Pārtrauc remontus skolās 27

Bauskas novada vairākās izglītības iestādēs apdraudēta remontdarbu pabeigšana. Tā ziņo Izglītības pārvaldes (IP) vadītājas vietnieks Aleksandrs Novickis.SIA «Granada Pro» iepirkuma konkursā bija ieguvusi tiesības strādāt novada desmit vispārizglītojošās mācību iestādēs. Divu mēnešu laikā tai bija jāveic remontdarbi apmēram 48 tūkstošu latu vērtībā. Uzņēmuma valdes priekšsēdētājs Oļegs Lipskis pirmdien, 23. jūlijā, paziņoja, ka resursu un strādājošo nepietiekamības dēļ darbus nespēj turpināt un no tālākās līgumsaistību izpildes atsakās. «Bauskas Dzīvei» O. Lipskis paskaidroja, ka darbus nespēj turpināt, jo sākotnēji iekavējusies to saskaņošana pašvaldībā. Tāpat objektos nemitīgi radušies papildu darbi, kas sākotnēji, iepazīstoties ar konkursa prasībām, nemaz nav bijuši paredzēti. Firmas kapacitāte ir nepietiekama, tādēļ uzņēmums atsakās no turpmākās darbu veikšanas. Sašutis par notikušo ir Bauskas pilsētas pamatskolas direktors Jānis Rumba. Jau pērn viņam bija problēmas ar skolas kāpņu telpas remonta pabeigšanu laikā. Bija cerības, ka šogad konkursā uzvarējusī firma strādās labāk. «Bauskas Dzīvei» viņš atzina, ka ar to, ko strādnieki paveikuši, viņš līdz šim ir apmierināts, pret darba kvalitāti iebildumu nav. Taču jau sākumā viņam bažas radīja uzņēmuma spējas apgūt paredzētos apjomus. Paveikts ir apmēram 50 procentu darba. J. Rumba cer, ka tomēr izdosies ar meistariem vienoties un viņi turpinās skolā strādāt.A.Novickis «Bauskas Dzīvei» paskaidroja, ka firma četros objektos – pilsētas pamatskolā, sākumskolā, ģimnāzijā un Bērnu un jauniešu centrā – darbus bija sākusi. Sešos objektos nekas nav sākts darīt. IP vadītājas vietnieks ar izglītības iestāžu vadītājiem un novada administrācijas speciālistiem šajās dienās lemj, kā problēmu risināt.

Pievieno komentāru

Komentāri 27

šmuce

Gan jau būs kāds , kurš to putru mēģinās izstrēbt, nav jau īpaši daudz variantu un laika, lai kaut gari un plaši pārtotu, cerams, ka tas turpmāk kalpos kā mācība, pirms izvērtēt kaut kādas lietas un pieņemt lēmumus..Būtu jau labi, ja atrastos kāds kurš par to nestu atbildību, bet stipri jau šaubos!!!!Iepirkuma likumam jābūt elastīgākam, tas gan, bet tas pats nesakārtosies, vai ir kādam naiva cerība, ka tomēr????

pirms 8 gadiem, 2012.07.27 08:29

protams

Nu pats par sevi saprotams:strādnieciņi neko nejēdz no iepirkuma,viņiem patiešām paliek labi ja 5 lati pa dienu var nopelnīt:tie konkursi tikai skata pēc!

pirms 8 gadiem, 2012.07.26 15:55

skola

Rodas iespaids , ka Rumba kungam tīkami veidot karjeru uz citu rēķina. Ja neredz , kas notiek paša virtuvē par ko tālāku var būt runa.

pirms 8 gadiem, 2012.07.26 15:09

speciālistiem ir jāpiestrādā pie iepirkuma konkursa nolikuma kritērijiem, bet kuram gan vasaras laikā to gribas darīt, paņem iepriekšējā gada nolikumu, nedaudz pielabo...

pirms 8 gadiem, 2012.07.26 08:44

anete

Problēma ir citur -- Tā ir Publisko iepirkumu likumā, kas noved pie šāda absurda kas paģēr izvēlēties piedāvājumu ar zemāko cenu!!! Cik saprotu, tad Pasūtītājam nemaz nav tiesību šādus "ampelmaņus" atšūt iepirkuma procedūrā!
Tā ka nevainosim cilvēkus, kas godprātīgi dara savu darbu
Absurds tas viss ir.. valtsts un pašvaldības (arī Bauskas novads) daudz ko var iegādāties par lētāku cenu nekā izejot šīs absurdās iepirkumu procedūras!!

pirms 8 gadiem, 2012.07.25 22:18

JANKA

Paši vainīgi nav ko līst zem cenas. Apskata kaut kādas mistiskas tāmes un projektus, nepāŗbaudot to ticamību ar faktiski esošo objekta stāvokli. Un tādai pašvaldībai tas ir galīgi pajāt, meklē lohus, kas pa lēto rukās. Nu tad aiziet, lai paliek nepabeigti darbi, ja negrib neko maksāt. Tas tikai pie mums ir iespējams, citās zemēs neviens darbus neuzsāks, kamēr nebūs pārliecināts vai ir spējīgs tos pacelt ar atvēlētajiem resursiem.

pirms 8 gadiem, 2012.07.25 22:06

ha ha

Var te muldēt gari un plaši bet 48000Ls uz 10 skolām tas ir izsmiekls, pie kam puse no summas aiziet nodokļos.Domāju ka tur tikai degvielai un materiāliem sanāk, algām diez vai lats uz cilvēku dienā pāri paliek. Tā ka nevajag ņirgāties par uzņēmējiem, par amatpersonām, visu nosaka Rīga un viņiem galīgi vienalga, ticiet man, esmu tur pagrozījies, kas notiek tādā Bauskā, Aizkrauklē vai Ludzā. Par kaut kādu ""otkatu"" no šādām naudām var runāt tikai pamuļķas kolhoza prostitūtas.

pirms 8 gadiem, 2012.07.25 19:11

nekavējoties nodibināt novada domes juridisko biroju speciāli līgumu slēgšanai, darbiniekiem vismaz viena Kembridžas izglitība, jo pašreiz esošajiem speciālistiem ar trīs Latvijas augstākajām ir par maz

pirms 8 gadiem, 2012.07.25 16:57

3.14...

Tāds muļķa rumba konkursa nolikumos nemāk nodefinēt prasības pret pretendentu un , vēl jo vairāk, pret materiālu kvalitāti, un pēc tam brīnās...

pirms 8 gadiem, 2012.07.25 16:37

apkopēja

Kā tad sanāk ka pat firmas netiek galā. Skolas ir remontstrādnieks apkopējas Vai tad tie neko nedara.

pirms 8 gadiem, 2012.07.25 16:22

apkopēja

Kā tad sanāk ka pat firmas netiek galā. Skolas ir remontstrādnieks apkopējas Vai tad tie neko nedara.

pirms 8 gadiem, 2012.07.25 16:20

fakts

Vēl viens "uzņēmējs" gribēja uzlekt augstāk par savu pakaļu, bet strādniekiem likt strādāt par grašiem. Tie nestrādā un direktoriņš-rīkotājiņš "pļurkš" un aptaisījās.. :)

pirms 8 gadiem, 2012.07.25 15:29

nav jau jādomā,ka Bauskas novadā tikai lohi sēž, paskaties uz deputātiņiem un speciālistiem, ieradās pliks un nabags, bet pēc pāris gadiem izliekas ka nepazīst,tik brangs kļuvis.

pirms 8 gadiem, 2012.07.25 12:32

nav jau jādomā,ka Bauskas novadā tikai lohi sēž, paskaties uz deputātiņiem un speciālistiem, ieradās pliks un nabags, bet pēc pāris gadiem izliekas ka nepazīst,tik brangs kļuvis.

pirms 8 gadiem, 2012.07.25 12:28

assa

Ir Bauskas novadam mugurkauls vai nav parādīs laiks, kad redzēšu ar ko viss šis pasākums beigsies. Tā vai citādi 1. septembris nav aiz kalniem.
P.S. mēs visi ik pa laikam cenšamies "atbalstīt" savējos (nezinu vai šis ir tas gadījums), taču veselam saprātam arī jābūt.

pirms 8 gadiem, 2012.07.25 10:01

un tu "spicā" domā, kas iepirkuma dokumentos un līgumos tas tā nav?!!! Tu domā, ka te apkārt tev Bauskas novadā ir tikai lohi?

pirms 8 gadiem, 2012.07.25 09:26

assa

Sagatavojot konkursa nolikumu iepirkuma speciālistiem kopā ar juristiem vajadzēja rūpīgāk pārdomāt nosacījumus, kā arī soda sankcijas līguma neizpildes gadījumā, lai šādas kompānijas ar mikro apgrozījumu, bez cilvēku resursiem un min nodokļu nomaksu nepiedalītos sev neatbilstošos konkursos un negremdētu godprātīgus būvniecības uzņēmumus.
4 objektos darbus uzsāka, bet 6 neuzsāka, izskatās , ka kaut kāda "shēma" nobruka.
Situācija ar šiem būvdarbiem izskatās ļoti līdzīga fotoradaru ieviesēja "Vitronika"

pirms 8 gadiem, 2012.07.25 08:50

au

Bet mums 2 mājas piebāztas pilnas ar liekēžiem-jātrenc tie krāsot!??

pirms 8 gadiem, 2012.07.25 08:33

Mazs cinītis gribēja gāzt lielus vezumus un pļuk...

pirms 8 gadiem, 2012.07.25 07:20

Latvijā un pasaulē