Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Paplašina pārtikas paku saņēmēju loku 2

Paplašinās pārtikas komplektu vistrūcīgākajām personām saņēmēju loku, paredz šodien valdībā pieņemtie noteikumi.Zemkopības ministrija sadarbībā arī Labklājības ministriju, Latvijas Pašvaldību savienību un Latvijas Sarkano Krustu nolēma 2011.gadam paplašināt pārtikas komplektu saņēmēju loku, papildus trūcīgajām personām tajā iekļaujot maznodrošinātās personas, personas ar medicīnas atvieglojumu izziņām, kuru ienākumi mēnesī nepārsniedz 150 latus, un personas, kuras ārkārtas situācijas (stihisku nelaimju vai iepriekš neparedzamu apstākļu) dēļ nespēj apmierināt savas pamatvajadzības. Apkopotā pašvaldību operatīvā ikmēneša informācija liecina, ka Latvijā personu skaits, kurām piešķirts trūcīgas personas status, pakāpeniski pieaug. 2011.gada martā salīdzinājumā ar 2010.gada martu tas ir palielinājies par 24,8%. Atbilstoši pašvaldību sniegtajiem ikmēneša datiem par maznodrošinātajiem dzīvokļa pabalsta saņēmējiem 2010.gadā lielākais šādu personu skaits bija 12 474 personas mēnesī, bet 2011.gadā - 11 744 personas mēnesī. Izziņās par ienākumu līmeni zem 150 latiem mēnesī un zem 120 latiem mēnesī iekļauto personu skaits ir 68 480, liecina pašvaldību aptauja, kurā gan nepiedalījās 13 pašvaldības no 118. Normatīvā akta normas ļaus vienai personai programmas īstenošanas gadā bez maksas saņemt ne vairāk kā 12 pārtikas produktu komplektus. Īpaši jūtams programmas atbalsts būs iedzīvotājiem ārpus Rīgas un Pierīgas reģionā, kur iedzīvotāju ienākumi vidēji ir mazāki. Savukārt pārtikas produktu ražotājam palielināsies ražošanas apjoms, tā palielinot arī uzņēmuma apgrozījumu, kas veicinās tā konkurētspēju kopējā pārtikas pārstrādes tirgū. Tiks arī sekmētas ražotāja izaugsmes iespējas un atpazīstamība tirgū. Kā ziņots, patlaban Eiropas Komisijas pārtikas pakas par vistrūcīgākajām atzītām 77 146 personām no 29.marta 443 izdales vietās dala 17 labdarības organizācijas visos Latvijas novados. Kopumā Latvijā 2010.gadā plānots izdalīt 925 752 pārtikas pakas. Pārtikas paka paredzēta vienam ģimenes loceklim vai atsevišķi dzīvojošai personai, kuras ienākumi mēnesī nepārsniedz 90 latus. Šogad dalītajās pārtikas pakās ir puskilograms griķu pārslu, kilograms četrgraudu pārslu, puskilograms ātri vārāmo auzu pārslu, 400 grami pankūku miltu, 200 grami vājpiena pulvera, kā arī divi litri piena. Izsludinātajā konkursā 2011.gada programmas realizācijai pieteicās un tika apstiprināti desmit pretendenti, kas izdalīs pārtikas komplektus: žēlsirdības misija "Dzīvības ēdiens", Latvijas Evaņģēliski luteriskās baznīcas Diakonijas centrs, Viļānu labdarības biedrība "Mazumiņš", evaņģēlisko kristiešu draudze "Zilais krusts", daudzbērnu ģimeņu apvienība "Dzīpariņš", biedrība "Latvijas Samariešu apvienība", Latvijas Sarkanais Krusts, Dagdas invalīdu brālība "NEMA", Ventspils Evaņģēliski luteriskā draudze, sabiedriskā organizācija "Zigate".

Pievieno komentāru

Komentāri 2

lasītāja

Vai mums tomēr nevajadzētu kaunēties, stāvot rindā pēc šādām pakām, valstī , kur nesen nav bijis ne kara, ne kādu dabas stihiju.Cik ilgi cilvēks var izdzīvot ar šādu paku.

pirms 9 gadiem, 2011.06.15 22:23

SD

Vidējais trūcīgais šīm pakām uzspļauj vārda vistiešākajā nozīmē, jo viņš neprot no tā neko pagatavot, kur nu vēl garšīgi. Varbūt pensionāri būs pateicīgāki, ja iekļūs šajā mērķgrupā, un tas būtu arī pelnīti...

pirms 9 gadiem, 2011.06.14 17:11

Latvijā un pasaulē