Pieaudzis ilgstošo bezdarbnieku skaits 7

Pēc Nodarbinātības valsts aģentūras (NVA) datiem, 2011. gada bezdarba līmenis ir bijis aptuveni 12% no ekonomiski aktīvo iedzīvotāju skaita. Decembrī Bauskas filiālē reģistrēti 3047 bezdarbnieki (valstī kopā reģistrētais bezdarbnieku skaits – 130 296). NVA Bauskas filiāles vadītāja Igunda Bēmane informē, ka filiālē pašlaik reģistrējušies 2954 bezdarbnieki, darba meklētāji. Aptuveni šāds reģistrēto skaits ir stabils vairākus pēdējos mēnešus. Vidēji mēnesī ap 300 cilvēku atrod darbu un zaudē bezdarbnieka statusu, savukārt tāds pats skaits reģistrējas no jauna. Pēdējā pusgada laikā pieaudzis ilgstošo bezdarbnieku skaits (uzskaitē vairāk nekā gadu). Bauskas filiālē tie ir gandrīz puse no visiem reģistrētajiem. Dalījumā pa mērķgrupām, procentuāli lielākais bezdarbnieku skaits – 30% – ir vecumā no 50 līdz 59 gadiem, kas liecina, ka tieši pirmspensijas vecuma cilvēkiem darbu atrast ir visgrūtāk.No reģistrētajiem bezdarbniekiem pabalstu saņem aptuveni ceturtā daļa. Daļa cilvēku reģistrējas, lai iesaistītos kādā no NVA organizētajiem aktīvajiem nodarbinātības pasākumiem, daļa – lai iegūtu mazturīgā statusu un varētu vērsties pēc palīdzības pašvaldībās. Pašlaik ievērojami samazinājusies interese par darbu ārvalstīs, kas, iespējams, saistīts ar darbu sezonalitāti.Bauskas filiālē aktuālas vidēji 50 – 60 darba devēju pieteiktās vakances. Darbinieki tiek meklēti tādās profesijās kā automehāniķis, autoatslēdznieks, autoelektriķis, konditors, kasieris, skolotājs, apkopējs, pārdevēji veikalos. Ap desmit vakancēm pieteiktas Rīgas elektromašīnbūves rūpnīcā a/s «RER».NVA ilgstoši reģistrētā bezdarbniece Ieva «Bauskas Dzīvei» atklāj, ka «aģentūra dod laiku, lai spētu attapties pēc kādas iespējamās neveiksmes iepriekšējā darbavietā un lai bez pārspīlētas steigas atrastu jaunu darbu. Jūtu progresu, kas notiek pilsētā saistībā ar jaunām darba vietām, taču pati vēl neesmu atradusi to īsto vietu sev. Par ārzemēm nedomāju, jo finansiālā situācija ģimenē nav dramatiska, izdzīvot var, kā arī beidzot varu veltīt laiku tam, kas man no sirds patīk, proti, lasīšanai. Ja būtu citādāk, iespējams, arī domātu par strādāšanu ārzemēs.»

Pievieno komentāru

Komentāri 7

visādam

kā tad tas tā jocīgi izrādās - līgums nav noslēgts. Līgumu jau vispār abas puses paraksta un pa eksemplāram uz rokas. Ka pats auns, tad nav tur ko žēloties. nākamreiz būs gudrāks!

pirms 9 gadiem, 2012.01.19 12:02

visādi

Iet jau visādi ...nostrādā ...izrādās līgums nav noslēgts,jo priekšniekam ārzemju ceļojums,pats saslimsti ,jo no tā neviens nav pasargāts,un gala rezultāts-ne samaksāts par darbu neesi tu vajadzīgs!KAM žēlosies?Un tāds ir mūsu pašu ciemata cilvēks!!!Viņam jau ir jādzīvo,bet ....

pirms 9 gadiem, 2012.01.19 11:51

gaudotājiem

Pabalstus nost! Visus GMI un citus štruntus, pietiek vienreiz ***ies un dzīvot uz valsts rēķina. Pareizi PATIESĪBA saka - slaisti. Domāju, ka sociālajā dienestā arī daudz ir tieši šis kategorijas nabadziņu. Un ja kādam sagribas pakaukt par to, ka no tiem pabalstiem tā pat nevar izdzīvot, tad te nu gribas teikt - kādas prasības tādi ienākumi... Ok, par bezdarbnieku vēl varētu piekrist pirmos trīs mēnešus pēc darba zaudēšana, lai cilvēks atjēdzas un atrod ko citu, bet tad visu nost, nav ko te uz strādājošo ļautiņu rēķina dzīvot. vairākus tādus zinu - bezdarbniekus- phe - nu šito man piedāvāja, bet es negribu, ai nu ko tad tur, tur jau maz maksā, nē nu tādu darbu jau es nedarīšu... Un tie ir tādi kam pabalsts būtu jāmaksā???

pirms 9 gadiem, 2012.01.19 11:47

Roze

Evropā viss uz leju,mums viss kā pasakā--tā teica dombovskis un bauri tic!

pirms 9 gadiem, 2012.01.19 11:21

moņa

dombrovskis teica ka strauji samazinās un ekonomika plaukst, un bauskā rātsnams kā piemineklis

pirms 9 gadiem, 2012.01.19 09:57

nevar būt!

Bet dombroskis sarakstija grāmatu ka viss ok,ka visi dejo laimē!?

pirms 9 gadiem, 2012.01.19 09:31

patiesība

kas ir slaists- tas ir slaists uz mūžu.
Un šajā rakstā minētie (vismaz 90%) nav nekādi ilgstošie bezdarbnieki, bet mūžīgi mūžos slaisti.
Visi, kas grib strādāt, var darbu atrast.
Un vienreiz jābeidz te Latvijā ***ies ar tiem "bezdarbniekiem".

pirms 9 gadiem, 2012.01.19 07:47

Latvijā un pasaulē