Pētīs alternatīvās enerģijas iespējas Bauskā 6

Zinātnieku grupa 9. jūlijā bija ieradusies Bauskas pilsētas Domē, lai informētu un izglītotu par ģeotermālās enerģijas perspektīvām.

Lekciju par šo alternatīvo energoresursu iespējām sniedza Latvijas Zinātņu Akadēmijas ģeoloģijas goda doktors Astrīds Freimanis, Latvijas Universitātes pasniedzējs Egīls Fortiņš un Rīgas Tehniskās universitātes pasniedzējs Aldis Greķis.SIA «Bauskas siltums» valdes priekšsēdētājs Ilmārs Rūsis sacīja, ka zinātnieki uzaicināti, lai iegūtu plašāku informāciju par putnu mēslu, biogāzes un ģeotermālās enerģijas iespējām.Bauskas pilsētas Dome iesniegusi pieteikumu starptautiskam projektam «Pilsētu attīstības plānošana optimālam enerģijas patēriņam un resursu izmantošanai Latvijas pašvaldībās», ko finansē Norvēģijas valdība. Ar šī Norvēģijas finanšu instrumenta atbalstu cer iegūt līdzekļus alternatīvo energoresursu iespēju izpētei Bauskā. Ja pieteikums tiks apstiprināts, 2009. gada janvārī sāksies izpēte. Tās laikā plānots noskaidrot, vai Bauskā ir iespējams un vai būtu izdevīgi ieviest alternatīvo enerģiju. Process ilgs sešus mēnešus – līdz nākamā gada vasarai.I. Rūsis uzskata, lai arī pastāv citu valstu konkurence, ir cerība iegūt izpētei vajadzīgos līdzekļus.Bauska atrodas ģeotermālās anomālijas zonā, kur dziļie zemes slāņi ir tuvāk nekā, piemēram, Vidzemē. Tas nozīmē, ka viena kilometra dziļumā Bauskā varētu būt 30 – 35 grādu temperatūra, kas ļauj iegūt zemes enerģiju siltumapgādei. Anomālijas centrā atrodas Eleja, kur šajā pašā dziļumā ir aptuveni 50 grādu karstums. Bauskas siltumapgādei šī anomālija tātad varētu nākt par labu.«Ja izpēte apstiprinās ģeotermālās enerģijas iegūšanas iespējas, tiks meklēti līdzekļi, lai sāktu šo enerģiju pielietot siltumapgādē. Ģeotermālās stacijas varētu kombinēt ar enerģijas ieguves stacijām, kā tas jau tiek darīts citviet Eiropā. Viens no finanšu avotiem, iespējams, būs Vides ministrijas 2009. gada struktūrfondi,» par nākotnes iespējām informēja I. Rūsis.

Pievieno komentāru

Komentāri 6

Noma

Pēc pusgada būs nevis vasara, bet ziema!!!!!!!!!!!

pirms 13 gadiem, 2008.07.12 06:45

Skubidoo

Pirmkārt, visas ēkas ir jāsiltina. Šim jautājumam ir jādod zaļā gaisma visā pilsētā. Otrkārt, jāsamazina temperatūra telpās. Pilnīgi pietiktu ar 15°C grādu temperatūru. Treškārt, lielos logus un arī mazos nodrošināt ar dubultām logu vērtnēm, kurās ir dubultlogu paketes. Nakts laikā logiem priekšā nolaist dubultfolijas aizsargplēves. Telpas nevēdināt, bet izmantot efektīvus gaisa filtrus ar jonizācijas-dejonizācijas tehnoloģiju. Visām ēkām obligāta prasība-vējtveru ierīkošana.

pirms 13 gadiem, 2008.07.11 12:30

Gāze

:( P-- nepgūtas kurināmā rezerves. Jāraksta tik p[rojekts.

pirms 13 gadiem, 2008.07.10 22:02

:{P

Пердячим газом kurināsim savus dzīvokļus

pirms 13 gadiem, 2008.07.10 19:20

Latvijā un pasaulē