Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Pērk bijušo piena savāktuvi Pilsrundālē 12

Rundāles novada dome 2010. gada pēdējā sēdē 30. decembrī nolēma izmantot savas pirmpirkuma tiesības uz bijušā piena savākšanas punkta ēku un zemi Pilsrundālē. Pēc debatēm sēdē klātesošie 12 deputāti balsoja par šādu lēmumu.Tas nolemts, izskatot pašvaldībā 16. decembrī saņemto rīdzinieces Ludmilas Kuļijevas iesniegumu. Pirkuma līgums starp pircēju Ludmilu Kuļijevu un pārdevēju nekustamā īpašuma īpašnieci Nadeždu Podkopajevu un akciju sabiedrību «GE Money Bank» noslēgts jau 2010. gada 6. decembrī.Atlikusi vien formalitāte, pašvaldībai jāatsakās no pirmpirkuma tiesībām. Tomēr Rundāles novada dome to negrasās darīt. Pirkuma summa ir 2500 latu, un par šādu naudu pašvaldība ir gatava īpašumu pirkt, informē Rundāles novada domes juridiskās nodaļas vadītāja Ineta Ruhocka.Īpašums sastāv no 0,3 ha zemes, uz kuras ir kādreizējā pienotava. Tas ir netālu no Rundāles pils muzeja, līdzās automašīnu stāvlaukumam un viesu namam «Baltā māja». Gadiem ilgi piena savākšanas punkts netiek izmantots, īpašums nav sakopts, ēkai nepieciešams remonts, sēdē atgādināja deputāte Inta Klīve. Iegūstot būvi savā īpašumā, Rundāles novada dome ēku varētu izmantot vietējās vides attīstībai, piemēram, izvietot tur tūrisma informācijas centru, skaidro novada domes priekšsēdētājs Aivars Okmanis.Lēmumu izmantot pirmpirkuma tiesības uz šo īpašumu Rundāles novada dome pamato ar vairākiem likuma «Par pašvaldībām» pantiem, Ministru kabineta noteikumiem Nr. 919 «Par vietējo pašvaldību pirmpirkuma tiesību izmantošanas kārtību un termiņiem».Lēmumā, ko 30. decembrī pieņēma Rundāles novada dome, uzdots pašvaldības finanšu nodaļai desmit darbdienu laikā veikt pirkuma apmaksu «GE Money Bank» saskaņā ar iepriekšējās vienošanās noteikumiem.Sēdē piedalījās pircējas Ludmilas Kuļijevas pārstāvis Kārlis Villerušs. Viņš neslēpa, ka pircējai bijis nodoms ēku iegādāties, lai nojauktu, tāpēc arī pirkuma summa tik neliela. K. Villerušam trūka argumentu, lai pārliecinātu Rundāles novada domes deputātus atteikties no pirmpirkuma tiesībām. Jāatgādina, ka Nadežda Podkopajeva ir maksātnespējīgā uzņēmuma «Bauskas piens» akcionāre, no kuras «GE Money Bank» vēlas piedzīt 3,1 miljonu latu. Tā iepriekš informējis laikraksts «Dienas Bizness». Tiek pieliktas pūles pārdot uzņēmuma kustamo un nekustamo mantu, lai segtu nodrošinātā kreditora zaudējumus. «Bauskas piena» kopējās kredītsaistības veidoja gandrīz četrus miljonus latu «GE Money Bank», Lauku atbalsta dienestam, zemniekiem u. c. kreditoriem.

Pievieno komentāru

Komentāri 12

Atbilde pareizi

Ja Tu draudziņ, esi trūcīgais, jeb vienkāršāk, nestrādā un nepelni, līdz ar to arī nekādi nodokļi no Tevis pagastam neienāk. Tāpēc tieši Tu tērē manu naudu, nevis Okmanis tavējo.

pirms 9 gadiem, 2011.01.03 13:09

Keks

Trūcīgajiem jādomā kāpēc viņi tādi ir un jācenšas kļūt netrūcīgiem. Viņiem neimitīgi dot naudu ir bezjēdzīgi, tikpat kā mest akā. Tas kurš te raksta tās vaimanas tik trūcīgs nemaz nav, ja ir pie datora un interneta, turklāt svētdienas pēcpusdienā, kad bezmaksas interneta pieejas punkti bibliotēkās ir slēgti. Beidz, Aija, labi? Cik var ņemties!

pirms 9 gadiem, 2011.01.03 08:13

pareizi

labak to naudu teretu trucigaiem,laikam Okmanim sakas vecuma periods ,tapec musu naudu tere kur nevajag,labak par cilvekiem domatu.

pirms 9 gadiem, 2011.01.02 17:05

Siers

Šajā darījumā starp banku, Bauskas piena akcionāri un tās īpašuma pircēju ir kāda blēdība.

Ja banka grib atgūt naudu, tad kāpēc pārdod tik lēti....????? Jeb arī tā ir summa uz papīra, bet īstenībā maksā vairāk un padalās?

Okmanis malacis! Uzķēra šo faktu un jācer, ka novads arī vinnēs. Bet banka lai kož visos pirkstos.

Katrā ziņā esot Rundālē vienmēr brīnījos kas tā par spoku māju līdz skaistajam viesu namam, kur nācies pusdienot. Lai Rundāle attīstās un plaukst. Tad brauks vēl vairāk cilvēku par to priecāties.

pirms 9 gadiem, 2011.01.02 09:13

mama

es arī braucu vectēvam līdzi un šo pienotavu bērnībā, vēl padomju laikos, pienu lēja tādā lielā vannā, ak jel, atmiņas.....cik gadi pagājuši!

pirms 9 gadiem, 2011.01.02 08:52

Veterāns

Es vēl bērnībā braucu līdzi vecamtēvam ar zirgu nodot kolhoza pienu,jo pienotavā viss notika,svēra pienu,ņēma analīzes,sildīja,krejoja.Malacis Okmanis ,redz perspektīvu,īsts novada saimnieks.

pirms 9 gadiem, 2011.01.01 19:29

Koments

Apsveicami! Šajā ēkā tiešām var izveidot TIC vai iznomāt telpas uzņēmējiem, ka nodarbojas vai nodarbosies ar tūrismu - vieta ideāla, klienti paši atbrauc. Un tā ēka kā bieds stāv jau cik gadus - izsistiem logiem, ielūzušu jumtu...

pirms 9 gadiem, 2011.01.01 18:40

Koments

Apsveicami! Šajā ēkā tiešām var izveidot TIC vai iznomāt telpas uzņēmējiem, ka nodarbojas vai nodarbosies ar tūrismu - vieta ideāla, klienti paši atbrauc. Un tā ēka kā bieds stāv jau cik gadus - izsistiem logiem, ielūzušu jumtu...

pirms 9 gadiem, 2011.01.01 18:40

kaut kā

....kādreiz jau tur bija viskas, kā jau dziļas padomijas gados, bet ne jau pašvaldības funkcija ir nodarboties ar piena uzpirkšanu un siera siešanu...bet par tādu naudu- kāpēc ne... tā tomēr ir stratēģiski svarīga vieta, vienīgi , diez, kā būs ar tiesvedību, jo pašvaldībai jau būs jāpierāda, kādas funkcijas realizāciaji tā ēka nepieciešama...

pirms 9 gadiem, 2011.01.01 17:45

Ruska

Vai tikai to sieru neražoja Grāvendālē? Tas laikam bija Viesturos. Arī tur vairs nekā nav.

pirms 9 gadiem, 2011.01.01 17:18

naivums

Rundāles novada domes diezvai sāks ražot sieru... Turklāt šajā ēkā nekad nav tas arī nav darīts. Tas bija tikai piena pieņemšanas punkts. To kas tur putināms un demolējams, veiksmīgi nokārtoja jau Bauskas piens, kas noveda uz grunti aŗi Stelpes sviesta ražotni un vēl daudz ko citu...

pirms 9 gadiem, 2011.01.01 16:54

Es...

...un kāpēc gan vecajās pienotavas telpās nevarētu atsākt siera vai sviesta gatavošanu? ...kādreiz šajā ēkā tika gatavots ļoti garšīgs puscietais siers...vai tad tiešām viss tur ir tā izdemolēts, ka jāiegulda milzu summa, lai atjaunotu siera ražotni? Tā arī būtu viena no papildus tūristu piesaistēm un kādam uzņēmīgam lauku uzņēmējam papildus ienākumi...tikai nevajag uzreiz sacīt, ka visā apkārtnē būs piena vai tā pārstrādes produktu aromāts...ieteiktu pamācīties no Šveices vai Francijas kolēģiem...tūrisma informācijas centram pietiekami ir jau esošā blakus esošā ēka...

pirms 9 gadiem, 2011.01.01 16:32

Latvijā un pasaulē