Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Policistiem būs algas pielikums Ls 10 apmērā 4

Valsts policijas (VP) darbinieki saņems desmit latu pielikumu pie mēnešalgas, aģentūru LETA informēja Iekšlietu ministrijas (IeM) preses pārstāve Gunta Skrebele.No šiem desmit latiem gan vēl tiks atvilkti nodokļi. Algas pielikumu saņems visi tie VP strādājošie, kuri patlaban nesaņem maksimāli pieļaujamo mēnešalgu. Šī maksimāli pieļaujamā mēnešalga ir atkarīga no ieņemamā amata un dienesta pakāpes, skaidroja Skrebele. Šādi darbinieki ar maksimālajām algām strādā galvenokārt Rīgas reģionā. Viņi tiks stimulēti ar augstākām piemaksām atbilstoši darba rezultātiem, līdz ar to tiks palielināts arī šo policistu vidējais atalgojums. Palielinātā alga darbiniekiem tiks izmaksāta jau februārī. Šis pielikums paaugstinās arī kopējo VP darbinieku atalgojumu, jo, palielinoties mēnešalgai, automātiski palielinās arī, piemēram, samaksa par virsstundu darbu, darbu svētkos un naktīs. Iespēju palielināt VP darbinieku mēnešalgu jaunais dienesta priekšnieks Artis Velšs radis, pildot iekšlietu ministres Lindas Mūrnieces (V) doto uzdevumu. Algas tiks palielinātas uz neaizpildīto amata vietu rēķina, šim mērķim šogad kopumā izlietojot gandrīz 1,14 miljonus latu, aģentūrai LETA skaidroja Skrebele. Mūrniece ir priecīga, ka jaunais VP priekšnieks, domājot par situācijas uzlabošanu, jau pirmajās sava darba dienās ir radis iespēju palielināt atalgojumu dienestā strādājošajiem. "Viena no VP problēmām ir salīdzinoši zemās algas, ar ko izskaidrojama arī lielā personāla mainība policijā," atzīst ministre. Velša mērķis, pēc viņa paša teiktā, nav "par katru cenu" aizpildīt visas vakances. "Šajā situācijā esmu pieņēmis lēmumu, ka efektīvāk ir līdzekļus sadalīt par labu jau strādājošajiem dienesta darbiniekiem," norāda jaunais VP priekšnieks, piebilstot, ka algas palielinājums ir viens no veidiem, kā motivēt darbiniekus kvalitatīvi veikt savus dienesta pienākumus un turpināt dienestu. Algas palielinājums neattieksies uz VP vadību.

Pievieno komentāru

Komentāri 4

trīs

Šeit http://www.sec.lv/npa/?p=1933 es izlasīju par Igaunijas policijas priekšnieka arestu par kukuļiem. Interesanti, vai kukuļņēmēji arī saņems 10 latu pielikumu?

pirms 9 gadiem, 2011.01.14 20:03

Dauka

"Liels" gan ir tas pielikums. Lai es par 10,- Ls ietu strādāt sestd un svētd.? Nu nē!"Domāju, ka minimumam ir jābūt vismaz 70,- Ls. Mūrniece, tā ir ņirgašanās.

pirms 9 gadiem, 2011.01.14 19:07

jaaaaaaaaa

Šajā situācijā esmu pieņēmis lēmumu, ka efektīvāk ir līdzekļus sadalīt par labu jau strādājošajiem dienesta darbiniekiem, saka Velšs. Bet jāpadomā taču, ka 10,- lati NAV nauda, ja jāstrādā to vakanču vietā sestdienas un svētdienas un vakari.
POLICIJĀ TIEŠĀM PALIKUŠI tikai patrioti, kam šis darbs patīk un kas mačījušies, lai normāli strādātu un dzīvotu, patreizējās algas pie normāla darba ir nozēlojams.
Paldies tiem kas vēl strādā.
Zinu policijas darbu arī citos rajonos un mūsējie strādā LABI

pirms 9 gadiem, 2011.01.13 16:42

Latvijā un pasaulē