Pēkšņi izžūst Vecumnieku ezers 10

Ziemas spelgonī sākt Vecumnieku ezera pludmales labiekārtošanu nudien nav prātīgi, uzskata Edmunds Jakubonis, Jelgavas reģionālās vides pārvaldes vecākais inspektors.Tāpat domā arī Vecumnieku novada iedzīvotājs Artūrs Enkurs, kurš «Bauskas Dzīvei» šonedēļ atsūtīja darbu norises vietas fotoattēlus un savu komentāru. Vecumnieku vecajā ezerā ūdens līmenis, atverot slūžas, decembrī nokrities par diviem metriem, gājušas bojā arī zivis. Fakts ir fiksēts Artūra Enkura fotogrāfijās. Ar situācijas izpēti nodarbojas Jelgavas reģionālā vides pārvalde. Skaidro Edmunds Jakubonis: «Pārvaldes direktora vietniece Biruta Puķīte un es Vecumnieku veco ezeru apmeklējām 9. decembrī. Savukārt 16. decembrī no Vecumnieku iedzīvotāja saņemts vēl viens tālruņa zvans par nosusināto ūdenstilpi. Objektā strādā SIA «Šons», kas uzvarēja Vecumnieku novada domes izsludinātajā konkursā par krasta labiekārtošanu. Slūžas ilgi nebija vērtas vaļā. Kad aizsprostu attaisīja un laikus nenoslēdza, ūdens līmenis nokritās pārāk strauji.  Turklāt viņnedēļ pēkšņi uznākušais sals negatīvo ietekmi uz vidi tikai pastiprināja. Kamēr turpinās negadījuma cēloņu izzināšana, jautājums par to, kas ir vainīgs, paliek atklāts. Taču es uzskatu, ka ir neloģiski krasta labiekārtošanu sākt ziemā. Kāpēc to nevarēja darīt vasarā, kad ūdens līmenis bija zems? Objekta saimniece ir novada pašvaldība. Manuprāt, tai arī jāatbild par kārtību savā teritorijā.» Piedaloties Lauku atbalsta dienesta projektā, Vecumnieku pašvaldība saņēma finansējumu iedzīvotāju iecienītas atpūtas vietas - vecā ezera - labiekārtošanai. Darbu izpildes termiņš ir 2010. gada 1. jūnijs. Projekts paredz piekrastes attīrīšanu no dūņām, krasta nostiprināšanu, smilšu pludmales izveidi 200 metru garā joslā, tūristu treileru laukuma un slūžu aizsega ierīkošanu, informē Vecumnieku novada domes izpilddirektors Guntis Kalniņš.  Viņš uzsver, ka būvniecība vasarā ir neiespējama, jo pludmalē uzturas daudz atpūtnieku. Arī smagās tehnikas pārvietošanās pa mazajiem ceļiem siltajā gadalaikā nav vēlama, lai tos neizdangātu. Izpilddirektors stāsta, ka labiekārtošanas projektā esot paredzēta slūžu atvēršana un ūdens līmeņa pazemināšana apmēram par diviem metriem, taču izrādījies, ka ezera dziļums šo līmeni nepārsniedz, jo gultne ir aizaugusi ar dūņām.  Uz «Bauskas Dzīves» jautājumu, vai pašvaldība kontrolē firmas SIA «Šons» darbības objektā, izpilddirektors atbild apstiprinoši. «Novada domei ar firmu ir noslēgts līgums, kurā fiksēti daudzi nosacījumi, arī atsevišķu procesu saskaņošana ar Reģionālo vides pārvaldi. Ja sadarbības partneri to nav izdarījuši, viņiem pašiem vajadzēs uzņemties atbildību,» komentē Guntis Kalniņš. Sazināties ar SIA «Šons» pagaidām neizdevās, jo uz « Bauskas Dzīves» zvanu 18. decembrī firmas pārstāvis nereaģēja.

Pievieno komentāru

Komentāri 10

Tims

Pie sha ezera nakamgad tuvuma pieiet tapat nevares delj smakas!!! Tur kur ir nolaists udens shobrid ir sasalushi tukstoshiem lielu gliemju! Ka Jus domajiet kas ar vinjiem notiks kad viss saks kust??? Jutu lidzi tuvuma dzivojoshiem!
Taka jebkura gadijumu nakamgad tur peldeties noteikti nevares - ja protams negribas dabut kadu infekciju!!!
Uzskatu, ka darbi bija jasak pavasari un uz tekosho sezonu neljaut ezera peldeties.
Un ari udeni butu jalaizh nost pakapeniski lai ''fauna'' spej adopteties!

Bet nu ko-nu vairs - pec kaujas dures vicinat nav jegas!
Peldesimies karjeras kuras ir aprikotas ar zimem [PRIVATIPASHUMS]!!!

pirms 10 gadiem, 2009.12.22 20:46

feiss

par to virsrakstu gan ņirga rauj - "pēkšņi izžūst...". vai ta pareizāk nebūtu , ūdens aizplūst dažu dauņu darbības rezultātā?

pirms 10 gadiem, 2009.12.21 11:17

gobo

kas gan tur vispār jārekonstruē, kāda nahren pludmale. Redz blēņām nauda atrodas, būtu labāk ceļus saveduši kārtībā. no Vecumniekiem uz Bausku nemaz izbraukt nevar, tāda trepe

pirms 10 gadiem, 2009.12.21 11:13

:)

iedomājos, kas notiktu, ja visus šos darbus veiktu vasarā, tāpat būtu bļāvēji! Lielie makšķernieki, kāpēc jūs nekontrolējiet tos, kas liek ezerā tīklus, mazgā automašīnas, kādu zivi paši esat ielaiduši??? parasti jau bļauj tie, kuri neko nedara.

pirms 10 gadiem, 2009.12.21 10:28

anita

tieši tā ATBILDĪBA PAR SAVA DARBA REZULTĀTU!Konkrēti-firmas vadošo speciālistu uzvārdus,mums ir jāzin,,kurš ir tas 'gēnijs ziemā
pludmali rekonstruēt.Bet diezvai sagaidīsim!Atradīs kā attaisnoties!

pirms 10 gadiem, 2009.12.20 14:49

amstel

vai varētu vienreiz kādu saukt arī pie atbildības šajā valstī? Jo tālāk jo trakāk, visādi bezsmadzeņnieki darbojas. Ziemā viņi pludmali rekonstruēs, prātiņ nāc mājās. Bezatbildība un prātam neaptverams stulbums zeļ arvien vairāk

pirms 10 gadiem, 2009.12.20 11:26

Vairāku gadu desmitu garumā audzētās zivis tagad ķuķū. Šonu vajadzētu paņemt paka-ā pēc pilnas programmas, bet ja Reģ. vides pārvalde to atļāva tad vajadzētu patīrīt arī to!

pirms 10 gadiem, 2009.12.20 08:31

Papa

Ja "labiekārtošanas projektā esot paredzēta slūžu atvēršana un ūdens līmeņa pazemināšana apmēram par diviem metriem": tad par ko bazārs? Un vel ja termiņa beigas 1. jūnijs. Toties BEIDZOT Bauskas novadā būs treileru parks!

pirms 10 gadiem, 2009.12.20 01:18

Pingvīns

Novada vadībai ir tiešš sakars ar firmu "Šons' ,tāpēc ari tika dota atļauja darbiem.Radi un draugi takš ir jāatbalsta!!!!!!!!

pirms 10 gadiem, 2009.12.19 20:53

Latvijā un pasaulē