Pārvaldniekiem liek vēl vairāk samazināt izdevumus 41

Bauskas novada Domes Finanšu komitejas sēdē skatīti pilsētas un pagastu pārvalžu nolikumi, kā arī štatu saraksti un atalgojumi. Vairums pārvaldnieku saņēma uzdevumu vēl vairāk samazināt paredzamos izdevumus.Pirms neilga laika Vides un attīstības komitejas sēdē pārvalžu vadītāji jau prezentēja sastādītos darbinieku štatu sarakstus. Saņemot norādījumus tos vēl vairāk samazināt, Finanšu komitejas deputātiem iesniegti jauni projekti. Gandrīz katrā pārvaldē veikta štatu samazināšana. Bauskā, piemēram, no 26 grāmatvežiem iecerēts atstāt tikai deviņus. Viņu uzdevums būs apkalpot visas pilsētas pakļautībā esošās iestādes, arī skolas, muzeju, bērnudārzus.Salīdzinājumā ar iepriekšējo variantu samazināts štatu saraksts Brunavas pagasta pārvaldē. Mazākas algas, iespējams, būs arī Mežgaļu pamatskolas darbiniekiem. Gailīšu pagasta padomes pārvaldniekam Aleksandram Bičkovam ieteikts pārdomāt, vai pašvaldībai nepieciešams algot medicīnas darbiniekus gan skolā, gan bērnudārzā. Vairākās vietās, arī Gailīšu un Codes pagastā, ieteikts apvienot grāmatvežu pienākumus pārvaldēs un skolās.Visvairāk pārmetumu par pārlieku lielo darbinieku skaitu un algām saņēma Īslīces pagasta pārvaldes vadītājs Jānis Barans. Deputāti pauda viedokli, ka pagastu pārvaldēm galvenais ir nodrošināt pakalpojumu pieejamību iedzīvotājiem. Savukārt novadam vairāk jāatvēl vispārējas funkcijas, dažādu projektu izstrāde un izpildes uzraudzība. Deputātei Verai Purmalei bija daudz iebildumu par darbiniekiem paredzēto algu apjomu, to nesamērīgumu.Līdz 25. augustam pārvalžu vadītājiem jāveic projektos labojumi, ņemot vērā deputātu norādes. Paredzēts, ka Bauskas pilsētas un pagastu pārvalžu nolikumus un štatu sarakstus apstiprinās novada Domes sēdē 27. augustā.

Pievieno komentāru

Komentāri 41

Brunavas novērotājs

Hmm..nez intreses pēc,,Brunavas pagasta mājā,,,darba laiks būs ievērots,,vai kā vecos Kārkliņu laikos,,nāk kad grib iet kad grib!!!

pirms 11 gadiem, 2009.09.08 12:22

nāburgs

Pilnīgi piekrītu XXL, laikam, ka tik tiešām Purmales kundze šos visus gadus ir tikai atsēdējusi, jo darbus pagastos veic padotie, un tas kas ir izdarīts, ir padoto darbs, nevis viņas. Vairāk par riekstiņu graušanu kabinetā viņa nezināja, skaisti spēlēts teātris arī tagad, tā vietā , kad vajadžetu atbalstīt savus kādreizējos darbiniekus, viņa nekautrēdamās viņūs zākā, lai gan pati bija viņu kolēģe. Vai tiešām jūs deputāti vēl līdz šīm brīdim neesat pamanījuši, ka āzis grib būt par dārznieku.Tās saprašanas no darba , nu ir tā kā ir, jo visu laiku tika strādāts ar pamatīgiem padomniekiem.Tagad tēlo baigo gudrinieci visos jautājumos. Nu attopieties! Varbūt, ka viņa cer pat uz kādu siltāku vietiņu- varbūt Gailes kundzes, Veipa! Nu nedod Dievs strādāt kopā ar šo necilvēku.....

pirms 11 gadiem, 2009.08.26 13:59

XXL

Tiešām smieklīgi par Purmales k-dzes milzīgajiem iebildumiem, pati š.ģ'VI mēn. saņēma vairāk par 5000,- Ls !!! Interesanti kur tie lielie izdarītie darbi 8 gados, viens nekad bez kolektīva nepaveiks. Kapēc cīnījās par savu atlaišanas pabalstu????? Nemaz neatbalsta savus iepriekšejos darbiniekus, laikam visus šos gadus bija tikai labi spēlēts teātris, Barana k-ga paspārnē 8 gadus N O S Ē DĒ J A! Laikam Bauskā turpinās SĒDĒT un purpināt.

pirms 11 gadiem, 2009.08.25 17:16

www

Interesanti pēc kādiem kritārijiem pilsētas dome atstās speciālistus! Vai pēc izglītibas, vai pasi savus štatus?

pirms 11 gadiem, 2009.08.25 14:51

www

Interesanti pēc kādiem kritārijiem pilsētas dome atstās speciālistus! Vai pēc izglītibas, vai pasi savus štatus?

pirms 11 gadiem, 2009.08.25 14:50

mežotne

Kad beidzot iztīrīs to Mežotnes pagasta midzeni? Sēž kā sēdējušas visas klukstes bez izglītības, bez darba pieredzes, bez jēgas un saprašanas. Nav vecās valdības, bet arī kārtības lielākas kā nav tā nav.

pirms 11 gadiem, 2009.08.25 14:21

o jē'

Visvairāk smieklus uzdzen šis:... Deputātei Verai Purmalei bija daudz iebildumu par darbiniekiem paredzēto algu apjomu, to nesamērīgumu... Vai tad gadījumā ne ar Purmales kundzes atbalstu bija šie štati un algas???

pirms 11 gadiem, 2009.08.25 14:17

uuu-Nezinītim

pagastos darba vietas tiek samazinātas--27.augustā būs sēde un pēc tam darbinieku atbrīvošana

pirms 11 gadiem, 2009.08.25 10:26

Īslīce

Ļoti gribētos dzirdēt pārvaldnieku kandidātu izvēles komisijas paskaidrojumus, vai tiešām Barana kungs paliks šeit arī pēc 3 mēnešiem, ja jau pēc vismaz 10 gadu garas saimniekošanas, vēl šodien neredz un nesaprot ko un kā uzlabot savā darbā? Tas pats attiecas arī uz Bičkova kungu, ja jau viņš nesaprot kā uzlabot un optimizēt iedzīvotājiem sniedzamos pakalpojumus, vai tiešām ir vērts turēt šos kungus arī pēc pārbaudes laika? Un, mīļie deputāti, nestāstiet nevienam, ka jūs interesē novada attīstība, jūs neinteresē nekas. Salikāt draugus un partijas biedrus pie siles, un viss. Es tiešām ticēju ka Tarvids, A.Feldmanis, J.Feldmanis un Āboliņš grib kaut ko mainīt, bet diemžēl...

pirms 11 gadiem, 2009.08.25 09:06

nāburgs

Ko mēs te visi ņemamies, vai tad vainīgi tie kas palikuši pagastos,un nu viens otrs novada deputāts būdams par priekšnieku atļāvies daudz ko, bet tagad palikušajiem vai ieceltajiem gāž virsū visu to, kas diemžēl bija attiecināms uz pašiem, gan izsaimniekošana, gan lielās algas, kuras saņēma arī paši, tikai tagad grib būt par pareizajiem. Skatieties paši uz sevīm, cik un kādēl jūs to saņemat....

pirms 11 gadiem, 2009.08.25 08:24

Pingvīns

Vai izsaimniekošana,dienesta pilnvaru ļaunprātīga izmantošana,dienesta auto izmantošana ne pēc nozīmes nav tas pats kas zagšana?????????????????/

pirms 11 gadiem, 2009.08.24 22:01

liza

kad notiks reformas Gailīšos,vai tāpēc,ka Veips ir šefs,liekēži tur varēsjoprojām triekt nodokļu maksātāju naudu?Vismaz puse tur ar slotu ir jāizmēž.Un pārvaldniekam ir beidzot jāsāk strādāt un dienesta auto jābeidz triekt personīgām vajadzībām!

pirms 11 gadiem, 2009.08.24 21:46

...

Saka jau, ka viens cilvēks nav cīnītājs, bet dzīvē ir pierādījies, ka tā tomēr nav.....tiem valsts izzadzējiem, žurkām patiešām jāsēž cietumā.

pirms 11 gadiem, 2009.08.24 19:45

Pingvīns

Zagļiem, izsaimniekotājiem un tamlīdzīgiem elementiem IR jāsēž cietumā. Kamēr tāda nebūs valsts politika neparko vairāk mēs runāt NEVARAM!!!!!!!!!

pirms 11 gadiem, 2009.08.24 19:38

Nezinīte Zinītim

Dikti jau satraucies Zinītis (no pagasta pārvaldes darbiniekiem)! Nu kā nu ne! Tik silti, tik jauki bija, dikti "lielā skaidrībā" jau tikām kad aizgājām uz pagastu! Un tagad vēl siltāk, vēl jaukāk tiem pašiem, tagad tikai saucās pārvaldes darbinieki, jo kur atbild visi, faktiski neatbild neviens.Kāds kuram pienākums un kurā līmenī, vispār vairs nesapratīsi .Tie paši štati, kas bija, palika pagasta pārvaldē, plus vēl viss tas pats novada domē. Laikam jau pēc principa"dubults neplīst".Tā tik ir ko vērts "līdzekļu ekonomija" krīzes apstākļos!Nu tur nu Zinītim taisnība, ka zivs pūst no galvas!Jā arī tam var piekrist Zinītim, ka esam unikāli stulba tauta, ievēl gan saeimā , gan pašvaldībās jau sen atpazītus bezatbildīgus"rīkļu rāvējus", kam tā tauta, kas viņus ievēlējusi, nu galīgi ir pie kājas! Bet vēlēsim tos pašus atkal un atkal!

pirms 11 gadiem, 2009.08.24 18:14

Zinītis

Ja pagastos nestrādās darbinieki, tad pirmāmkārtām sliktāk būs tieši Jums, godātie un cienīties vietējie iedzīvotāji. - Katras sīkas formalitātes dēļ mērosiet tālus ceļus un galā Jūs tur silti nesagaidīs. Formāli un birokrātiski lietas risinās, nepārzinot un neidziļinoties Jūsu konkrētos apstākļos un iespējās un vajadzībās. Tā, ka nelejiet samazgas, kur paši bradājiet.
p.s Ja gribat tagad atrast vainīgos, kas to labklājību notrallināja, tad skatieties augstāk un tālāk! Tie treknie runči no valdībām un parlamentiem, kurus nez kāpēc gadu no gada "pateicībā kurnošā" tauta vēlēšanās pilnvaro izzagt un izsaimniekot Latviju. - Nu unikāli stulba tauta, kas galveno lokomatīvi - Godmani, cilvēku, kas jau divas reizes ievilka Latviju purvā, par eiroparlamentārieti uztaisīja! Vot, viņam paprasiet: - Kāpēc bij jāgrūž tie miljoni Parexā, vai lai "krievu bratvu" nobarotu, vai vietējiem žī... Karginam un Krasavickim pa 200 taukšku ikmēnesi mēnesi atpogātu? Jā, tiesi no tā no tā paša noplacinātā pašvaldību maciņa, kuru tagad žļembājiet.

pirms 11 gadiem, 2009.08.24 16:41

hhh

viedokli......pagastos notiek visa veida darbība: ne jau Bauska turpinās pagastu darbu(paliek bibliotekas, ūdensaimniecība un kanalizācijas pakapojumi, skolas, pirmsskolas iestādes,kultūras nams, muzejs u.c.) - netikai nodokļi jākasē

pirms 11 gadiem, 2009.08.24 15:27

Pingvīns

Un pierādīs arī,domājiet ka tas sagādātu baigās problēmas? Un jābaidās ir tiem kuri tiešām ir zagļi!!!!!!!!!Pārējiem jau nav par ko uztraukties

pirms 11 gadiem, 2009.08.24 14:15

Latvijā un pasaulē