bija gādājuši par plašu vides aizstāvju un lielfermu noliedzēju pulku. R. Jaunzeme klātesošajiem pavēstīja, ka par pasākumu informējusi gan dāņu uzņēmēju Aleksu Rasmusenu, arī vietējo šīs ieceres īstenotāju, Bauskas novada domes deputātu Gintautu Tarvidu. «Bauskas Dzīvei» pēc sanāksmes sazinoties ar G. Tarvidu, viņš noliedza, ka esot par pasākumu informēts: «Pa ausu galam biju dzirdējis, ka dibinās kaut kādu biedrību, bet mani neviens tur nebija uzaicinājis.»Vides speciālists Valērijs Gabrāns skaidroja par lielfermas iespējamo apdraudējumu apkārtējai dabai. Kategoriska savā nostājā bija Vides aizsardzības kluba viceprezidente, dramaturģe Lelde Stumbre: «Ja jūs esat ievēlējuši deputātus, kuri nespēj šo problēmu risināt, kuri nespēj nosargāt Latvijas dabu no izpostīšanas, tad viņus vajag nekavējoties patriekt no saviem amatiem. Jūs viņus ievēlējāt, lai tad viņi izstrādā tādus plānus un stratēģijas, kas nekaitē jūsu dzīves telpai!»Latvijas Patērētāju interešu aizstāvības asociācijas pārstāve Tekla Žabova aicināja ikvienu iesaistīties jaundibināmajā biedrībā: «Tagad ārvalstu uzņēmēji te cilvēkus nīdēs ar smakām un vircu, pēc tam izdomās vēl kaut ko. Tikai sabiedrība var stāties šādām rīcībām pretī.»Sanāksmē klāt bija novada domes priekšsēdētājs Valdis Veips, arī Saeimas deputāts Imants Parādnieks. Publiski V. Veips neuzstājās, taču «Bauskas Dzīvei» viņš paskaidroja, ka situāciju nevar vērtēt viennozīmīgi: «Arī 400 brunaviešu parakstītajā iesniegumā paustais ne viss ir novada domes kompetencē. Jāpiekrīt apgalvojumam, ka objekta būves aizliegšana ir nokavēta. Starp citu, es apskatījos Brunavas pagasta padomes pēdējās sēdes, kas notika 2009. gada maija beigās, protokolus. Tajā pieci deputāti pauduši atbalstu kompleksa būvniecībai. Lai tad iedzīvotāji prasa atbildi no viņiem!»I. Parādnieks, uzrunājot sapulces dalībniekus, pavēstīja, ka patlaban Saeimā izveidota darba grupa, kas vērtēs spēkā esošo likumdošanu vides aizsardzības jomā. Tajā tiks diskutēts arī par normām, kādas varētu piemērot lielfermām. Vairāk lasiet laikraksta «Bauskas Dzīve» drukātajā versijā pirmdien, 12. martā.

Pievieno komentāru

Komentāri 66

runas vīrs.

Gabrānam jāatdod Auziņam nolaupītais un pus cūka kā sāpju nauda!

pirms 9 gadiem, 2012.03.14 08:04

Arī piekrītu smukucim, jo no malas izskatās ka tur vienu daļu sievu vada bara instinkts. Dažai labai tur ar lauksaimniecisko ražošanu, un viss kas ar to saistīts, ir pilnīgi vienaldzīgs. Bet ja ir šums, tad jābūt klāt un muti vaļā jāklausās. Varāk neko gudru tā arī nevar izdomāt. Tagad izskatās pēc sacensības, kurš kuru uzvinnēs. Jautājums, kuršs finasēs šīs organizācijas darbību? Jācīnās ir pret lielfermām, bet ar vēsu prātu.

pirms 9 gadiem, 2012.03.13 19:36

ir smakucis,ir

lielākā daļa komentāru, lai neteiktu, ka gandrīz visi ir pārvēsti apvainojumos pret oponentu, taču tie nepauž viedokli,kurš spētu samierināt abas puses. Ja runājam par Skalderu fermu Īslīcē, tad dažreiz garāmbraucot ir neciešama smaka, kaut gan tur ir tikai 3000 sivenmāšu ar sivēniem. Neviļus uzdodu sev jautājumu, kā šādā smakucī var dzīvot tuvējo māju iedzīvotāji, tādu gan nav daudz. Laikam jau pieraduši, vai arī ir kāds kompensācijas mehānisms, lai pieņemtu šo, ja tā var saukt, neērtību. Var taču protestētāji noorganizēt braucienu uz līdzīgu fermu, aptaujāt šīs fermas apkārtnē dzīvojošos, un tad, ar konkrētiem faktiem, cilvēku liecībām, griezties pie fermas cēlējiem ar konkrētiem jautājumiem, vai šī ferma atšķirsies no jau uzceltajām, un konkrēti ar ko un kur šī atšķirība ir redzama. Jo nevar likt cilvēkiem ciest ievērojamas neērtības tikai tādēļ, ka citam tas ir ienesīgs bizness.

pirms 9 gadiem, 2012.03.13 16:21

kapec tad valstij parada nodoklus un lietuva ari 3-2 milj.........ists patriots ....ka apcakaret

pirms 9 gadiem, 2012.03.13 15:20

iepriekšējam rakstītājam

Rasmusens necels fermas Krievijā vai Baltkrievijā, tāpēc, ka viņš jau ir kļuvis par Latvijas uzņēmēju. Kā nekā šeit jau 20 gadus dzīvo, sieva latviete un bērni arī ir latvieši. Kā uzņēmējs maksā nodokļus Latvijā, un to dara godīgi. Es pat teiktu, ka viņš ir patiesāks Latvijas patriots, nekā te dažs labs ķengātājs.

pirms 9 gadiem, 2012.03.13 15:07

Gunti tu ar savām smailītēm novirzīji no tēmas:):) Vai kāds var pateikt kāpēc mums tās dāņu fermas ir vajadzīgas???? Nesāciet par darba vietām-tas ir blefs! Kapēc udmurdsens nevar braukt uz Krieviju, Baltkrieviju utt celt savas fermas un dzīvot laimīgs. kapēc jā...irš Latvija? Nav runa par ražošanu, gaļas pārstrādi, vai vēl, tās cūkas ieved uzbaro un izved-viss-ekonomiskais atlikums=0

pirms 9 gadiem, 2012.03.13 14:22

Papa

Ops, tagad tikai ieskatījos virsrakstā: kantoris cīņai pret ĀRVALSTU cūkkopjiem.
Nu trulums, latvju un Latvijā dzīvojošo krievu (piemēram) rukšu kakas ož pēc rozēm, vai?
Jautri ;)

pirms 9 gadiem, 2012.03.13 13:50

Guntis Auziņš

LAIVINIEKAM - 13.03.2012. 09:23:20

Divas laivas - divas smailītes ! Protams,ka nav atdevis un pat netaisās to darīt,jo viņas taču ir padarītas nelietojamas. Izmanto to,ka neesmu nekāds diži jaunais,kas varētu sadot pa purnu. Bēdīgākais - par pensijas nabaga grašiem laiviņu man vairs neiegādāties. Lai jau tas
*speciālists* aizrijas.

pirms 9 gadiem, 2012.03.13 12:06

nezinīts

Nu nezinu,Īslīcē arī uzcēla tādu pašu fermu un strādā. Neviens nekādas īpašas pretenzijas neceļ.... Šķiet,ka tur ir apdzīvotāka vieta,par Tunkūnu barkšķiem...
Mums letiņiem viss ir slikti-nozāģēts koks,piesmirdis dīķis-lai tikai nekas nenotiktu. Tādas fermas ir gan pašā Dānijā,gan Vācijā-tur esmu bijis. Tā ka nevajag ...

pirms 9 gadiem, 2012.03.13 09:45

laivinieks

Gunča, tas eksperts tev jau laivu atdeva???

pirms 9 gadiem, 2012.03.13 09:23

ha

Lošiem teiks lec ugunī arī leks biedrības dibinātāji

pirms 9 gadiem, 2012.03.13 06:42

surķis

tas Gūrijs, vecai pusžīds ir tada, kā veca palaistuve, kur lielāks tracis šis tūlīt klāt. visur savu šnurķi mīl iebāzt, tagad cūku karus sācis, murgs kautkāds.

pirms 9 gadiem, 2012.03.13 06:40

šņukur , Tu ieguvi atpazīstamību , Kā ar balvu ? Kur pazudusi Salcerīte?

pirms 9 gadiem, 2012.03.12 23:33

ir

Forši. Laukos dzīvojam, bet periodiski ostam mēslu smaku no Brunavas centram tuvu esošās fermas. Veļu ārā arī nevar žāvēt , pievelkas mēslu smaku. Ja pūš rietumvējš, logus vaļā nevar vērt! Kad sāk izvest mēslus uz laukiem, smirdoņa ir pa puspagastu.
Novada deputātiem jau nerūp cilvēki. Katrs meklē savu labumu. Nelietīgi!
Daigai izturību, lai pietiek energijas! Mēs ar Tevi!mēs par savējiem!

pirms 9 gadiem, 2012.03.12 23:27

nav

No Brunavas deputātiem neviens jau atbildību neprasīs! tāpat kā par pusmiljonu atjaunoto pagastmāju, kuras daļā iekārtojies sociālais centrs. Mūsu deputāti ifr vienas dienas saimnieki - izsaimniekotāji! Ferma ar tik daudzām ar antibiotikām sapotētām un sazin kādu barību barotām cūkām! Tas nozīmē, arī sabojāti jau tagad neizbraucamie ceļi, mēslu kalni, kas piesārņos gruntsūdeņus , upes. padomājiet par cilvēku veselību!

pirms 9 gadiem, 2012.03.12 23:15

Šņukurs

Kur priekšējās līnijās pazudis JONS KIRKILAS parasti ar BARĶIENI kā salaulāti bet laikam jau baidās no broļiem lietuvjiem pa šnobeli dabūt.Lielā zemniece RUDĪTE JAUNZEME par milions repšiem uzcēla ceļu uz savu saimniecību bet saimniecisko darbību nav uzsākusi .Daiga, šeit tev būtu darba lauciņš izmeklēšanai!INESEI BARTUŠEVICAI ražošnā iet visai pašķidri vajadzēja to enerģiju ielikt savā saimniecībā sakārtot lietas ar firmām.Šajā epopejā GŪRIJAM galīgi iet ciet širmis būtu izveidojis kādu ražotni ar sakarīgiem suvenīriem bet bļaut ir vieglāk un tirgot surogātus par augstu cenu.Tas tukšais pūslis pārplīsīs un dzīve ritēs savu gaitu bet kāds būs ieguvis atpazīstamību un cerēs uz lielu balvu tik čiks vien sanāks....!!!

pirms 9 gadiem, 2012.03.12 22:14

kads te sakars ar kompleksa celtniecibu un organizacijas izveidosanu visam sim murgam

pirms 9 gadiem, 2012.03.12 22:05

Lašaranostrautiem

Gabrān, vai aizmirsi kā reketēji, pa pus cūkai šašlikam pirms Jāņiem ,inspektējot fermas. Fui, fui kāds negodīgs cilvēks! Nepavelti patrieca no Viides pārvaldes inspektora amata.

pirms 9 gadiem, 2012.03.12 21:56

Valērijs

Par apnelošanu nāksies atbildēt tiesā

pirms 9 gadiem, 2012.03.12 21:43

Latvijā un pasaulē