Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Pašvaldību skaits vēl ir ievērojami jāsamazina 7

Pašvaldību skaits Latvijā vēl ir ievērojami jāsamazina, intervijā aģentūrai LETA savu viedokli pauda Liepājas pilsētas domes priekšsēdētājs Uldis Sesks (Liepājas partija)."Pirmkārt, Latvija iedzīvotāju skaita ziņā ir viena no mazākajām Eiropas Savienības valstīm. Vēl nesenā pagātnē Latvijā bija vairāk nekā 500 pašvaldības, kas bija daudz par daudz. Labi, pašlaik šis skaitlis ir samazinājies, bet tajā pašā laikā ir ļoti mazas pašvaldības, kur dzīvo tikai daži tūkstoši cilvēku. Jebkurš ekonomists pateiks, ka tādas vienības nevar veiksmīgi attīsties. Nevar runāt par tādu novadu attīstību, jo vienkārši nebūs resursu. Pašvaldību skaits ir vēl ievērojami jāsamazina," savu viedokli pauda Sesks. Pēc Liepājas mēra domām, optimāls risinājums būtu bijusi novadu izveidošana kādreizējo 26 rajonu robežās, jo šīm teritorijām vēsturiski izveidojusies kopīga infrastruktūra, kā arī izglītības, kultūras un sporta dzīve. "Aptuveni ap to skaitli, plus deviņas pilsētas - tas būtu daudzmaz optimāli, protams, izvērtējot katru teritoriju atsevišķi, to īpatnības un attīstības iespējas," savu viedokli pauda Sesks. "Ir vajadzīgs ekonomisks izvērtējums, nevis emocionāls, jo bieži vien ļaudis, kas vada mazu novadu, vairāk turas pie ierastām vai tradicionālām lietām nekā racionāli domā par savu teritoriju attīstību," piebilda Liepājas mērs. Sesks atzina, ka "plānošanas reģioni sevi nav attaisnojuši un, visticamāk, arī neattaisnos". Pēc Liepājas mēra domām, nepieciešams izvērtēt, vai ekonomiski grūtajā situācijā valsts var atļauties uzturēt vēl vienu starpniekinstitūciju - plānošanas reģionus.

Pievieno komentāru

Komentāri 7

ziedīte

Piemēram,priekš kam Codē ir vajadzīga Skīliņa?????Ko vina dara?Kādi ir vinās pienākumi?Tūlīt ar vinās svētību uzbliezīs lopu kremetavu.Tā apspriešanā izskati'jas.Naturāli pa baltu velti san'em algu.

pirms 9 gadiem, 2011.05.25 14:18

kapacitāte

Vai kāds ir aprēķinājis cik lieli zaudējumi ir no šīm nepārdomātām reformām?Kas par to atbildēs?

pirms 9 gadiem, 2011.05.25 11:47

Mairita

Vispār jālikvidē pašvaldības! Kāpēc tās ir vajadzīgas, ja tās jāuztur no nodokļu maksātāju naudas?Tikai priekš tā, lai iekasētu nekustamā īpašuma nodokli? Absurds! Citus jautājumus risināt nav vairāk viņu kompetencē! Novada domes arī nav vajadzīgas, ko tās dara...pieņem lēmumus, kā vēl vairāk sarežģīt lauciniekam dzīvi... pēc valdības lēmumiem!!!Tagad pēc jaunās reformas vispār vairāk nevar saprast, kur meklēt palīdzību, viss ir pārveidots tik gudri, lai nav kam prasīt! Padomājiet mīļie ļautiņi, varbūt tiešām jātaisa referendums par pašvaldību likvidēšanu, jo tām tāpat vairs nav nekāda teikšana!!!Diemžēl laukos iznāk tā,ka visi jautājumi jārisina caur tiesu! Tad varbūt tur jāpalielina štati, un tiesas izdevumus lai sedz valsts! Vai arī nemaksājam nodokļus, bet maksājam visur to, ko tas maksā!

pirms 9 gadiem, 2011.05.25 10:48

ganam

Dotajā gadīumā ar apjomu, jo bijušā Bauskas rajona robežās tagad ir 4 novadi.

pirms 9 gadiem, 2011.05.25 10:36

gans

Ar ko atšķiras novads no rajona? Ar nosaukumu, traktējumu vai kā savādāk?

pirms 9 gadiem, 2011.05.25 10:00

:)

Labi jau būtu, ja birokrātijas aparāts 1 X samazinātos. A to Bauskā arī izauga jau veselas 2 ēkas!!! Nav par traku? Algas jau arī no 600-900, ne jau minimālās! Patreizējos pagastos vajadzētu 1 uzraugu:) atstāt, bet tās kantoru būšanas nu nepieciešams iznīcināt!!!!

pirms 9 gadiem, 2011.05.24 09:02

min.alga!

Pareizi sesks runā,jāmazina lieke''zi jo,mēs vairs nevaram un ari negribam barot šos parazit.us!

pirms 9 gadiem, 2011.05.24 08:54

Latvijā un pasaulē