Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Parāds par siltumenerģiju Latvijā tuvojas 100 miljoniem latu 5

Aizvadītajā apkures sezonā iekrāto parādu summa par siltumenerģiju Latvijā tuvojas 100 miljoniem latu, otrdien publicētā intervijā reģionālajā laikrakstā "Zemgales Ziņas" pastāstījis Latvijas Pašvaldību savienības (LPS) eksperts enerģētikas jautājumos Paulis Barons."Parādi ir uzkrājušies un palielinājušies burtiski par visiem komunālajiem pakalpojumiem, bet situācija ar siltumenerģiju, protams, ir vissmagākā. Kopējie dati pilnībā vēl nav apkopoti, taču ir skaidrs, ka situācija ir nopietna. Jau no pagājušā gada septembra līdz gada sākumam parādi bija būtiski palielinājušies, veidojot apmēram 60 miljonus latu. Skaidrs, ka šobrīd situācija ir vēl problemātiskāka," teica Barons. Viņaprāt, parādu atmaksa lielākajai daļai iedzīvotāju sagādās problēmas. "Parādi ir jāmaksā - tas nu ir skaidrs. Būtu arī beidzot jāsaprot, ka runa nav par sociālu problēmu. Protams, noteikta daļa mājsaimniecību saņem sociālo pabalstu no pašvaldības, bet tas jau nav ne glābiņš, ne problēmas risinājums. Tā tiek tikai noēsti pašvaldības līdzekļi, bet labuma no tā nav nekāda. Bezdarbs valstī arī nav mazinājies, taču tajā pašā laikā šogad vien ir palielināts PVN, kā arī augušas degvielas cenas. Tuvākajā laikā sagaidāms arī akcīzes nodokļa likmju kāpums, kas nozīmē vien to, ka nākamajā apkures sezonā izdevumi būs vēl lielāki. Jāatzīst, ka man nav pat vīzijas, kā parādus nomaksāt līdz rudens mēnešiem," teica LPS eksperts. Pēc viņa teiktā, salīdzinoši labāka situācija ar parādiem ir Rīgā, kur tiek izlietota apmēram puse no kopējā siltumenerģijas patēriņa, bet parāda summa ir 12 - 16 miljoni latu. Savukārt problemātiskākā situācija ir Latgalē."Runa ir par Latgales puses pašvaldībām - Krustpils, Rēzekne, Ludza, Daugavpils. Parādi ir ne tikai trūcīgajiem iedzīvotājiem, bet arī salīdzinoši normāli situētām ģimenēm, kurām ir, piemēram, viens apgādnieks. Princips jau ir vienkāršs - ja cilvēkam būs jāizlemj, pirkt pārtiku vai samaksāt par siltumu, skaidrs, ka viņš nopirks maizes kukulīti," atzina Barons. "Jāatzīst, ka mūsu rīcībā nav nekādu citu instrumentu parādu mazināšanai kā vien brēkšana pret debesīm un apelēšana pie Dieva," viņš piebilda. Latvijas Pašvaldību savienība dibināta 1991.gadā un apvieno Latvijas novadu un republikas pilsētu pašvaldības. Savienības biedri ir visas 119 pašvaldības - deviņas republikas pilsētu un 110 novadu pašvaldības.

Pievieno komentāru

Komentāri 5

Pārmaksāju

Tie, kas maksā, samaksā arī par tiem, kas gadiem nemaksā. Tāpēc vieniem ir augsti tarifi, bet citiem - viss pie vienas vietas, vai tādēļ kāds ir nosalis, vai kādam atsavināts īpašums? Kā pie tādiem parādiem nav izputējuši Siltumražotāji? Kāpēc nav intensīvu tiesas darbu un oparādu piedziņas? Kaut kā mani nepārliecina šīs vaimanas par parādiem.....

pirms 9 gadiem, 2011.05.18 13:36

Bauska

Kam Bauskai Pašvaldības savienība,ja Bauska kā pilsētas pašvaldība svītrota no saraksta. Kas tur tagad piedalīsies un kas maksās savienībai uzturnaudu. Un ko tā PS var mainīt vai grozīt,lai varētu tauta izdzīvot samaksāt apkuri un citus maksājumus.. Tikai pastāv runāšanas līmenī . Bauskas siltums uztur gan regulatoru,gan siltum ražotāju asociāciju un arī revidentus. Cik daudz līdzekļu tiek tērēti uzturot nevajadzīgas aģentūras,asociācijas un savienības. Un tas kopā sadārdzina tarifus,jo kādam tas ir jāsedz.

pirms 9 gadiem, 2011.05.18 11:22

jautājums

Ja, bet kur tad baušķinieks daudzdzīvokļu mājā turēs to- kūdru, šķeldu , malku, vai kāpņu telpā? UN daudzdzīvokļu mājas pie tādas daudzveidīgas un daudznozaru apkures, ko veiks dažādu vecumu un dažādā kondīcijā esoši kurinātāji, ātri var pārvērsties par masu kapiem. Tās sistēmas pie nepareizas apiešanās var viegli uzsprāgt kādā dzīvoklī, līdzi paņemot arī kaimiņus. Var jau kurināt katru māju atsevišķi, bet tad jābūvē katlu māja, pagrabā lielo katlu likt arī nav labi, var pie Pētera aiznest visu vai daļu mājas. Un dzīvokļi nav tik lieli, lai tur vēl būtu vieta katlam, tās mājas bija savādāk jābūvē. Un vai kāds ir veicis analīzi, cik un par ko mēs maksājam, un ko mēs ar saviem maksājumiem lidzi barojam, un cik pamatoti ir tie tarifi, ja nevieni Siltumtīkli nav bankrotējuši, bet dzīvo itin jau labi?

pirms 9 gadiem, 2011.05.18 10:16

Ese

Vot brīnums kāpēc tā notiek? Tiešām idioti salikti visās domēs un padomēs. Cenas tak ir saslietas tik aukstu par komunālajiem ka cilvēki vairs nevar pavilkt, tas jums idiotiem nav skaidrs

pirms 9 gadiem, 2011.05.18 00:19

skats no malas

bet kapēc neļaut veidot alternatīvās apkures?
pats čik grib lai kurina, to neļauj ,jo monopoli pajuks,
RTU bij iztrādājusi kad 2 istabu dzīvoklim 30 latu par apkuri no vienkārša karstā ūdens sildītāja ,bet neļauj ,
kurināmā daudzveidība kur ??? kūdra .šķelda .malka ???
kurinātājs baltā kreklā un tīrām rokām, par to jāmaksā , bet lāpsta un ogles nepiestāv dabas ainavai

pirms 9 gadiem, 2011.05.17 13:01

Latvijā un pasaulē