Plāno aizliegt vairāku mutes higiēnas līdzekļu pārdošanu 5

Daļai iedzīvotāju var nākties atteikties no saviem iecienītākajiem mutes skalošanas līdzekļiem, zobu pastām vai zobu balināšanas un baltināšanas līdzekļiem, jo tos mutes dobuma higiēnas līdzekļus, kuri saturēs vairāk nekā 0,1% ūdeņraža peroksīda jeb ūdeņraža pārskābes, turpmāk varēs iegādāties un lietot tikai zobārsta uzraudzībā.Šodien valdībā atbalstītie grozījumi noteikumos par būtiskajām prasībām kosmētikas līdzekļiem un to uzraudzības kārtību paredz, ka turpmāk tikai tie mutes dobuma higiēnas līdzekļi, kuri saturēs 0,1%, vai mazāk ūdeņraža peroksīda, būs brīvi pieejami patērētājiem. Savukārt tos mutes dobuma higiēnas līdzekļus, kuru sastāvā ir vairāk nekā 0,1% un līdz 6% ūdeņraža peroksīda vai tas izdalās no citiem savienojumiem vai maisījumiem šajos līdzekļos, varēs lietot un izplatīt tikai zobārsti saviem pacientiem. Paredzēts, ka katrā šo līdzekļu lietošanas ciklā pirmo reizi līdzekli izmantos tikai zobārsti, vai arī lietošana notiks tiešā zobārsta uzraudzībā, ja nodrošināts līdzvērtīgs drošuma līmenis, un tikai pēc tam zobārsts to varēs izsniegt patērētājam lietošanas cikla pabeigšanai. Tāpat paredzēts noteikt, ka šos mutes dobuma higiēnas līdzekļus nedrīkstēs lietot personas jaunākas par 18 gadiem. Veselības ministrija (VM) norāda, ka, nosakot šādus ierobežojumu, tiek nodrošināta patērētāju veselības aizsardzība atbilstoši jaunākajām zinātniskajām atziņām. Noteikumi izstrādāti atbilstoši Patērētāju drošības zinātniskās komitejas (SCCP) atzinumiem. Grozījumi vēl būs jāizskata Saeimā.

Pievieno komentāru

Komentāri 5

666

nu jutai jau nav īsti kārtībā ar galvu, ieteiktu apmeklēt Gravu..... varbūt kādu citu dopingu vajag, jo cepās visos portālos... izskatās, ka garīgi slims cilvēks...

pirms 8 gadiem, 2012.11.20 11:19

jutai laikam nav bērnu, kas skrien, gāžas, nobrāž visas maliņas, kuras varētu ar 3% ūdeņraža peroksīda no dezinficēt jeb uzreiz zaļonka jākrāso? Un cik veiksmīgi es 2 dienās skalojot kaklu ar 1:1 pašķaidītu (ūdens :pārskābi) varēju izvairīties no angīnas. Tagad tikai sūkājamus s... un dārgos pūšamos varēs pirkt, uzskatu- lobēs, ko, to vēl dzirdēsim.

pirms 8 gadiem, 2012.10.24 07:55

juta

izskatās, ka te dažiem komentētājiem brokastīs garšo pa kriksiņam peroksīda.
Dopings visai dienai.

pirms 8 gadiem, 2012.10.23 19:21

Maritie

viss jau tā ir diemžēl:(
bet arī par tiem, kuri gribēs piedāvāt produktus, kas atbilst normām un ir labāki mūsu veselībai, pirms valdība tiem ķersies klāt - mēs patērētāji būsim pirmie, kuri ries par augstām cenām, mums tas nav vajadzīgs, lieciet mūs mierā - un sarkanajā vai zilajā groziņā ielādēsim mums tik "iebarotos" iepakojumus:(

pirms 8 gadiem, 2012.10.23 15:05

nezinitis

VM mūsu veselība ir 'pie kājas' . rodas viens jautājums uz kuru nevarēs rast atbildi. kuru tad mūsu deputāti tagad l"lobē"?

pirms 8 gadiem, 2012.10.23 13:31

Latvijā un pasaulē