Policijā nepieņems jaunus darbiniekus 3

Iekšlietu ministre Linda Mūrniece parakstījusi rīkojumu, kas paredz ar šā gada 15. decembri pārtraukt jaunu darbinieku pieņemšanu dienestā. Brīvos algu fonda līdzekļus, kas tiks ietaupīti šī rīkojuma izpildes rezultātā, plānots izmaksāt speciālās piemaksās esošajiem darbiniekiem.Iekšlietu ministrijas Sabiedrisko attiecību un organizatoriskā darba nodaļas vadītāja Sintija Virse informē, ka saskaņā ar rīkojumu pirmie piemaksas par sasniegumiem, pildot dienesta pienākumus, saņems tie policijas darbinieki, kuri samazināta atalgojuma un pieaugošas darba slodzes apstākļos turpina godprātīgi un pašaizliedzīgi pildīt savus dienesta pienākumus, kā arī ir veikuši smagu un sevišķi smagu noziegumu atklāšanu.  Valsts policijas apkopotā statistika par noziedzības līmeni šī gada pirmajos desmit mēnešos liecina, ka salīdzinājumā ar iepriekšējā gada analogo periodu valstī pieaug smago un sevišķi smago noziegumu skaits, kā arī pieaug to noziegumu skaits, kuru pastrādāšanai tiek izmantoti šaujamieroči. Tajā pašā laikā noziegumu atklāšanas procents saglabājies iepriekšējā gada līmenī, sevišķi augsts tas ir tieši slepkavību un citu smago noziegumu atklāšanā. «Valsts policija ar šādu darbinieku skaita nekomplektu strādā jau vairākus mēnešus, un tas nav traucējis Valsts policijai pildīt savus darba pienākumus un nodrošināt sabiedrisko kārtību un drošību. Līdz ar to nolemts šo nekomplektu arī turpmāk neaizpildīt, bet ietaupītos līdzekļus novirzīt godprātīgo darbinieku stimulēšanai, izmaksājot likuma ietvaros paredzētās piemaksas. Mēs gribam parādīt policistiem, ka godprātīgs un pašaizliedzīgs darbs Valsts policijā, nevis pāriešana noziedzības pusē tiek novērtēts un pie pirmās iespējas arī papildus atalgots,» uzsver iekšlietu ministre Linda Mūrniece.

Pievieno komentāru

Komentāri 3

neņems vairāk klāt, lai atnāk pastrādā kādu dienu kāds, tad redzēs kā teikt, ka policija neko nedara. Kaut gan priekšnieki, kuri priekšnieku galā varētu arī palīdzēt ne tikai vērot situāciju!

pirms 10 gadiem, 2009.11.30 22:15

Dainis

Nu ja, svarīgi bija nokomplektēt priekšnieku vietas un tad paziņot, ka vairs neviens darbā policija netiek pieņemts. Kā tiks galā ar darbu strādājošie "uz zemes", kuru reāli trūkst, tas nevienu neinteresē. Sviests, kaut kāds!

pirms 10 gadiem, 2009.11.30 17:12

bijušais

Ko dos piemaksa, ja tagad jau pat rajona policijas priekšnieks un viņa vietnieki saņem tikai 400,-lati. Vai par tādu naudu ilgi dzīvosi, strādāsi, ja vajag, arī naktīs un stāsies pretī kārtīgam laupītājam?
Gan jau nekomplekta naudu sadalīs Rīgā sēdošie, līdz laukiem jau nekas neatnāks! Brīnos kā vēl kāds normāls cilvēks policijā strādā! Visiem taču dzīvoklis jāmaksā, jāmaksā komunālie, jāēd un bērni jāskolo!

pirms 10 gadiem, 2009.11.30 15:57

Latvijā un pasaulē