Pēc pirmo divu mēnešu darbības rezultātiem lems par autobusu maršrutu un biļešu cenu izmaiņām 11

Ja faktiskie zaudējumi pārsniegs prognozēto valsts budžeta finansējumu, tiks pārskatīts autobusu maršrutu tīkls un biļešu cenas, aģentūrai LETA atzina Autotransporta direkcijas valdes loceklis Andrians Ļublins."Runāt par apjomiem ir pāragri, sagaidīsim janvāra un februāra darbības rezultātus un pēc to izvērtēšanas lemsim par turpmāko rīcību. Reisu skaita samazināšana vai tarifa palielināšanu ietekmē valsts budžeta finansējuma apjoms, degvielas akcīzes nodokļa pieaugums no februāra, kā arī pievienotās vērtības nodokļa likmes grozījumi," sacīja Ļublins. Tā kā valsts budžetā šajā gadā nav paredzēts papildu finansējums, bet faktiski pieejami ir tikai 90% no budžetā paredzētā finansējuma apjoma, direkcija katru mēnesi sekos faktiskajiem pārvadātāju izdevumiem un ieņēmumiem maršrutos, lai maksimāli samazinātu zaudējumu apmēru, paskaidroja Ļublins. Viņš norādīja, ka katru gadu, arī šogad, uz garajām svētku brīvdienām tiek atcelti reisi, kas pamatā apkalpo pasažierus darba dienās. Direkcija arī šogad saskaņoja pārvadātājiem reisu atcelšanu uz Jaunā gada svinēšanas laiku, līdz ar to pārvadātāji bija tiesīgi šos reisus neizpildīt. No 5.janvāra visi reisi tiek izpildīti ierastajā režīmā saskaņā ar apstiprinātu kustības sarakstu. Kā liecina direkcijas rīcībā esošā operatīvā informācija, 5.janvārī pārvadātāju vainas vai ceļa apstākļu dēļ starppilsētu maršrutos pa visu Latviju netika izpildīti mazāk nekā desmit reisi, kas ir zem 1% no kopējā reisu skaita. Šis rādītājs atbilst vidējiem rādītājiem ikdienā. Direkcija gada sākumā ir saņēmusi pasažieru sūdzības par reisu atcelšanu svētku dienās un braukšanas maksas paaugstināšanu. Pamatā pasažieri iebilst par nepietiekamo un nesavlaicīgo informācijas saņemšanu. Gada nogalē direkcija pabeidza visu nepieciešamo dokumentu izsniegšanu pārvadātājiem, līdz ar to laiks pasažieru informēšanai bija ļoti īss, skaidroja Autotransporta direkcijas Sabiedriskā transporta daļas vadītājs. Viņš arī atzīmēja, ka atsevišķos gadījumos pārvadātāju un autoostu sniegtā informācija nebija savlaicīga un pilnīga. "Šobrīd direkcija precizē pārvadātāju kļūdas un neizdarības, lai lemtu par tālāko rīcību. Ja neizdarību un kļūdu pamatā būs pārvadātāju rīcība, tiks piemērotas līgumos paredzētās soda sankcijas," solīja Ļublins.

Pievieno komentāru

Komentāri 11

deaf

Bilete maksa daargi,taa ir biznesa pelnisana,

pirms 12 gadiem, 2009.01.08 10:03

deaf

Bilete maksa daargi,taa ir biznesa pelnisana,

pirms 12 gadiem, 2009.01.08 10:03

2dalinsh

Iesaku pieteikties tos, kas ar saviem autiņiem tukšā gāž uz Rīgu. Lai ved par normālu cenu un braucēji būs visiem. Atpakaļ pēc sazvona salasās un brauc atkal mājās. Blagovest nerentablitātes dēļ atmet AIPAM atpakaļ šo reisu. URĀĀĀĀ!

pirms 12 gadiem, 2009.01.08 00:42

Pagale

Visu laiku domāju, ka pasažieru pārvadājumi ir bizness. Izrādās, ka mūsu valsts piemaksā par to, ka ar ārprātīgām cenām atšuj braucējus.

pirms 12 gadiem, 2009.01.07 16:16

bauskis

nekas, bilete maksaas 15 latus no Bauskas liidz Riigai. Jau saadu priekslikumu es izteicu autotransporta direkcijai! Mees, bauskenieki, varam arii maksaat vairak, tas nekas! No Bauskas liidz Codei bilete vareetu maksaat 4 latus. Ar nepacietibu gaidu jaunako cenu kaapumu. Vajag celt cenas, vajag celt cenas, lai autobusu firmas kluutu bagatakas!!!!

pirms 12 gadiem, 2009.01.07 12:44

aipa fans

joptvaju būtu vismaž soferi norānāli k-kāds pintiķis tikko jau paspēja uzlikt sadauzīt autobusu

pirms 12 gadiem, 2009.01.07 10:01

oho

Kā Ļu***s jau šodien zin kā vērtēs reisu izdevīgumu, ja tiesas spriedums ir tikai 8.janvārī? Vai par šo "zilo šalli" tomēr jāieinteresējas KNAB?

pirms 12 gadiem, 2009.01.07 09:58

tas lohs lubinskis kaadreiz vispār ir sēdējis bauska -riga autobusā? kur ta parastais autobus var 1 stundu un 50 min iet? vinsh atpakalgaitā brauc vai kā?vidējais ātrums 37km/h...

pirms 12 gadiem, 2009.01.06 19:52

es ar 2 golfu viens pats braucot lētāk izbraucu rīgu nekā ar to miskastes ekspresi kas 1.30h krataas 67km...

pirms 12 gadiem, 2009.01.06 19:43

optimizētais

Ak tad Ata meitai, piederošai firmai, var būt finansiālas problēmas..., un tad jau aizlaidīs grīstē to Rīgas reisu.

pirms 12 gadiem, 2009.01.06 18:17

Latvijā un pasaulē