Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Papildināts: Prezidents ierosina Saeimas atlaišanu 22

Papildināta pēdējā rindkopa.  Sestdienas, 28.maija, vakarā LTV 1. kanālā uzrunā Latvijas tautai Prezidents Valdis Zatlers ierosināja atlaist Saeimu.Bauskā sestdienas vakarā radušās problēmas ar "Baltkom" televīziju, daudzi Prezidenta uzrunu nevarēja noskatīties, citi to vēroja datoros internetā. Uzstājoties ar runu Latvijas televīzijā, Prezidents minēja vairākus piemērus, kā šī Saeima ir nodemonstrējusi plaisu starp likumdevēju un tiesu varu, arī balsojums par deputāta imunitātes nenoņemšanu Aināram Šleseram, lai KNAB varētu veikt kratīšanu. Prezidents arī norādīja, ka Saeimai uzticas tikai 10% iedzīvotāju.Valdis Zatlers atzina, ka pašreizējā Saeima ļoti daudziem vēlētājiem ir sagādājusi vilšanos, kļūstot nevis par tautas, bet gan par atsevišķu interešu grupiņu un oligarhu balstu un aizstāvi. Tomēr vienlaikus Valsts prezidents arī norādīja, ka šo pēdējo triju gadu laikā mēs esam pārvarējuši ekonomisko krīzi, taču galveno slogu ir iznesuši tieši iedzīvotāji - ar algu samazināšanu, nodokļu celšanu, dzīves līmeņa krišanos un darba vietu zaudēšanu.  V. Zatlers ir pirmais un vienīgais Latvijas Valsts prezidents, kurš otrās brīvvalsts laikā ierosinājis Saeimas atlaišanu. „Bauskas Dzīve” pamanīja, ka bijušais politiķis un ārlietu ministrs Jānis Jurkāns, aizstāvot Andri Bērziņu kā Prezidenta amata kandidātu, iepriekš bija izteicies: „Tantei Bauskā Bērziņš bija labāk saprotams, nekā Zatlers..” Pēc V. Zatlera uzrunas noklausīšanās sestdien „tantes Bauskā” ļoti labi saprata Valdi Zatleru, ekspresaptaujās bauskasdzive.lv noskaidroja, ka aptaujātie atbalsta Prezidenta ierosinājumu atlaist Saeimu. Satversmes 48. pants Valsts prezidentam dod tiesības atlaist Saeimu, bet šis lēmums jāapstiprina tautai referendumā.Ja tautas nobalsošanā vairāk nekā puse balsotāju izsakās par Saeimas atlaišanu, tad Saeima uzskatāma par atlaistu un izsludināmas jaunas vēlēšanas, kurām jānotiek ne vēlāk kā divus mēnešus pēc Saeimas atlaišanas. Referenduma procedūra, ja tā iznākums būtu pozitīvs, prasītu aptuveni divus mēnešus. Pašreizējā situācijā lietderīgi atgādināt arī Satversmes 49. pantu: "Ja Saeima ir atlaista vai atsaukta, tad Saeimas locekļu pilnvaras tomēr paliek spēkā līdz jaunievēlējamās Saeimas sanākšanai, bet līdzšinējā Saeima var sanākt uz sēdēm tikai tad, ja Valsts Prezidents to sasauc. Šādām Saeimas sēdēm dienas kārtību noteic Valsts Prezidents. Ne agrāk kā vienu mēnesi un ne vēlāk kā divus mēnešus pēc Saeimas atsaukšanas jānotiek jaunām vēlēšanām."

Pievieno komentāru

Komentāri 22

krāce

malacis, malacis un arī varonis.
šajā valstī ko tādu izdarīt tiešām retajam būtu dūša, bet tikai tā jau var ko mainīt.
protams, ka sākumā var būt arī negatīvas sekas kādos jautājumos, TAČU JĀSKATĀS ILGTERMIŅĀ - UN TAS (ATLAIST SAEIMU) VIENNOZĪMĪGI IR PILNĪGI PAREIZS LĒMUMS

pirms 9 gadiem, 2011.05.30 10:15

saveejais !!

es par MŪSU valsts prezidentu!!!
BALSOSIM PAR ZATLERU :)

pirms 9 gadiem, 2011.05.29 20:04

aniad:))

Super.....Prezidentam visu cieņu!!!! beidzot trešais prezidents izdarīja to ko nevarēja ne Ulmanis, ne Freiberga:((:((:((
Latviešu tauta ir tik pacietīga...un pati to nevarēja, lai gan mēģināja...ar kāpostrevoluciju...utt.....bet vakar notika tas kam bija jānotiek.... tik nesakiet , ka pa vēlu....labāk vēlāk ... nekā nekad!!!
Lai mums izdodas:)):)):))

pirms 9 gadiem, 2011.05.29 20:00

cicis

tas ir MŪSU prezidents,MŪSU valsts prezidents!!!

pirms 9 gadiem, 2011.05.29 18:29

nu ja

Kas attiecas uz Zatleru-nu,to viņš jau saprata,ka šamējo uzmetīs un otro prezidentūru neredzēt...
Vai čalim ir,ko zaudēt?Nē.
Loģiski,ka šajā brīdī kaut kādas pašcieņas kripatas viņā sacēlās un notika tas,kas notika.
Nu kāds gan varonis viņš ir situācijā,kad pats sēž mēslu bedrē....Vai to neredzēja jau 4 gadus atpakaļ,kad pašu anekdotiski ievēlēja,pie tam tie paši,kuriem tagad vietu ierāda?
BET VIENALGA ŠIS ZATLERA IZGĀJIENS PATĪKAMI PĀRSTEIDZA-VISU CIEŅU.

pirms 9 gadiem, 2011.05.29 16:42

SAŠA

Robis pareizi saka. Kārtēja teātra izrāde pirms cara vēlēšanām.

pirms 9 gadiem, 2011.05.29 15:45

Nu ko, tagad bez ilūzijām, veletājiem jāskatas tikai un vienīgi uz darbiem nevis solījumiem.

pirms 9 gadiem, 2011.05.29 14:38

Nu ko, tagad bez ilūzijām, veletājiem jāskatas tikai un vienīgi uz darbiem nevis solījumiem.

pirms 9 gadiem, 2011.05.29 14:38

latv(c)ietis

Saeimu atlaist jau vajadzēja tad,kad tur bezjēgā kules šūpoja mūsu dižie novadnieki - vieni no TP izcilākajiem kretīniem. Kurš latvis gan pasaulē vairāk apņirgts par Nasing spešalu ?!

pirms 9 gadiem, 2011.05.29 14:24

Robis

vinju tagat izveelees un vissi tiks atpakalj ticiet man,tas tikaj pagaidaam lai veeleetu par vinju

pirms 9 gadiem, 2011.05.29 12:14

broņs

teicami, vēl pašvaldību vēlēšanās vajadzētu tikt vaļā no ierāvējiem

pirms 9 gadiem, 2011.05.29 11:21

Lauciņš

Visu cieņu Zatlera kungam . Nu cik var zagt un melot tautai. Visus Šleserus Šķēles un Bērziņus uz laukiem mēslu rakt.Tikai mīļā tauta esiet gudri un skatieties ko vēlēsiet.

pirms 9 gadiem, 2011.05.29 11:03

pele

Nu tad beidzot! Mēs jau sen to bijām pelnījuši! Tagad tika i- lai Dievs dod veselo saprātu arī tautai!

pirms 9 gadiem, 2011.05.29 10:21

jāāā

Par pašvaldību vēlēšanām arī būtu stingri jāpiedomā , lai otreiz neuzkāptu uz grābekļa.

pirms 9 gadiem, 2011.05.29 09:03

jana

Prezidents Zatlers rīkojās tieši tā, kā sen jau vajadzēja.
Kurš gan nezin, ka ŠLESERS+LIEPNIEKS+ŠĶELE=LIELĀ DRAUDZĪBA JAU SEN

pirms 9 gadiem, 2011.05.29 07:35

iii

Beidzot ir ok ,bet tie 3 LNT eksperti galīgi galvu saspieduši LNT iesūkā !

pirms 9 gadiem, 2011.05.29 02:01

Latvijā un pasaulē