Pilotprojekta veidā «pārcelšanās pabalstu» varētu saņemt 300 ģimenes 4

Pilotprojekta veidā programmas «Darbs Latvijā» paredzēto atbalstu, kas iekļauj arī mobilitātes jeb tā saukto pārcelšanās pabalstu varētu saņemt 300 ģimenes, intervijā Latvijas Radio pieļāva labklājības ministre Ilze Viņķele.Ministre stāstīja, ka programmas īstenošanai visi nepieciešamie normatīvie akti ir sakārtoti, lai to varētu sākt īstenot šogad rudenī, tāpēc pilotprojekta veidā šādu atbalstu varētu saņemt pirmās 300 ģimenes. Labklājības ministrija (LM) ir saņēmusi Valsts prezidenta Andra Bērziņa atbalstu programmas «Darbs Latvijā» īstenošanai. Viņķele pēc tikšanās stāstīja, ka sarunā ar Bērziņu īpašu uzmanība pievērsusi programmai «Darbs Latvijā», kas ietver atbalsta pasākumus bezdarbniekiem, kuri no ekonomiski neaktīviem reģioniem ir gatavi pārcelties tuvāk darbavietai tepat Latvijā. Ministre atklāja, ka prezidents esot izteicis atbalstu šādai pieejai un aizsākusies diskusija par to, ka primāri ir nodrošināt cilvēkiem iespēju strādāt Latvijā. Runājot par mobilitātes pabalstu, ministre uzsvēra, ka tā alternatīvais formulējums «pārcelšanās pabalsts» nav korekts. Viņa vēlreiz skaidroja, ka programmu sauc «Darbs Latvijā» un tās mērķis ir novērst cilvēku izbraukšanu no valsts. Tāpat viņa aicināja, pirms runāt par Latvijas lauku iztukšošanos, apskatīt pēdējās tautas skaitīšanas datus un papētīt novadu un pagastu griezumu, jo jau tagad esot skaidrs, ka, piemēram, daļa Latgales lauku ir tukši, jo cilvēkiem nav pamata tur uzturēties - nav darba. «Ja cilvēkam kā sākotnējais atbalsts ir nepieciešama transporta kompensācija, lai nopelnītu sev iztiku, tad, manuprāt, ir bezatbildīgi šādu pabalstu nesniegt,» sacīja Viņķele.

Pievieno komentāru

Komentāri 4

xxx

Lūdzu publicējiet, kurā iestādē, kad jāgriežas.
sāc ar saeimu, tad ministru kab, tad pašvaldība ,
ja nedod tad eiropas cilvēku tiesā iekšā, samaksās uzreiz.1000 eiro bez aizķeršanās.

pirms 8 gadiem, 2012.08.04 18:43

lapsa

Atbilde:Vēlos!Šķiet tas nav domāts priekš Jums un arī ne priekš manis:jo vai tad Bauska pati par sevi jau nav PILSĒTA!?Kurš tad domā savādāk,es vismaz tā to visu saprotu.

pirms 8 gadiem, 2012.08.04 18:10

pārcēlāja

Diez vai pietiks naudas pārcelt, vispirms jāuztaisa pasaulē dārgākais soliņš...
Toties es jau tagad varu pārcelt, protams, ar laivu pāri upei.

pirms 8 gadiem, 2012.08.03 00:03

Vēlos

Ļoti vēlos pārcelties no Bauskas uz Rīgu, lai nav jātērē ceļa izdevumiem katru dienu. Kur var pieteikties, kad un cikos, ar kādiem dokumentiem jāierodas? Lūdzu publicējiet, kurā iestādē, kad jāgriežas.

pirms 8 gadiem, 2012.08.02 15:06

Latvijā un pasaulē