Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Par vai pret ĢMO Bauskā – apspriešana līdz 30. septembrim 5

Ģenētiski modificēti organismi (ĢMO) ir radīti, mākslīgi ievadot atsevišķus gēnus kultūraugos, lai it kā tos pasargātu no kādas slimības vai kaitēkļa vai palielinātu vitamīnu, cietes vai eļļas daudzumu, tādējādi cerot uz ražas pieaugumu. Šāda modifikācija pati par sevi ražību nepalielina.

Jāņem vērā, ka ar ĢMO izstrādāšanu un sēklu tirdzniecību nodarbojas pasaules lielākās lauksaimniecības ķimikāliju ražotājas kompānijas. No ģenētiski modificētiem kultūraugiem sēklas pavairošanai nevar iegūt, tās katru gadu jāpērk no jauna.

Nav piepildījies mīts, ka ĢMO prasīs mazāk pesticīdu un fungicīdu. Toties pastāv reāli draudi sabojāt tuvumā augošu parasto kultūraugu šķirnes, jo ĢMO ietekmē bites, putnus, grauzējus, to daļas pārnēsā vējš, turklāt riska faktors ir ražotāji, kas neievēro normatīvos aktus un buferzonas.

Draudi, ka iestāsies bads, nepārņemot modernās tehnoloģijas, kamēr vairāk nekā trešo daļu pārtikas produktu un izejvielu izmet atkritumos, ir vienkārši smieklīgi. Turklāt nav pasaulē nopietnu pētījumu par ĢMO ietekmi uz cilvēku hormonālo regulāciju un imūnsistēmu.

Latvija joprojām lepojas ar salīdzinoši tīru vidi, un pieprasījums pēc veselīgas pārtikas pieaug, tādēļ ir svarīgi nostāties pret ĢMO kultivēšanu Bauskas novadā, it īpaši ņemot vērā, ka ar soju un kukurūzu lopbarībā, kā arī sojas un kukurūzas īpatsvaru dažādos cilvēku pārtikas produktos, piemēram, margarīnā, majonēzē, mērcēs, konfektēs, pārslās u. c., mēs jau dūšīgi uzņemam ĢMO.

Bauskas novada dome 2010. gadā jau organizēja aptauju par vai pret ĢMO. Novada mājaslapā un aptaujas lapās, kas bija pieejamas visos pagastos, savu viedokli pauda 156 novada iedzīvotāji, no kuriem par aizliegumu bija 81%, pret – 19%. Tomēr dome nobalsoja pret ĢMO aizliegumu, neieklausoties arī zinātnieku viedoklī, kas tika pausts 2010. gada 14. jūlijā notikušajā seminārā, un nerespektējot kaimiņu novados pieņemto lēmumu par ĢMO aizliegumu. Eiropā ĢMO aizliegums pieņemts 16 valstīs un reģionos.

Sabiedriskā apspriešana, kad ikviens var paust savu viedokli par ĢMO audzēšanu vai neaudzēšanu Bauskas novadā, notiek tikai līdz 30. septembrim.

Pievieno komentāru

Komentāri 5

Iedzīvotāju uzmanībai!

Parakstu vākšana PAR ĢMO AIZLIEGŠANU notiek šādās vietās Bauskā:
Pasta ielā 1-3, kafejnīcā «Čuguna roze»,
Saules ielā 5, SIA «Ozolu optika»,
Kalna ielā 12, «Fotomikā»,
Baznīcas ielā 2, «GEKA» veikalā.

pirms 6 gadiem, 2013.09.25 15:17

ar smadzenēm apveltīto iedzīvotāju uzmanībai

viennozīmīgi PRET aizliegumu!

pirms 6 gadiem, 2013.09.25 18:22

iedzīvotāju, kuri apdalīti ar smadzenēm uzmanībai

viennozīmīgi PAR aizliegumu!

pirms 6 gadiem, 2013.09.25 19:59

paraksts

Mazliet tiek maldināti cilvēki "Ozolu optikā" pirmdien parakstīties nevarēja, arī Fotomikā- otrdien parakstīties nevarēja.
Parakstīties varēja "Čuguna rozē" un " Gekā".
Protams, ka viennozīmīgi parakstījos PRET ĢMO un aicinu to darīt arī citus ļaudis, kuriem ir sirdsapziņa.

pirms 6 gadiem, 2013.09.26 10:17

Lietotāju raksti