Policists formastērpā turpmāk nedrīkstēs smēķēt un košļāt 14

Iekšlietu ministrija marta nogalē izdevusi iekšējai lietošanai paredzētus noteikumus, kas regulē dažādas iekšlietu sistēmas darbinieku savstarpējās saskarsmes un ārējā izskata nianses, ziņo db.lv .Noteikumi, piemēram, liedz formās ģērbtām amatpersonām košļāt košļājamo gumiju, smēķēt, zelēt tabaku un baznīcā nēsāt cepuri. Iekšlietu ministres Lindas Mūrnieces parakstīto noteikumu trešajā daļā sīki aprakstīts, kādam jābūt iekšlietu sistēmas amatpersonu ārējam izskatam, pildot dienesta pienākumus. "Vīriešu kārtas amatpersonu matu griezumam jābūt tādam, lai neradītu nekārtības iespaidu un mati nekristu pāri uzacīm, ausīm un apkaklei. Matu krāsai jāatbilst dabiskam matu krāsas tonim, matus pīt bizēs nedrīkst. Vaigu bārdas garums - līdz auss dobumam. Sejai ir jābūt gludi skūtai. Ja ir ūsas, tām jābūt koptām. Bārda drīkst būt tikai kopta un īsa, lai tā netraucētu lietot individuālos aizsardzības līdzekļus. Amatpersonām - sievietēm mati nedrīkst krist pāri uzacīm. Frizūrai jābūt tādai, lai tā netraucētu valkāt cepuri. Kaklarotu valkāšana pie formastērpa ir aizliegta. Sievietes arī nedrīkst pārlieku daudz lietot kosmētiku. Iekšlietu sistēmas darbinieki nedrīkst nēsāt ne vairāk kā divus gredzenus. Vīriešiem, esot formastērpā, nedrīkst būs auskari, savukārt sievietēm auskari var būt, bet tiem jābūt neuzkrītošiem. Policistiem, ugunsdzēsējiem un robežsargiem turpmāk arī aizliegts nēsāt pīrsingu mēlē, degunā, uzacīs, lūpās un citur. Reliģiska satura rotaslietas atļauts nēsāt tā, lai tās nebūtu redzamas," teikts noteikumos.  

Pievieno komentāru

Komentāri 14

olegs

Ja jau dikt prispicit,ta vismaz uz to brill driikstes apseestsies?

pirms 11 gadiem, 2009.04.09 06:31

plikais

Sanāk. ka uz smēķētavu policisti ies pa pliko, ja jau formā nedrīkst,a?

pirms 11 gadiem, 2009.04.08 13:16

kartīgā

Shaja laikā, kad valstii kriize un ljaudis bariem iet prom no policijas, protams, shis bija visaktuaalaakais jautaajums ar kuru IeM nodarboties. Jautaajums tikai par to - kursh to kontrolees un kaadi soda meeri paredzeeti par, piemeeram, 3 gredzenu neesaashanu un kursh un kaa fiksees to momentu, kad policists kozljaas gumiju??????
Un muljku zemee riit buus atkal jauna diena!
Buratiino

pirms 11 gadiem, 2009.04.08 10:15

olegs

Policistiem formas teerpaa aizliegts smeekjeet? Visur? IDIOTI !!!

pirms 11 gadiem, 2009.04.07 18:49

LVROCK

''Iekšlietu sistēmas darbinieki nedrīkst nēsāt ne vairāk kā divus gredzenus''- kā tas sanāk? tātad tomēr būtu jānēsā vismaz divi?

pirms 11 gadiem, 2009.04.07 18:45

irma

Bet sievietēm pareizticīgo baznīcā nedrīkst iet bez galvas segas, ko nu? Kā apskati veiks, ja būs jāveic? Tiesību normu kolīzija, jāsludina izmaiņas.

pirms 11 gadiem, 2009.04.07 16:15

minis

A kurš veiks pārbaudi un meklēs, ja pīrsings atrodas citur un kurš to ņems ārā, vai pārvaldes priekšnieks ar rīkojumu, klāt esot tiešajiem priekšniekiem ha,ha. Par formas tērpu saprotams, jābūt smukiem,nu labi, nevejag pārāk gredzenoties, kāds divītis var būt,bet ja krekls ciet, kāpēc ķēdīti nevar,ja es pareizticīgais.

pirms 11 gadiem, 2009.04.07 16:12

m&m

Policistiem, ugunsdzēsējiem un robežsargiem turpmāk arī aizliegts nēsāt pīrsingu mēlē, degunā, uzacīs, lūpās un citur.
vieglak bija uzrakstit ka vienkarsi nedrikst nevis nosaukt kaudzi un beigas pateikt citur.. :D

Vīriešiem, esot formastērpā, nedrīkst būs auskari
pa shito pat nerunashu :)

pirms 11 gadiem, 2009.04.07 15:02

idekde

par to pipeshanu atbalstu..!
bet par parejo, manuprat, amatpersonas ir parsteigushaas.! bullshits.!

pirms 11 gadiem, 2009.04.07 14:51

auris

A kurš pateiks, kur atrodas auss dobums,man ir tikai mutes dobums un deguna blakus dobums,ausī dobuma nav,ir auss eja, ko lai daru,a?

pirms 11 gadiem, 2009.04.07 13:30

šmiguna

Kāda personas rīcības brīvība,vai zini, kas ir reglaments,tad tam pakļaujies, negribi pakļauties ej uz filozofiem. būt tev rīcības, domu,gara brīvība.

pirms 11 gadiem, 2009.04.07 13:26

Saba

Sievietēm nevar būt pārlieku daudz kosmētikas, pārāk gari mati, pārāk uzkrītoši auskari... Kas vienam ir pārāk... otram ir norma. Vīriešiem nedrīkst demonstrēt reliģiska satura rotaslietas. Vai tāpēc, ka es policists, es nevaru ticēt dievam un nēsāt, piemēram krustiņu? Vai tas maina manu attieksmi pret darbu? Nezinu, vai pēc šādiem parametriem būtu jāvērtē sava darba speciālists? Proti, ja man pīrsings degunā, tad es slikts ugunsdzēsējs? Es te nerunāju par morālo stāju, protams, nedrīkst būt netīrs, nobružājies, noskarandis, piedzēries vai kā citādi, tāds, kas grauj attiecīgās profesijas pārstāvja morālo stāju vai "rīvē"amatam kanti, taču atkal liekas, ka gudrās galvas šauj pār kanti. Un, starp citu, kā tur ir ar personas rīcības brīvību un tās ierobežošanu?

pirms 11 gadiem, 2009.04.07 11:10

Latvijā un pasaulē