Par «ātrajām pasēm» plāno iekasēt 50 latu 6

Iekšlietu ministrija iecerējusi, ka par paātrinātu (divu darbdienu laikā) pases pirmreizēju izsniegšanu vai par pases atkārtotu izsniegšanu, ja iepriekšējai pasei beidzies derīguma termiņš, pase nav derīga ceļošanai, personai mainījies personvārds vai mainījies personas tiesiskais statuss būs 50 lati līdzšinējo 35 latu vietā.Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldes priekšnieka palīdze preses un sabiedriskajos jautājumos Laura Karnīte skaidro, ka to paredz Iekšlietu ministrijas 13.augustā izskatīšanai Valsts sekretāru sanāksmē pieteiktais Ministru kabineta noteikumu projekts «Noteikumi par valsts nodevu par pasu izsniegšanu», kas paredz palielināt nodevas apmēru par paātrinātā kārtībā divu darbdienu laikā izsniegtajām pasēm. Paredzēts arī, ka pensionāriem, pirmās vai otrās grupas invalīdiem un personām līdz 20 gadu vecumam šī nodeva būs 30 lati līdzšinējo 25 latu vietā. Savukārt par pases paātrinātu atkārtotu izsniegšanu citu iemeslu dēļ nodeva būs 60 lati līdzšinējo 40 latu vietā, bet pensionāriem, pirmās vai otrās grupas invalīdiem un personām līdz 20 gadu vecumam būs jāmaksā 40 lati līdzšinējo 30 latu vietā. Valsts nodevas likme par pases paātrinātu izsniegšanu personai, kura mainījusi uzvārdu pēc laulību noslēgšanas un dokumentus pases izsniegšanai saistībā ar uzvārda maiņu iesniegusi 30 dienu laikā pēc laulību noslēgšanas, paliks nemainīga - 15 latu, bet pensionāriem, pirmās vai otrās grupas invalīdiem un personām līdz 20 gadu vecumam - pieci lati. Pārējos gadījumos nodevas likme nemainās, un tāpat kā līdz šim par pases pirmreizēju izsniegšanu vai par pases atkārtotu izsniegšanu parastajā kārtībā 20 darbdienu laikā, ja iepriekšējai pasei beidzies derīguma termiņš, pase nav derīga ceļošanai, personai mainījies personvārds vai mainījies personas tiesiskais statuss, būs jāmaksā 15 lati, bet piecu darbdienu laikā - 25 lati. Par pases izsniegšanu parastajā kārtībā citu iemeslu dēļ nodeva saglabāsies 10 un 20 lati. Noteikumi paredz, ka no valsts nodevas par pases izsniegšanu ir atbrīvotas personas, kuras ir pilnā valsts vai pašvaldības apgādībā. Noteikumi stāsies spēkā pēc apstiprināšanas Ministru kabinetā.

Pievieno komentāru

Komentāri 6

jap jap

nu jau gan! baigais cenniks! 25 lati pa smuko! nu nafig ! dziivoshu bez pases. vismaz skaidri zinu, ka visaadiem zjuljikiem nebuushu interesants!

pirms 11 gadiem, 2009.08.14 20:46

suns

re kaa vajag maaceet naudinu nopleest,valst budzetu centiisies salaapiit:)

pirms 11 gadiem, 2009.08.13 17:49

Uldis

Ar ko atšķiras ātrā pase no parastās - at to ka parasto ieliek kastītē ar datumu pēc 2 nedēļām, bet ātro kastītē ar aiznākamās dienas datumu.
Bet tālāk process vienāds - katru dienu ņemam kastīti ar nākamās dienas dokumentiem un gatavojam pases kas paredzēts izsniegt rītdien...

pirms 11 gadiem, 2009.08.13 12:22

Latvijā un pasaulē