Pašvaldības aizsargā savus ceļus 3

Vecumnieku un Rundāles novadā vietējā vara ar uzņēmumiem vienojas par pašvaldības brauktuvju kvalitātes saglabāšanu.Kopš Vecumnieku novada izveides dome slēdz līgumu ar mežizstrādes firmām par pašvaldības ceļu izmantošanu, stāsta vietvaras ceļu pārraugs Mārtiņš Mediņš. Komersanti uzņemas pilnu atbildību par brauktuvju kvalitātes saglabāšanu, informē, kurus ceļus var izmantot. Par svarīgākajām novadā noteiktas tās brauktuves, pa kurām kursē sabiedriskais transports, skolēnu autobusi, pasta mašīnas un autoveikali. Vecumnieku pašvaldībai laba sadarbība izveidojusies ar akciju sabiedrību «Latvijas Valsts meži» (LVM), SIA «Krīči», Latvijas un Zviedrijas kopuzņēmumu SIA «Latsin» un SIA «PK mežs».«Ar pašreizējo finansējumu nevaram nodrošināt tik labu infrastruktūru, lai pa mūsu ceļiem pārvietotos 40 un 50 tonnu smagas kravas,» teic M. Mediņš. Vecumnieku novadā strādājot ļoti daudz firmu, kuru saimnieciskā darbība saistīta ar ievērojamu kravu pārvadājumiem. Esot arī daudz jāskaidro, ka brauktuve nav domāta tikai mežizstrādei. Līdzīga prakse ir arī Rundāles novadā. Pašvaldības teritorijā gan nav lielu mežu masīvu, tomēr vietējā vara aizsargā savus ceļus. Dome vienojas ar mežizstrādātājiem – komercstruktūrām un privātpersonām – par pašvaldības brauktuvju kvalitātes saglabāšanu, stāsta izpilddirektors Aldis Smilga. Ar LVM pašvaldībai bija līgums uz vairākiem gadiem, jo valsts uzņēmums mežizstrādi plāno laikus. Pašlaik minētās puses vienojas par konkrētu meža izstrādes vietu un laiku. Sadarbība ar komersantu esot pozitīva.Arī lauksaimniecības uzņēmumi veic smagu kravu pārvadājumus, īpaši ražas novākšanas laikā. «Ar zemkopjiem ir citādi. Kaut kravas ir apjomīgas un smagas, lauksaimnieki lielākoties tās transportē vasarā, kad lielu ļaunumu ceļu infrastruktūrai tās nenodara. Turpretim mežizstrāde notiek rudenī, ziemā un pavasarī, kad ceļi rūgst un viegli deformējas. Ja zemkopju saimnieciskās darbības dēļ kaut kas ir noticis, tad katru gadījumu risinām atsevišķi,» skaidro A. Smilga.

Pievieno komentāru

Komentāri 3

-----

Smilgas k-g laikam atkal bus ar jums jakonflikte,jo jus aizmirstat ka paraste iedzivotaji ari cilveki,istiriet ludzu savus pasvaldibas celus.netapiet uz mums.

pirms 9 gadiem, 2012.02.20 11:32

xxx

tikai nevajag par rundales novadu runat labus vardus.kad pensionares netiris ar lapstam pasvaldibu celus ,tad jus runasiet ka valdiba kautko dara,vienigi ietaupis vel uz musu rekina naudinu vel dargai masinai.

pirms 9 gadiem, 2012.02.20 11:17

Latvijā un pasaulē