Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Pauž apņēmību Iecavā būvēt cukurfabriku 6

Grupa lauksaimnieku un personas, kuras interesē cukura nozares atjaunošana, 29. janvārī Iecavā no dažādiem aspektiem sprieda par biedrības «Par Latvijas cukurrūpniecības saglabāšanu» iniciatīvu būvēt jaunu pārstrādes uzņēmumu.Biedrības valdes loceklis Georgs Bagātais informēja, ka šis uzņēmums varētu būt trešais lielākais Eiropā. Biznesa plāns esot izstrādāts, un par biedrības ieceri 1. februārī paredzētas sarunas ar Ministru prezidentu Valdi Dombrovski.  Pēc biedrības aplēsēm fabrikas celtniecība izmaksātu 100 miljonu latu, un šis ieguldījums atmaksātos 15 gados. Peļņu gūtu gan cukurbiešu audzētāji, gan pārstrādātāji. Iecavas novada lauku attīstības speciālists Stepans Drozdovs sacīja, ka zeme, uz kuras paredzēta būvniecība, pieder privātpersonām, taču saskaņā ar novada attīstības plānojumu, šo vietu var izmantot rūpnieciska rakstura būvēm. Zemnieki, vērtējot pašlaik nosauktos skaitļus, bija piesardzīgi, jo, lai atsāktu cukurbiešu audzēšanu, vajadzīgi prāvi ieguldījumi tehniskajam nodrošinājumam. Izskanēja doma, ka ir nepieciešama lauksaimnieku aptauja, lai apzinātu, cik daudz saimnieku apņemtos audzēt cukurbietes.   Eiropas Parlamenta deputāts Alfrēds Rubiks, piedaloties sanāksmē, pauda gandarījumu, ka par cukura nozari ir tāda interese un ka aktīvi darbojas entuziastu grupa. Viņaprāt, Latvija kā valsts nav sevi pietiekami aizstāvējusi, pārdalot kvotas, taču atjaunot cukura ražošanu būtu izdevīgi.  Plašāk par šo tēmu lasiet laikraksta «Bauskas Dzīve» pirmdienas, 1. februāra, numurā. 

Pievieno komentāru

Komentāri 6

Mazulis

Nav slikta doma celt jaunu fabriku,jo kad darbojās Jelgavas fabrika,nevienam nenāca prātā paiteresēties par to cukura subsidēšanu. Visur rakstīja, ka tā ir subsidējama nozare. Muļķības, cukura pašizmaksu vismaz pēdējos tās pastāvēšanas desmit gados neviens nav subsidējis. Jā fabrika nepelnīja daudz, jo realizēja cukuru caur vairumtirgotājiem un tie pelnīja, sākumā angļi velāk mūsu letiņi. Sistēma bija tāda, ka cenas noteicēji bija vairumtirgotāji, ne rūpnīca. Galvenais lai rūpnīca neatdotu zem pašizmaksas, un pārejais jau bija tirgotāju rokās.Peļņu no cukura vajadzēja rēķināt -cukurfabrikas peļņa+vairumtirgotāja peļņa.

pirms 10 gadiem, 2010.02.23 13:46

Laucinieks

Viss nāk un aiziet tālumā, un sākas viss no gala.

pirms 10 gadiem, 2010.02.01 09:55

..............

elektrības cenas aug kā sēnes
gāze zelta vērtē
benzīns un dizelis tik ceļas
nodokļu slogs ka tik turies,
bet bērnudārzs skaita miljonus , tad cukurs maksās vismaz 3 LATI KG. vai varēs kāds to nopirkt?

pirms 10 gadiem, 2010.01.31 09:01

cukuriņš

saucās -- galviņās čuras uzvārījušās

pirms 10 gadiem, 2010.01.30 19:33

anita

lai Dievs tiem cilvēkiem palīdz un visi sargenģeļi stāv klāt! beidzot varbūt sāksim ko darīt lai no tās bedres ārā tiktu!

pirms 10 gadiem, 2010.01.30 18:46

Papa

Simts Miljoni!? Atmaksāsies 15 gados? Neticu šādiem "aprēķiniem". Baidos, ka vilciens aizgājis. Aizgāja tad, kad alkatīgie latvijieši pārdeva savas cukura ražošanas kvotas: tās jau arī būs jāpērk!

pirms 10 gadiem, 2010.01.30 17:57

Latvijā un pasaulē