Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Pašvaldības nākamgad saņems 80% no IIN ieņēmumiem 1

Pašvaldību budžetos nākamgad nonāks 80% no iedzīvotāju ienākuma nodokļa (IIN) ieņēmumiem, paredz šodien Valdības komitejā izskatītais valdības un Latvijas Pašvaldību savienības (LPS) 2012.gada domstarpību un vienošanās protokols.Šogad pašvaldības saņem 82% un, kā sēdē uzsvēra LPS priekšsēdis Andris Jaunsleinis, ņemot vērā dotāciju samazinājumus, pašvaldības nākamgad vēlētos saņemt 84% no IIN, savukārt Finanšu ministrija argumentēja, ka nodokļa iekasēšana šogad pārsniedz iepriekšējās prognozes, tāpēc arī pie samazinātas proporcijas pašvaldību ieņēmumi no IIN pieaugs. 2012.gadā ieņēmumi pašvaldību budžetos no iedzīvotāju ienākuma nodokļa prognozēti 649,7 miljonu latu apmērā. Rīgas domes budžetā nonāks 237,1 miljoni latu, Ventspils - 8,6 miljoni latu, bet Valsts kases sadales konts - 404,0 miljoni latu. LPS domes sēdē šonedēļ gan vēl tiks formulēta pašvaldību pozīcija, vai budžetu pavadošajā protokolā IIN sadalījuma jautājums būs kā vienošanās vai domstarpība. Pašvaldības arī vēlas, lai valdība garantē 2012.gada valsts budžeta likumā iedzīvotāju ienākuma nodokļa ieņēmumu prognozi 100% apmērā katrai pašvaldībai. Savukārt valdība piedāvā pašvaldībām, kas iedzīvotāju ienākuma nodokli saņem caur Valsts kases sadales kontu, garantēt IIN ieņēmumus 96% apmērā no plānotā ar nosacījumu, ka tiek noteikts iedzīvotāju ienākuma nodokļa prognozēto ieņēmumu procentuālais sadalījums pa ceturkšņiem šādā apmērā: Pirmajā ceturksnī - 20%, otrajā ceturksnī - 24%, trešajā ceturksnī - 27%, ceturtajā ceturksnī - 29%. Pēc premjera Valda Dombrvska (V) teikta, valdība šajā jautājumā varētu arī nedaudz piekāpties un garantēt pašvaldībām lielāku IIN izpildes prognozi. Vienošanās varētu tikt panākta šīs nedēļas laikā.

Pievieno komentāru

Komentāri 1

Fakts

Finansējuma samazinājums no iedzīvotāju ienākumu nodokļa pašvaldībām nozīmē tikai to, ka pašvaldības atteiksies veikt kādu no tām deleģētajām funkcijām.

pirms 8 gadiem, 2011.11.28 12:50

Latvijā un pasaulē