Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Pašvaldības vēlas lielāku brīvību 2

Veikt finanšu un kompetenču decentralizāciju, atteikties no ierobežojumiem pašvaldības uzņēmējdarbībai. Tās ir tikai dažas no prasībām, kas iekļautas Latvijas Pašvaldību savienības (LPS) 21. kongresa pieņemtajās rezolūcijās. Vietvaru vadītāju, kas 21. maijā pulcējās Pārgaujas novadā uz LPS kongresu, vidū bija arī Bauskas novada domes priekšsēdētājs Valdis Veips.Novada vadītājs apliecināja, ka kongresā bija jaušama priekšvēlēšanu noskaņa. Par to liecināja partiju pārstāvju klātbūtne, arī vairākas viņu uzrunas. Tomēr debatēs, pieņemtajās rezolūcijas netrūka konstruktīvu priekšlikumu. V. Veips atzina, ka pašvaldību vadītāju pamatprasība valdībai ir norādīt mērķi un tad ļaut varai uz vietas to īstenot: «Pašvaldības Latvijā ir tik dažādas, tomēr deputāti tajās pārsvarā ir zinoši cilvēki. Vienādu ceļu visi novadi nevar iet. Ir jābūt noteiktam mērķim, kas vietējai varai jāsniedz, un tad jāļauj mums rīkoties. Kongresā par to runāja daudzi. Ceru, ka valsts augstākie vadītāji to būs saklausījuši.»

Pievieno komentāru

Komentāri 2

Dille

Salīdzinot kārtību, kā šā gada budžetu apsprieda un pieņēma Bauskā un Iecavā, varbūt Bauskai arī varētu lielāku rīcības brīvību dot, jo tur mērķis bija bezdeficīts un visu apsprieda ar visiem. Iecavā, kur par finanšu komitejas sēdes laikiem neinformēja pat opozīcijas deputātus un pēdējā brīdī administrācija ielika projektā lielākas algas sev nekā iepriekš bija ieteikuši finkom deputāti, toties mēģināja pierunāt arī opozīciju balsot par tādām, vajadzētu nevis lielāku brīvību, bet ikdienas Valsts kontroli :))

pirms 10 gadiem, 2010.05.24 10:14

Atis

Kurš tad negrib lielāku patstāvību un rīcības brīvību tur kur ir naudas aprite.Pašvaldību gadījumā visas kopējās nodokļu maksātāju naudas,bet tie kuri patlaban kontrolē un pārvalda šamās naudas plūsmas[valsts ierēdņi],nu nekādā gadījumā negribēs atteikties no šīs privilēģijas,jo kur naudas aprite,tur vara un dažādi iespējamie naudas pielipšanas gadījumi pašu kabatām[protams tikai un vienīgi likumīgi].

pirms 10 gadiem, 2010.05.24 09:42

Latvijā un pasaulē