Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Pašvaldību savienība: Vairāk nekā 40% iedzīvotāju nevar samaksāt par siltumu 12

Pēc Latvijas Pašvaldību savienības (LPS) aprēķiniem, vairāk nekā 450% iedzīvotāju nevar laikus samaksāt par siltumu, jo apkures tarifi nav samērojami ar viņu ienākumiem.Šāda informācija šodien tika sniegta LPS valdes sēdē.Lai gan pilsētu un novadu domes informēs LPS par aktuālajiem siltuma parādiem tikai 10.septembrī, tiek lēsts, ka tie varētu būt apmēram 30 miljoni latu. Turklāt pusei parādnieku ir arī hipotekārie kredīti. Pēc LPS aplēsēm, parādi par komunālajiem maksājumiem ir 1,25 mēnešu apmērā. Pašvaldības ir konstatējušas, ka strauji aug trūcīgo personu skaits. Šā gada jūlijā trūcīgas personas statuss bija piešķirts 167 000 cilvēku, pērk šajā laikā 151 000 cilvēku. Gada laikā trūcīgo skaits valstī ir palielinājies par 28%. Garantētā minimālā ienākuma (GMI) pabalsta saņēmēju skaits ir palielinājies par 47%, dzīvokļa pabalstu saņēmēju skaits gada laikā palielinājies par 25%. Ogres mērs Edvīns Bartkevičs LPS valdes sēdē pauda izbrīnu, ka "iztikas grozā", kuru rēķina Centrālā statistikas pārvalde, katram iedzīvotājam komunālajiem pakalpojumiem tiek ierēķināti tikai 20 lati. Savukārt vairāki citi valdes locekļi pauda viedokli, ka valstī vajadzētu notiek daudz maz vienādu parāda līmeni, pēc kura sasniegšanas komunālo maksājumu parādnieks tiek sūdzēts tiesā. Patlaban parāda apjoms var svārstīties no 500 - 10 000 latiem. Tika norādīts arī, ka tiesu izpildītājam par komunālā parāda piedziņu bieži vien jāmaksā 500 lati, kas reizēm ir vairāk par piedzenamā parāda apjomu. LPS valdes sēdē pašvaldību vadītāji arī pauda nožēlu, ka Finanšu ministrijas un Ekonomikas ministrijas pārstāvji rosina tikai palielināt represijas pret komunālo maksājumu parādniekiem, bet citus risinājumus samilzušajai apkures parādu problēmai nepiedāvā. Pašvaldību vadītāji uzskata, ka arī siltumparādi, tāpat kā nekustamā īpašuma nodokļa parāds, būtu piedzenams bezstrīdus kārtībā, bet tam nepieciešamas izmaiņas likumos.

Pievieno komentāru

Komentāri 12

par savu apkuri

Gaidu, kad parādniekiem manā mājā atslēgs elektrību. Tad viņi izvāksies un joprojām nemaksās par apkuri. Tad siltumu beidzot atslēgs visai mājai. Pēc tam pašvaldībai nebūs iespējas man atteikt sava apkures gāzes katla uzstādīšanu.

Tīri tehniski, ja gada griezumā saskaita visus siltuma zudumus siltumtrasēs un dzīvojamo māju pagabos, tad 100% sanāks ka Bauskā centalizētā siltumapgāde ir neefektīvāka par individuālo, kur gāzes zudumi līdz dzīvoklim ir 0 un viss saražotais siltums rodas jau pie klienta, tātad arī pārvades maģistrālo un sadales zudumu NAV, kā Bauskas siltuma gadījumā.

pirms 9 gadiem, 2011.09.08 12:57

tā ja

Saņemu rēķinu par augustu, tur 1.80 Ls ( ar PVN) par 1 m3 ķarstā ūdens un 3.40 Ls par apkures / siltā ūdens sistēmu. Bet vai tad kāds no Namsaimnieka kontrolē, vai visi maksā par ūdeni un visu, vienkārši- maksājiet par sietēmu, par sistēmu, ka nav nekādas sistēmas- muļķi maksā par sevi un par sistēmu, bet Namsaimnieks, kam mēs maksājam par apsaimniekošanu, tas neko nekontrolē. Un muļķi samaksā par visu- vai kādam Bauskā ir atslēgts ķarstais ūdens un apkure par nemaksāšanu, vai ir kaut viens tiesas process par to bijis, nē, jo muļķi taču to starpību samaksā, un atslēgt taču nedrīkst, jo pēc likums taču jānodrošina siltums un ūdens, u.t.t., un tāpēc citi var nemaksāt, un visiem labi.

pirms 9 gadiem, 2011.09.08 10:34

Saaku aizdomaaties,ka es arii metiishu mieru maksaashanai,un nemaksaashu taapat kaa mans kaiminsh,jo siltumu ta vai ta sanemam abi,tikai starpiiba taa,ka es maksaaju vienmer avansaa,vairaakus meneshus uz priekshu,bet vinsh vispaar nemaksaa.

pirms 9 gadiem, 2011.09.08 08:13

xxx

visas jezgas mērķis ir visus pataisīt par BOMŽIEM,
maksātāji nevarēs nosegt nemaksātāju parādus ,tad tik sāksies JAUTRĪBA,

pirms 9 gadiem, 2011.09.08 07:06

hei

Ja no min. algas nodokļos noplūc trešdaļu,tad kā samaksāt???Es ari esmu parādā un kaut pa biškim maksāju katru mēnesi,vienalga galus nevar savilkt!Siltums ceļ,nesaimnieks par neko ceļ,visam cenas aug,tik alga kapeikas!Kā var neaugt naids pret visu,kas notiek apkārt!?

pirms 9 gadiem, 2011.09.06 21:09

Uzvara

Piemēram Gailīšos - Uzvarā nekas traģisks nav noticis likvidējot centralizēto apkuri. Jā bija grūts pārejas periods, toties tagad novads pēc apvienošanās nav saņēmis problēmu, kā piemēram Mežotnē. Tur neviens nav nosalis dzīvoklī ziemas laikā. Paldies tā laika Uzvaras vadībai !

pirms 9 gadiem, 2011.09.06 17:12

Samaksāt varu un arī maksāju. Bet manā mājā ir arī nemaksātāji. Kādēļ man jāmaksā mākslīgi sadārdzinātā apkure (arī par nemaksātājiem) un jāatsakās kaut vai no brauciena uz Horvātiju ? Valsts savu sociālo funkciju izpildi novēla uz maniem pleciem !

pirms 9 gadiem, 2011.09.06 17:08

siltums

pašvaldības visas dod 45 bet ar to nepietiek.. pašiem vajag 36 .. vai vismaz 78, tad varētu izdzīvot .. valdībai būtu jādod 39

pirms 9 gadiem, 2011.09.06 14:13

Lobējam LG, jo arī Bauskā bez pašvaldības saskaņojuma nevaru pats savā dzīvoklī saražot siltumu no dabas gāzes...

pirms 9 gadiem, 2011.09.06 13:02

Sākas centralizētās apkures noriets, jo pamatā pašvaldības Nevēlas risināt problēmu pēc būtības: palīdzēt iedzīvotājiem samazināt izdevumus par siltumu. Atruna skaidra - ar likumu noteikts ka pašvaldībām maksimāli jānodrošina centralizētā (it kā ekonomiskākā) siltumapgāde pilsētās. Taču to var darīt dažādi. Var ierosināt arī izmaiņas likumdošanā piem. to var darīt tā pati pašvaldību savienība, tad arī pie mums būtu kapitālisms līdz galam (vari samaksāt- kurinies ar savu katlu, nevari-salsti). Šobrīd maksātāji ir sasieti ar nemaksātājiem, jo pašvaldība labprāt tirgo siltumu(atbilstoši likumam) tiem kas var samaksāt, un rūpējas lai nenosaltu nemaksātāji...

pirms 9 gadiem, 2011.09.06 13:01

hm

450%!!!!! tas ir 4,5 reizes vairāk iedzīvotāju par esošajiem.

pirms 9 gadiem, 2011.09.06 12:42

Latvijā un pasaulē