Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Plāno aizliegt lietot apzīmējumu «piena produktu izstrādājums» 1

No nākamā gada 1.septembra plānots aizliegt apzīmējuma "piena produktu izstrādājums" lietošanu uz piena produktu iepakojumiem, paredz Zemkopības ministrijas izstrādātie noteikumi par klasifikācijas, kvalitātes un marķējuma prasībām piena produktiem un saliktiem piena produktiem.Saskaņā ar noteikumiem piena produktiem, kuriem ir pievienoti augu tauki, nedrīkstēs pielietot piena produktu nosaukumus. Piemēram, ja krējumā piena tauki tiek aizvietoti ar augu taukiem, kas ir plaši izplatīta prakse, nosaucot to par "krējuma izstrādājumu", tiek pārkāptas prasības par aizsargāto piena produktu apzīmējumu lietošanu, jo šajā nosaukumā lietots apzīmējums "krējums". Jaunie noteikumi izstrādāti saskaņā ar Eiropas Komisijas ieteikumu ievērot Eiropas Padomes atbilstošu regulu, kas paredz, ka piena produkti ir produkti, kuros nevienu no sastāvdaļām neizmanto, lai pilnībā vai daļēji aizvietotu piena taukus. Kā norādīja ministrijas pārstāvji, līdz 2012.gada 1.septembrim pašiem ražotājiem jāievieš jauni to produktu nosaukumi, kuros kāda piena sastāvdaļa tiek aizvietota ar citu sastāvdaļu un, sākot ar šo datumu, uz produkta iepakojuma nedrīkstēs parādīties piena produkta nosaukums, ja tam ir pievienoti augu tauki. Līdz šim vārdu "izstrādājums" pievienoja piena produkta nosaukumam, ja tam ražošanas procesā tika pievienoti augu tauki.

Pievieno komentāru

Komentāri 1

niks

Visus izdevumus kuri būs saistīti ar jaunu iepakojumu ražošanu, segs neviens cits kā tikai pircējs.Cik ilgi mūs tā pi....???

pirms 9 gadiem, 2011.02.05 16:24

Latvijā un pasaulē