Piekrīt vairāku autobusu reisu slēgšanai 4

Bauskas rajona Padomes (RP) attīstības komitejas sēdē ceturtdien, 11. jūnijā, tika spriests par grozījumiem rajona autobusu maršrutu tīklā. Divos reisos apstiprinātas maršruta izmaiņas, vairākus reisus nolemts slēgt.Ziņojumu komitejas locekļiem sniedza attīstības un plānošanas nodaļas galvenā speciāliste Jana Patmalniece. Izmaiņas paredzēts veikt sešos maršrutos. Ir priekšlikums slēgt maršrutu Bauska–Mēmeles iela, Bauska–Virāžas, Bauska–Mūsa, Bauska–Bērzkalni, kā arī atsevišķus reisus maršrutā Bauska–Priedītes un Bauska–Grenctāles robežpunkts. Veicot šīs izmaiņas, gadā tiktu ietaupīti gandrīz 25 tūkstoši latu.Komitejas vadītājs Rihards Melgailis skaidroja, ka šajā situācijā mazāk ciestu rajona attālāko vietu iedzīvotāji. Turklāt visās līnijās, kur paredzēts samazinājums, iedzīvotājiem ir iespējams izmantot citu maršrutu autobusus.Aivars Okmanis pauda viedokli, ka šis ir tikai neliels ielāps lielajā budžeta caurumā, kāds pašlaik izveidojies pārvadātājiem. Par šī gada pieciem mēnešiem abiem rajona pārvadātājiem – SIA «Aips» un SIA «AIVA auto» – valsts nav samaksājusi 89 tūkstošus latu. Kopā ar pērnā gada parādu šī summa ir gandrīz 130 tūkstoši, no tiem 117 nav samaksāti SIA «Aips». R. Melgailis izteica šaubas, vai visi ir zaudējumi aprēķināti precīzi: «Ja uzņēmumam ir 117 tūkstošu latu zaudējums, bet tas tomēr strādā un veic savas funkcijas, tad jādomā, kāda ir pakalpojumu pašizmaksa.»A. Okmanis savukārt pauda neticību objektīvam pasažieru uzskaitījumam. Diskutējot par konkrētiem slēdzamajiem maršrutiem, deputāti vienojās, ka maršrutā Bauska–Mūsa nekursēs autobuss tikai plkst. 12.10 (atpakaļ uz Bausku – plkst. 12.20). Maršrutā Bauska–Priedītes nebūs vairs vakara autobusa, kas no Bauskas izbrauc plkst. 18.30. Savukārt reisus uz Grenctāles robežkontroles punktu plkst. 9.50 un plkst. 20 tika ieteikts saīsināt līdz «Rainim».Aivis Kārkliņš iebilda šādam priekšlikumam, apgalvojot, ka daudzi cilvēki brauc līdz pieturai «Jātnieki» un tad dodas ar kājām Tunkūnu virzienā. «Jātniekos» maršruta galapunktu ierīkot neesot iespējams. Tika ieteikts izpētīt, vai dažus autobusus nevar novirzīt līdz Tunkūniem.Šis ir tikai attīstības komitejas pieņemtais lēmums. Tas vēl jāskata finanšu komitejā, jāapstiprina RP sēdē mēneša beigās. Šīs izmaiņas autobusu kustībā, ja tās apstiprinās, spēkā stāsies 1. jūlijā.

Pievieno komentāru

Komentāri 4

NATA

Kas tad sodien ir rentabls - muusu valstii jau cilveekiem neko nevajag.Kaa Stalins teica - nav cilveeka,nav probleemu.

pirms 11 gadiem, 2009.06.13 22:08

Terminators

Eeeee, ko tie idinji sledz reisus, ja vajag shoferus padrazt, jo vinji tak nedod biljetes, bet tadejadi reiss ir nerentabls un tiek sleegts... tauta- prasiet biljeti, ja nee iesiet kajam.....!!!!

pirms 11 gadiem, 2009.06.12 21:19

......

Melgailis izteica šaubas, vai visi ir zaudējumi aprēķināti precīzi: «Ja uzņēmumam ir 117 tūkstošu latu zaudējums, bet tas tomēr strādā un veic savas funkcijas, tad jādomā, kāda ir pakalpojumu pašizmaksa.»

Ta ir ka uznemums strada praktiski bezkonkurences apstaklos.

pirms 11 gadiem, 2009.06.12 12:54

braucēja

Kāds prieks par Okmaņa un Melngaiļa viedokļiem. Jo ne velti Okmanis runā to ko zin. Labāk būtu apkaunējies par savu algu. Jo kāda ir Okmaņa un Mengaiļa pašizmaksa???

pirms 11 gadiem, 2009.06.12 12:46

Latvijā un pasaulē