Oktobrī Bauskā asfaltēs sešu ielu posmus 16

Bauskā notiekošajos ūdenssaimniecības būvdarbos oktobrī liela uzmanība tiks pievērsta asfaltēšanai. Asfalta segumu atgūs vismaz sešas ielas.Ūdenssaimniecības attīstības projektā iesaistītās amatpersonas 3. oktobrī tikās mēneša sanāksmē. Tika uzklausīts, kādi darbi paveikti pagājušajā mēnesī un kas tiek plānots šomēnes.SIA «Laterna» pārstāvji solīja asfalta seguma atjaunošanu Ceriņu, Bērzu un Kļavu ielā, kā arī Biržu un Slimnīcas ielās. Bauskas novada domes administrācijas saimnieciskās nodaļas vadītāja vietnieks Voldemārs Čačs atzīmēja, ka asfalts jāieklāj arī Kraujas ielā, kur ir aktīva satiksme. Turklāt, ja brauktuve šādā stāvoklī palikšot līdz salam, tas varot bojāt ne tikai ielu, bet arī jaunās komunikācijas.Būvdarbu vadītājs Nikolajs Ņesterenko informēja, ka Kraujas ielā jāmaina pieslēgumi no vecā ūdensvada uz jauno, kas var aizņemt vairākus mēnešus. Tieši šī darba daļa parasti prasa daudz laika. Kamēr pārslēgšana nav pabeigta, nevar izbūvēt divas jaunas akas. Pēc ilgākām diskusijām tika panākta vienošanās, ka iela tiks asfaltēta. Vēlāk, kad būs nepieciešama jauna aka, attiecīgajā vietā izzāģēs asfaltu.Būvuzraugs Jānis Rikters pavēstīja, ka pirms asfaltēšanas veikta grunts un smilšu nestspējas pārbaude Slimnīcas un Ceriņu ielā. Rezultāti esot labi. Vienīgās problēmas atrastas Bērzu ielā, kur būs vajadzīgi papildu darbi grants slāņa nostiprināšanai.V. Čačs pauda neapmierinātību ar grants ielu segumu Sporta, Miera un Zemgaļu ielā. Noblietēta ir tikai vieta, pa kuru brauc mašīnas, bet blakus atrodas irdens smilšu slānis, kurā gājēju apavi grimst. N. Ņesterenko atzina, ka savulaik smalkā grants uzbērta pārāk biezā slāni. Šo slāni solīja tikai izlīdzināt ar greidera palīdzību, nevis pieblietēt, kā vēlas iedzīvotāji.Vislielākie būvdarbi oktobrī notiks Rīgas, Kalēju un Saules ielā. Plānots pabeigt rekonstrukciju Saules ielā, bet pa Rīgas ielu aizrakt līdz Kalēju ielas krustojumam un tad turpināt darbus Kalēju ielā. SIA «Laterna» projektu vadītājs Imants Dolgins informēja, ka darbi notiek lēni – ir daudz komunikāciju, lieli akmeņi, kas apgrūtina rakšanu. Nozīmīgi darbi notiks pie sūkņu stacijas. Tur kanalizācijas ūdeņi pagājušajā nedēļā ir pārslēgti uz jauno spiedvadu, kuru zem upes izvilka septembrī. Savukārt otras caurules ievilkšanai radās šķēršļi. N. Ņesterenko pastāstīja, ka gadiem lietotā caurule gandrīz līdz pusei ir pilna ar grants un smilts sajaukumu, kas tagad ar hidrodinamisko tīrīšanu jāizskalo. Kad skalošana būs pabeigta, tiks izvilkta arī otra caurule. SIA «Bauskas ūdenssaimniecība» valdes loceklis Gunārs Akmeņlauks atzina, ka smiltis Bauskas kanalizācijas sistēmā uzkrājas bieži. Cerības samazināt šo apjomu būs tad, kad izdosies labāk atdalīt sadzīves kanalizāciju no lietusūdens kanalizācijas.

Pievieno komentāru

Komentāri 16

potenciālais vēlētājs

godājamie Bauskas deputāti, diez kāds no jums vai no daudzajiem pašvaldības speciālistiem, izņemot vietnieku Čaču, spēj iedzīvotājiem paskaidrot, vai kāda iela, vairāk nekā gada garumā veicot epizodiskus darbus, ir novesta līdz pabeigta, nodota darba kondīcijai, jeb šie ūdenssaimniecības sakārtošanas darbi vilksies līdz izbeigsies ES fondu nauda un ielas paliks tādas, kādas tās pašlaik ir, it sevišķi ielas ar grunts segumu, tās, kuras sāka rakt pagājušās vasaras beigās, bet varbūt tajās darbi skaitās pabeigti un viss beidzies... Kā tad ir, varbūt risinājums tiks ierakstīts jūsu priekšvēlēšanu programmās?

pirms 8 gadiem, 2012.10.09 18:56

Visiem par prieku - nākamgad Bausku raks atkal, tā kā - sabiraiķes terpeņijem!

pirms 8 gadiem, 2012.10.09 16:37

Kauns

Slimnīcas ielas jaunais asfalts ir lielākais murgs, kāds vien Bauskā redzēts. Tā arī ir - noasfaltēta tikai tā ielas puse, kas tika uzrakta. Otra puse jaunu asfaltu gaidīs vēl kādus divdesmit gadus. Iebrauktuves pagalmos arī kā zāģa zobi. Vai tad žēl bija vēl pāris lāpstas asfalta lai varētu sataisīt taisni un glīti ? Tagad skats kā malēnijā. Un starp citu, Slimnīcas ielas jaunajā asfaltā jau ir caurumi un bedres ... NOŽĒLOJAMI ...

pirms 8 gadiem, 2012.10.09 13:36

baušķinieks

pareizi īstais laiks lai auni izdomātu asfaltēt ielas varēja pirms ziemassvētkiem to darīt lai svētki brīvi!!! un var iekapāt!!!

pirms 8 gadiem, 2012.10.09 08:31

un 08.10.2012. 21:50:43, nu ka tev saka neiespringsti, liks tik platu, cik pašlaik ir nogrieztā asfalta mala, un vēl ne reizes neviens nekad nekādā google maps nav skatījies ceļa platumu. Tā ka turpini slabt...

pirms 8 gadiem, 2012.10.09 08:29

un

nū 08.10.2012. 14:21:35
Ta tad tavuprat atpakal ir uzliets tik pat plats cik bija?
Ka bija, loti labi var apskatities kaut vai google maps. Iazrakatajas vietas sur tur vel veca platuma celu var sazimet.Un salidzini ar to kas ir tagad!
Ta ka vari slabt vien pats!

pirms 8 gadiem, 2012.10.08 21:50

Sunis

Nu jā ,īsti saimnierciski -aukstā un slapjā laikā laikā uzliets asfalts noteikti kalpos ilgāk par pavasari:) Nez kāpec uz Ķekavas trases posmu atstāja nealobotu un neasfaltētu,jo par aukstu palika!

pirms 8 gadiem, 2012.10.08 21:44

08.10.2012. 09:44:02 pat neceri, ka asfaltēs vairāk, cik izrok tik arī asfaltē, tā ka atdziesti.

pirms 8 gadiem, 2012.10.08 14:21

to qwre

a tu neesi redzējis , ka noasfaltē tikai to daļu kura ir izrakta!?

pirms 8 gadiem, 2012.10.08 13:48

qwre

Atliek vien cerēt , ka noasfaltēs visu ceļu nevis tikai pussi

:))))))))) tev temperatūra ?

pirms 8 gadiem, 2012.10.08 11:13

viks

Varbūt nevajag asfaltēt,, jo noasfaltētie posmi atbilst amortizātoru testēšanas poligona prasībām...............

pirms 8 gadiem, 2012.10.08 10:44

Atliek vien cerēt , ka noasfaltēs visu ceļu nevis tikai pussi!!!

pirms 8 gadiem, 2012.10.08 09:44

Noverotajs

Diez jaunais asfaltetais segums visas ielas bus sauraks par to, kads bija pirms dizas rekonstrukcijas...?
Vismaz Liepu un Kraujas ielas ir interesanti salidzinat, cik plats bija pirms un cik plats ir tagad....

pirms 8 gadiem, 2012.10.08 09:43

mjāā

Kad vienreiz pabeigsies tas ielu trakums Bauskā! Man liekas, ka automašinas izdomātas, lai tās brauktu, bet Bauskā vienkārši tām ir jālido, jo braukt vairs nav kur- viss izrakts!!
Nevar vien sagaidīt, kad būs labāki laiki.......

pirms 8 gadiem, 2012.10.08 09:29

Latvijā un pasaulē