Plāno paaugstināt prasības vidējās izglītības dokumenta ieguvei 9

Lai sekmētu vidusskolēnu sasniegumu paaugstināšanos, Izglītības un zinātnes ministrija plāno noteikt stingrākus kritērijus vērtējuma iegūšanai centralizētajos eksāmenos un valsts pārbaudes darbos.Ministrijas sagatavotie grozījumi noteikumos par centralizēto eksāmenu saturu un norises kārtību paredz mainīt regulējumu vērtējuma iegūšanai centralizētajos eksāmenos, nosakot, ka vērtējums nav iegūts, ja izglītojamā eksāmena darba kopvērtējums ir mazāks par 10%. Līdz šim šī barjera bija 5%. Ministrija skaidro, ka tas nozīmē, ka vispārējo vidējo izglītību patlaban var iegūt skolēni ar ļoti zemiem sasniegumiem, tāpēc ir nepieciešams paaugstināt šo barjeru līdz 10%. Tāpat grozījumos noteikts, ka centralizētie eksāmeni sāksies pavasara brīvlaikā. Šo grozījumu mērķis ir samazināt skolēnu slodzi eksāmenu un valsts pārbaudījumu laikā. Šādi grozījumi attieksies arī uz valsts pārbaudījumu norises kārtību. Grozījumi noteikumos par centralizēto eksāmenu saturu un norises kārtību, kā arī grozījumi noteikumos par valsts pārbaudījumu norises kārtību ir iesniegti izskatīšanai valsts sekretāru sanāksmē, un tiem vēl ir jāgūst atbalsts valdībā.

Pievieno komentāru

Komentāri 9

Alex

hmm, vai arī otrs variants noteikt vidusskolas izglītību par maksu, tad vismaz visi nopietni pieietu pie šīs lietas, jo naudu mest vējā, diezvai gribētos.

pirms 8 gadiem, 2012.10.05 11:49

Alex

Tas nu gan ir arguments:D Mācīt mācīšanas pēc un strādāt strādāšanas pēc, bet ieguvums no tā ir 0%, jo šie it kā izskolotie bērni par valsts naudu nodzīvojuši zaļi 3 gadus un pēc tam tāpat aiziet veikt mazkvalificētu darbu kurā nemaksā nodokļus. Es domāju, ka ir daudz skolēnu, kuri grib mācīties un to parāda iepriekšējo gadu eksāmenu rezultāti, tā kā labākie skolotāji un sava amata pratēji bez darba nepaliks, bet pārējiem vajadzētu padomāt vai tie atrodas īstajā vietā, līdz ar to tādi pajoliņi kā tu nevarētu iegūt vidējo izglītību un ar savu zemo vērtējumu graut visu Latvijas izglītības sistēmas kvalitāti:)

pirms 8 gadiem, 2012.10.05 11:47

to Alex

ar 1000 lohiem vismaz skolotājiem būs darbs, bet ar diviem pārgudrīšiem skolai nebūs ne naudas, ne darba vietu...

pirms 8 gadiem, 2012.10.04 22:32

lauciniecei

Ar diviem zubriliem, tas ir Alex un tu, vidusskolas tālu netiks.

pirms 8 gadiem, 2012.10.04 16:27

lauciniece

Pilnīgi piekrītu Alex, jo vidējā mācību iestādē patiešām jāmācās tikai tiem, kas GRIB mācīties un , paldies Dievam, tādi jaunieši vēl ir. Un iemācīties var tikai katrs pats, neviens neko nevienam nevar iemācīt!!!

pirms 8 gadiem, 2012.10.04 12:28

Arī skolotājiem jābūt tādiem, kas mācību vielu skaidrojot,paši saprastu ko māca.Jo laist tikai uz priekšu ,vai bērni saprot vai ne, nav nozīmes. Tā jau var visi palikt par neizglītotiem.

pirms 8 gadiem, 2012.10.04 11:36

Alex

Interesanti gan "hau", tavuprāt uz to vidusskolu jāiet ķeksīša pēc vai lai mācītos, jo ja mācās, tad kaut vai 50% barjera bērni eksāmenus noliks. Sen jau bija laiks paaugstināt prasības vidusskolā, lai to nepabeigtu galīgi ambāļi, kas nav vidusskolas izglītības cienīgi. Pamatskolas izglītība ir obligāta un tie, kas negrib mācīties pēc tam, lai iet par palīgstrādniekiem strādāt, bet lai nemaisa pārējiem, kas grib mācīties vidusskolā gaisu. Es domāju, ka neviens negribētu tikt operēts pie ķirurga kurš visus eksāmenus kārtojis zemā līmenī 10% barjeras līmenī, lai gan tā ir augstskola, bet pamati lielākoties ir vidusskolā, tāpēc vidusskolām un augstskolām prasības jāpaaugstina.

pirms 8 gadiem, 2012.10.04 08:31

hau

Jūs varētu paaugstināt kaut vai līdz 50%, Rīgā var būt izglītojamo ir pāri brošai, bet ja Bauskas novada vidusskolas 10.klasē ir knapi 7 bērneļi, tad paaugstinātās prasības Ķīlis varēs ieskrullēt sev un saviem domu biedriem vienā vietā, jo nebūs kas iet uz tām skolām...

pirms 8 gadiem, 2012.10.03 16:48

Latvijā un pasaulē