Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Par pārtikas pakām vēl jāvienojas 1

Eiropas Komisija (EK), turpinot pārtikas palīdzības nodrošināšanu trūcīgajiem, nākusi klajā ar priekšlikumu, kas paredz atbrīvot valstis no līdzfinansējuma, informē Jānis Krastiņš, Eiropas Komisijas pārstāvniecības Latvijā pārstāvis.Ja par to vienosies dalībvalstu ministri, tad nākamgad Latvija, kas šogad programmas īstenošanai saņēma 6,7 miljonus eiro, nākamgad varētu dabūt vairāk nekā sākotnēji paredzētos 1,56 miljonus eiro.Neatbilst tiesību aktiemTas ir krass pagrieziens situācijas risinājumā, jo vēl septembra vidū sarunas Briselē bija ļoti smagas. Eiropas Komisija bija iecerējusi grozīt regulu par pārtikas izdalīšanu vistrūcīgākajām personām ES dalībvalstīs. Priekšlikums paredzēja valsts līdzfinansējumu, 2012./2013. gadā 75 procentu apmērā vai 90 procentu apmērā tām dalībvalstīm, kuras tiek finansētas no Kohēzijas fonda, tostarp arī Latvijai, apstiprina Sanita Jemberga, EK pārstāvniecības Latvijā preses sekretāre. Problēmas būtība ir tā, ka Eiropas Savienības tiesa aprīlī nolēma - programmai paredzēto pārtikas produktu iepirkšana neatbilst spēkā esošajiem tiesību aktiem un ir nelikumīga. Tāpēc EK bija juridisks pienākums ierobežot 2012. gada programmas finansējumu atbilstīgi pieejamiem lauksaimniecības produktu (labības, sviesta un sausā vājpiena) intervences krājumiem 113,5 miljonu eiro apmērā, lai gan tai paredzētais budžets ir 500 miljoni eiro. Savukārt EK ierosinātajos grozījumos paredzēts programmai noteikt jaunu juridisko pamatu, proti, sociālo kohēziju, tā novēršot tiesas konstatēto neatbilstību tiesību aktiem. Tāpat iecerēts atteikties no prasības pēc nacionālā līdzfinansējuma. Eiropas Komisija uz šī gada beigām gatavo arī ilgtermiņa priekšlikumu par programmas pagarināšanu pēc 2013. gada. Komisija ierosinās ar 2014. gadu iekļaut šo programmu ES sociālās politikas instrumentu klāstā, piešķirot tai 2,5 miljardus eiro uz septiņiem gadiem.  «Šodienas sarežģītajā ekonomiskajā situācijā solidaritātei jābūt Eiropas sociālās līdzdalības pamata elementam. Bads Eiropas Savienībā vienkārši nav pieļaujams. Aicinu dalībvalstis darīt visu, kas nepieciešams, lai šī programma varētu atsākties,» paudis ES nodarbinātības, sociālo lietu un iekļautības komisārs Lāslo Andors. Jāteic gan, ka Bauskas novadā trūcīgo interese par pārtikas pakām pēdējā laikā vairs nav liela. Biedrības «Sarkanais Krusts» Bauskas komitejai radies prāvs pārtikas paku uzkrājums. Taču jāņem vērā, ka nākamgad pakas tiek solītas tikai jūnijā, tādējādi būs jāiztiek ar pagaidām saņemto, stāsta izpilddirektore Sandra Pumpuriņa.No ES zemkopības budžeta finansētās pārtikas pakas saņem 18 miljoni ES iedzīvotāju. Latvijā šī palīdzība 2011. gadā paredzēta 138 762 personām, kuras atzītas par vistrūcīgākajām. Pārtikas pakās ir viens kilograms miežu putraimu, kilograms kviešu miltu, kilograms četrgraudu pārslu, puskilograms auzu pārslu, 100 grami piena pulvera un viens litrs piena.ES «Pārtikas izdalīšanas programma Kopienas vistrūcīgākajām personām» ir spēkā kopš 1987. gada decembra.

Pievieno komentāru

Komentāri 1

lasītāja

tos putraimus un miltus saņem tie, kas vispār negrib strādāt un pat kartupelīti dārzā izaudzēt. sēž uz krāsns un dzer piena pulveri. vai tiešām sevi pielīdzinām Āfrikas trūcīgajiem. kauns!

pirms 8 gadiem, 2011.10.21 07:54

Latvijā un pasaulē