Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Policija ir vajadzīga, un tā nav tikai laba vai tikai slikta 8

Izlasot atsauksmes no interneta par Bauskas policiju, gribu teikt sekojošo.Esmu pilnīgi pārliecināta - daļa taisnības ir vieniem, daļa otriem. Policisti mūsu sabiedrības daļa, un tāpat kā sabiedrība viennozīmīgi nav tikai godīga un taisnīga. Arī policisti ir tādi paši: daļa godīgi un apzinīgi pilda sev uzticētos pienākumus, bet liela daļa pie pirmās izdevības parāda savu īsto dabu. Protamas, ka tādās reizēs uz objektīvu nostāju nav ko cerēt. Savā 67 gadu garajā mūžā esmu sastapusies ar daudzko. Ir bijusi vajadzīga arī milicijas vai policijas palīdzība. Attieksme atkarībā no dežurējošā policista un situācijas ir bijušas dažādas: gan klaji noraidoša, gan saprotoša un objektīva.  Vēl milicijas laikos, lai izkustinātu tos uz izsaukumu, esmu zvanījusi arī uz Jelgavu, un tikai tad ne viens un ne divi, bet vesels bars tūliņ bija klāt, protams, baušķenieku. Bija vajadzīgs grūdiens no augšas, lai tos izkustinātu no ērtajiem krēsliem. Situācijas sīkāk neaprakstīšu, bet tās bija saistītas ar reibuma stāvoklī esoša cilvēka izdarībām un ne tik reizi vien. Pēdējā laikā, lai arī zinu, ka policijas nostāja nav īpaši mainījusies, esmu saskārusies tikai ar policistiem , kas ir bijuši savu uzdevumu augstumos, un uz izsaukumu vai lūgumu palīdzēt ir reaģējuši nevilcinoties. Viens gadījums bija, kad nu jau zināms nelietis bija aizdedzinājis šķūnīti. Otrā reize bija pusotru gadu atpakaļ. Pati biju aizbraukusi uz Zvejniekciemu pie slimās māsas, bet kaimiņu puisis dzērumā uz ielas bija piekāvis dēlu invalīdu, kuram ir traucēta izruna un, neskatoties uz to, viņš griezās policijā un atrada dzirdīgas, saprotošas ausis un saņēma adekvātu, objektīvu palīdzību. Viņu vārdus un uzvārdus gan nezinu, bet domāju, ka kādi no inspektoriem, kas atbild par Liepu ielas rajonu.  Tā kā liels un sirsnīgs paldies vņiem abiem vēlreiz savā un dēla Ingara vārdā. Kādu laiku esmu bijusi miliča māte un joprojām esmu diviem policistiem māsa, un droši un nekļūdīgi varu teikt, ka mundieris nemaina raksturu, bet žēl, ka negodīgo dēļ cieš godīgie. Lai tas nesalauž viņu vēlmi godīgi un apzinīgi pildīt grūto, atbildīgo misiju.

Pievieno komentāru

Komentāri 8

Sircapziņa

Nepiekrītu Mikum.Katrs stājoties darbā zin cik viņš saņems par padarīto darbu. Policijas darbinieka vidējā alga, ko viņš saņem uz rokas ir ap 380 Ls un tā nav maza priekš Bauskas.Tākā nav ko čīkstēt par mazu algu un attaisnot ar to sataisītās šmuces, kuras pēc tam paši apspriež internetā Kauns.Ja alga pa mazu, jāmeklē kur maksā vairāk, nevis jāčīkst par mazo algu.

pirms 12 gadiem, 2008.03.03 11:23

gugu

Ir jau arī cita problēma - priekšnieki, kuri neļauj darīt darbu, bet spiež sēdēt pie papīriem un rakstīt viņiem tik "ļoti vajadzīgās atskaites"... :-( Par kriminālprocesu izmeklēšanu vispār nerunājot.

pirms 12 gadiem, 2008.02.27 01:02

šneks

Visi tik gudri, ka nav ko d.... pasūtīt. No sākuma katrs izvērtējiet, cik perfekts esiet savā jomā un cik priekšzīmigs pilsonis esiet. Iedomājieties vienu mēnesi bez policijas, kas notiks ar Jums ar Jūsu īpašumu un tt. Kā Tavs sliktākais kaimiņš otrajā nedēļas nogalē sitīs Tev purnu un viņam nekas nebūs....

pirms 12 gadiem, 2008.02.26 10:24

qqqq

oiekritu soferim !!!

Nu ko bauskas pl reali var izdarit mazgadigos piedzerushos puishelus savakt un sabaidit pa retai reizej uzvilkt pa presi ko veel vecus onkulishus uz ritenja draaz ka nemaz neliekas un .t. un sinjus pakaustit sutkas vso ! bet kko nopietnaku neko

pirms 12 gadiem, 2008.02.23 01:30

Āķis

Kā kāreiz bija jāraksta domrakstos "labais un ļunais personāžš". Tāda ir dzīve, visur un visās vietās ir labie un ne tik labie. Bet kādam šis darbs ir jādara, un nevar visus mest pār vienu kārti, ir labi un ļoti labi policisti. Tapat kā it ļoti labi un netik labi strādnieki, mediķi, skolotāji utt. Ļausim cilvēkiem strādāt un ar savām iestādes iekšējām problēmām tikt galā pašiem.

pirms 12 gadiem, 2008.02.22 19:01

Šoferis

Man liekas, ka attieksmi pret darbu nevar izmainīt ar algas pielikumu. Tā tomēr ir profesija, kura ir līdzīga skolotāja un ārsta profesijai. Ja esi nolēmis darīt šo darbu, tad ir jāstrādā nevis darbā jāpavada laiks. Šādi strādājot, viņi pat pliku maizīti nav pelnījuši!

pirms 12 gadiem, 2008.02.22 19:00

miks

Tad,kad policists sanems tadu atalgojumu kura del negribesies zaudet darbu,neviens neviltos parakstus un dzeris nebrauks gravi.Skumigi,bet fakts

pirms 12 gadiem, 2008.02.22 03:34

Lietotāju raksti