Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Pret ĢMO audzēšanu Bauskas novadā 26

Es, Ketija Purena, vēlos izteikt savu viedokli par ģenētiski modificētu organismu (ĢMO) audzēšanu Bauskas novadā. Laikā, kad pasaule cīnās pret šo organismu izplatīšanos un nu jau radītajām sekām, mēs sagaidām tos ar plaši atvērtām rokām... Tas neliekas mazliet absurdi?

Šis ir laiks, kad mums ir jāatbalsta ekoloģiskā un bioloģiskā saimniekošana, nevis jāiznīcina pēdējais, kas mums ir palicis, – tīra zeme.

Vēlos vērst jūsu uzmanību uz Organisko patērētāju biedrības mājaslapu www.organicconsumers.org. Tā ir milzīga apvienība, kurai nu jau diemžēl ir jācīnās ar ĢMO audzēšanas sekām... Vai tiešām arī Latvijas iedzīvotājiem būs jāpāriet uz mājaslapas «NON-GMO Shopping List» lietošanu ikdienā – www.nongmoshoppingguide.com?

Apvienoto Nāciju Pārtikas un lauksaimniecības organizācija («Food and Agriculture Organization of the United Nations») jau 2003. gada sākumā «svēra» punktus par un pret ĢMO audzēšanu un lietošanu uzturā un nonāca pie galaslēdziena – pret. Šī pētījuma galvenie argumenti, kas ir izvirzīti pret ĢMO izmantošanu lauksaimniecībā, ir: negatīva ietekme uz vidi (floru un faunu), negatīva ietekme uz cilvēka veselību (alergēno gēnu pārnešana citām sugām, antibiotiku rezistences pārmantošana utt.), sociālekonomiskas sekas (ierobežota un kontrolēta piekļuve stādāmajam materiālam utt.). Līdzīgu rakstu ir vēl ļoti daudz.

Vai tiešām mums, apzinoties šos milzīgos riskus un nu jau citu valstu pieredzi, ir jāiet uz acīmredzamu pašiznīcību? Noteikti nē. Tādēļ esmu stingri pret ĢMO audzēšanu Bauskas novadā, Zemgalē, Latvijā, Eiropā, pasaulē.

Domājot par Bauskas novadu, Latviju plašākā mērogā, diez vai ĢMO audzēšana piesaistīs jau tā tik niecīgo «zaļā» tūrisma atbalstītāju daļu, ko tik izmisīgi cenšamies popularizēt ar «Live Riga» utt. Tad mēs varam vienlaicīgi pārstāt tērēt naudu «Par tīru Latviju» un līdzīgu reklāmu veidošanai. Varam pārstāt skolās mācīt dabasmācību, nu kaut uz pāris gadiem, jo drīz arī tā jau būs novecojusi informācija un varēs tikt uztverta tikai kā maza daļa Latvijas vēstures. Laikā, kad Eiropa iet uz tīrāku, kvalitatīvāku pārtikas izstrādi, mēs nīcinām to, kas mums no tās atlicis. Vai tas nav absurdi?

Un kā ir ar pārējo novadu lēmumu respektēšanu? Vai tas ir godīgi ignorēt viņu nostāju – pret? Ja Bauskas novadā mēs sāksim audzēt ĢMO, šīs modificētās kultūras sajauksies un pārņems citas apkārt esošās kultūras, kā rezultātā mēs sabojāsim arī citus tīros novadus. Un nu jau ir zinātniski pierādīts, ka šo sajaukšanos un pārņemšanu nav iespējams kontrolēt.

Esmu par tīru Latviju. Esmu pret ĢMO audzēšanu Bauskas novadā.

P. S. Šī vēstule iesniegta arī Bauskas novada domē.

Pievieno komentāru

Komentāri 26

jj

Piekrītu minētajiem argumentiem.Esmu pret ĢMO. Apbrīnoju iepriekšējā sasaukuma deputātu muļķību vai alkatību.

pirms 6 gadiem, 2013.09.23 11:54

www.SimGold.com

Zelta un sudraba mobilo telefonu numuri www.SimGold.com
Iespējama piegāde pa pastu visā Latvijā.

pirms 6 gadiem, 2013.09.23 13:27

Ko tu

Zaļie zaļie,nabagii paliksim,bet zaļie būsim...Mes kā nabadzīga valsts nevaram atļauties to kā dzīvo Skandināvi. Tagad pārmaksājam par elektrību,jo bija tādi cilvēki kā tu,kuri teica jāsaudzē daba, jādzīvo zaļi.jāierīko vēja elektrības stacijas,iegūsim elektrību no dzīvnieku mēsliem,ko tas mums tagad maksā??? Dārgākā elektrības cena Eiropā!!! Bet zaļi,ļoti zaļi.....Vispirms aizliedziet veikalos tirgot ĢMO,jo tagad iznāk,ka vēlaties,lai vietējais neražotu,bet ārzemnieki turpinātu zažot un gūtu peļņu no mums nabagiem. Iznāk,ka tu meitenīte atbalsti ārzemju ražotājus,bet ne vietējos....skumji,ka tu izvēlies-labāk pliki,nabagi,bet zaļi. :))

pirms 6 gadiem, 2013.09.23 13:34

Jauniete

Es atvainojos, bet ĢMO sēklas ir dārgakas, nekā bioloģikās, nākamajā gadā šo ĢMO sēklu novākt nevar - jāperk jauna. Kas tur ir izdevīgāk? Plus vēl visa miglošana, ķīmija. Smieklīgi! Tas, ka šī sēkla var izturēt nedaudz lielāku aukstumu vai karstumu, neko nedod. Tikai paver iespējas citu joslu augus te audzēt.

Un, cilvēki labprāt pirktu šo ekoloģisko pārtiku, bet neviens jau īsti nezina, kas īsti ir un ko nozīmē ĢMO. Tas auglis ir mutants, jo satur citu augu gēnus, - Piemēram, zemene ar laša gēniem. Cilvēkiem, kas ir alerģija pret lasi, var beigties letāli šī parastā zemeņu ēšana.

Veselība ir pirmajā vietā, ĢMO pārtika veicina neauglību, alerģiju izraisīšanu, pat nāves ir reģistrētas. KO VĒL GRIBAT? Latvijā, cik zinu, vajag atbalstīt demogrāfisko procesu uzlabošu.

Tie lauki, kuri ir ar ĢMO, nomāc mazos dārziņus, un būtībā, tava veselīgā pārtika arī ir ķīmiska. Šie ķimiskie draņķi bojā augsni, gaisu un pierārņo ūdeni.

Tas ir dārgāk. Tas ir videi un cilvēkam kaitīgāk. Laikam par maz argumenti pret, daudzuprāt, jo galvenais ir nopelnīt? Tas pat nav daudz ko izdevīgāk! Vienīgais citu kultūru var audzēt.

Latvijā 9os novados atļauts audzēt ĢMO un Bauska ir viena no tiem. Visi pārējie audzē veselīgi, visi to pērk UN ATBALSTA ŠOS LAUKSAIMNIEKUS. Nav tā, ka visi audzē tikai ĢMO. NAV!

Tāpēc attīrām Bausku no tā, ko mums nevajag. Jo mums rūp, ko ēdam mēs, bērni, un kas aiz mums paliks.

pirms 6 gadiem, 2013.09.23 16:27

Jonis

Katra izvēle ir paša rokās, ēst vai neēst ĢMO. vAI TIEŠĀM TU UZSKATI,KA CITI IR MUĻĶI??? Tāpēc ir jāatļauj audzēt,bet ēst vai neēst atstāsim lemt pašiem cilvēkiem!!! Alkohols,narkotikas ir vēl lielāks ļaunums kā ĢMO, BET MŪSU AVĪZĒ JAU PUSGADU IR CĪŅA PRET ĢMO.

pirms 6 gadiem, 2013.09.23 13:58

pupuķis

Katrs var izvēlēties ko likt mutē atkarībā no saviem uzskatiem/maka biezuma.
Ekoloģiski produkti nevar pastāvēt, ja tiem kaimiņu laukā aug ģmo un ar ķīmikālijām apstrādāti "paraugprodukti". Ja sekas, ko cilvēkiem rada ģmo pātika un pārtikas produkti, kā piemēram, lopiņu gaļa, kas savā dzīves laikā baroti ar ģmo, mēs redzēsim, iespējams, tikai ar nākamajām paaudzēm, taču to, kas notiek ar īsāku mūžu apveltītām radībām, varam novērot jau tagad. Bites, vardes, putni izzūd.
Tas, ka nākotnē, aiz savas vienaldzības, cilvēkam priekš sava slimā bērna televīzijā būs jāvāc ziedojumi, ir muļķīgi.

pirms 6 gadiem, 2013.09.23 15:22

Atbalstīsim ražotājus

http://www.brivsnogmo.lv/dalibnieki/kas_razo

Ražotāji

Iecavnieks, SIA Iecavnieks, SIA
Eļļas fabrika, viens no lielākajiem rapšu eļļas ražotājiem Baltijā
LS "Kalte", Iecavas novads, Iecavas novads
www.iecavnieks.lv

MarLie J, SIA MarLie J, SIA
Ar mīlestību ņemts no dabas, likts īstās sastāvdaļās, lai papildinātu ikvienam garšīgu un veselīgu ēdienreizi!
Ragana 12-1, Ragana, Krimuldas pagasts, Krimuldas novads, Ragana
www.marlie.lv

Sidrabjērs Sidrabjērs
Bioloģiskā jēru gaļa, bioloģiski sertificēta kautuve
Liliju iela 45, Mārupes novads, Mārupe

Svētes maize SIA Svētes maize SIA
Maizi cepam līdzīga kā to darīja 12 gs. Mīklu Ieraudzējam ar dabīgo ieraugu. Process ilgst vairākas dienas. Pilngraudu rupjmaizei miltus maļam paši, tie ir ļoti bagāti ar šķiedrvielām. Pēc pirmās apēstās šķēles jau ir sāts. Maizes klaipus veidojam ar rokām uz lizes.
Vecūdri, Jelgavas novads, LV-3008, Svētes pagasts
www.svetesmaize.lv

Valmiermuižas alus, SIA Valmiermuižas alus, SIA
Alus darītava
Dzirnavu iela 2, Valmiermuiža, Burtnieku novads
www.valmiermuiza.lv
Zemnieku saimniecības

Āmuri Āmuri
Sertificēta bioloģiskā saimniecība
Āmuri, Aknīstes novads, Asares pagasts
www.ekoprodukti.lv

Avotiņi Avotiņi
Sertificēta bioloģiskā saimniecība
Tirzas pagasts, Gulbenes novads, Gulbenes novads

Birznieki Birznieki
Sertificēta bioloģiskā saimniecība, biodinamiskās saimniekošanas metodes
Z/S Birznieki, Gulbenes rajons, Lizuma pagasts
www.ekoprodukti.lv

Birzupes-2 Birzupes-2
Sertificēta bioloģiskā saimniecība
Stāmerienas pagasts, Gulbenes novads, Gulbenes novads

Dzirnas, ZS Dzirnas, ZS
Sertificēta bioloģiskā saimniecība.Saimniecība ir neliela.Pagaidām nodarbojos gandrīz tikai ar aitkopību un dārzeņu audzēšanu.Ir neliels augļu dārzs.Ir arī 0,15 ha mārrutku.Plānoju veidot segtās platības agrīno dārzeņu un stādu audzēšanai un darboties labības audzēšanā.
Robežnieku pagasts,s."Ļumāni", Krāslavas novads

Eicēni Eicēni
Sertificēta bioloģiskā saimniecība
„Dārziņi” Straupes pagasts, Pārgaujas novads LV- 4152, Pārgaujas novads
www.eiceni.lv

Janavas Janavas
Sertificēta bioloģiskā saimniecība
Janavas, Kokneses novads, Kokneses pagast
www.ekoprodukti.lv

Kalna Pakalnieši Kalna Pakalnieši
Sertificēta bioloģiskā saimniecība
Kalna Pakalnieši, Gulbenes raj., Rankas pagasts
www.pakalniesi.lv

Latgales ekoprodukti Latgales ekoprodukti
Lauksaimniecības pakalpojumu kooperatīvā sabiedrība
Salenieki, Preiļu rajons, Rožkalnu pagasts
www.ekoprodukti.lv

Mežupes Mežupes
Sertificēta bioloģiskā saimniecība
"Līvas", Stradu pagasts, Gulbenes novads, Gulbenes novads

Purmalas Purmalas
Sertificēta bioloģiskā saimniecība
Galgauskas pagasts, Gulbenes novads, Gulbenes novads

Rozītes Rozītes
Sertificēta bioloģiskā saimniecība
Beļavas pagasts, Gulbenes novads, Gulbenes novads

Sidrabi Sidrabi
Sertificēta bioloģiskā saimniecība (kaņepju audzētāji)
Sidrabi, Kokneses pagasts
www.ekoprodukti.lv

Sproģi 5 Sproģi 5
Sertificēta bioloģiskā saimniecība
Sproģi, Durbes novads, Tadaiķu pagasts
www.ekoprodukti.lv

Ziemeļi Ziemeļi
Sertificēta bioloģiskā saimniecība
Malienas pagasts, Alūksnes novads

pirms 6 gadiem, 2013.09.23 14:46

Pensionārs

Es nevaru atļauties eko produktus nopirkt,tāpat ari mani bērni,laikam jau viss šitais cīniņš ,lai bagātie zaļi dzīvotu.

pirms 6 gadiem, 2013.09.23 15:44

Pensionāram

Šis cīniņš ir nevis par ekoproduktiem (bio), bet PRET ģenētiski modificētiem produktiem. Starp šīm divām kategorijām vēl ir parasti produkti, kuri nav sertificēti kā bioloģiski, bet nav arī ģenētiski modificēti. Tie ir tie, kurus mēs visi, gan nabagie, gan bagātie pērkam veikalos un cīņa ir par to, lai šie produkti būtu pieejami arī nākotnē. Ja novadā ieviesīs ĢMO, tad šie produkti ar laiku vairs nebūs pieejami un nebūs nekādas izvēles nevienam. (to sauc par cross-pollination)

pirms 6 gadiem, 2013.09.23 16:19

*

cross-pollination = svešappute

pirms 6 gadiem, 2013.09.23 16:30

Petuhs

Vai nevar kāds uzrakstīt kolektīvu vēstuli un savākt parakstus, jan teiksim ne visai ar laiku iet un kaut ko rakstīt domē, bet ja tā būtu parakstu lapa tad noteikti aizietu un vel 4omus aizvilktu!

pirms 6 gadiem, 2013.09.23 15:26

info

Pats parakstījos PRET Čuguna rozē. Dzirdēju, ka to var arī domē izdarīt.

pirms 6 gadiem, 2013.09.23 15:29

Iesniegums "pret"

Vari droši nokopēt Ketijas rakstu, jo tas veidots iesnieguma formā un iesniegts Domē. Es arī tā izdarīju. Var arī vairāki cilvēki tam apakšā parakstīties.

pirms 6 gadiem, 2013.09.23 15:35

Martins Ruza

Pēc GMO aprites likuma 22.panta, jau iepriekšējam domes sasaukumam vajadzēja pieņemt aizliegumu Bauskas novadā audzēt GMO!!! Tas nodrošinātu GMO audzēšanas kontroli mūsu novadā. Visādās spēlītes ap GMO iimportu ir tikai "Vienotības" demogoģija.

Koluža kungs, ja Jūs esat pret GMO, tad izrādat iniciatīvu un izmantojot savas partijas vadošo lomu, aicinat pieņemt likumu par GMO ievešanas aizliegumu!

pirms 6 gadiem, 2013.09.24 18:50

Iedzīvotāju uzmanībai!

Parakstu vākšana PAR ĢMO AIZLIEGŠANU notiek šādās vietās Bauskā:

Pasta ielā 1-3, kafejnīcā «Čuguna roze»,
Saules ielā 5, SIA «Ozolu optika»,
Kalna ielā 12, «Fotomikā»,
Baznīcas ielā 2, «GEKA» veikalā.

pirms 6 gadiem, 2013.09.23 16:58

apziņa

Ļoti labs raksts Keitija . Esmu pret ĢMO. Lasot komentārus var izlobīt, ka ir cilvēki, kuri neizprot lietas būtību, bet ar ĢMO ir kā ar ūdeni, izlej to no krūzes un vairs nesasmelsi.

pirms 6 gadiem, 2013.09.23 19:20

apziņai

ūdens sen jau ir izliets un ko tad jūs necīnieties.lai veikalos netirgotu ĢMO??? TE CĪNIŅŠ IET PRET VIENU CILVĒKU. Nedrīkst tirgot un neviens neražos,kur problēma??? Neesmu tevi meitēn redzējis Pie Bauskas RIMI AR uzrakstu nepērciet ĢMO. tĀTAD CITI RAŽOT DRĪKST,BET PAŠMĀJU ZEMNIEKS NĒ!!! Cukurfabrikas aiztaisīja,tagad likvidēsim lauksaimniecību.....cilvēki aizbraukuši,jo Latvijā nevarēja nopelnīt dzīvei,kur tālāk iet??? Varbūt neelpot,lai gaiss tīrāks paliek???

pirms 6 gadiem, 2013.09.23 21:34

Генно-модифицированное Человечество?

http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=yCyK8D1o4U8#t=352

pirms 6 gadiem, 2013.09.23 19:49

OMG

Jūs cilvēki esat pilnīgi negudri..Daži saka, lai cilvēks iet un stāv pie RIMI ar zīmi - cīņa pret ĢMO, otrs atkal nesaprot ko nozīmē parasti produkti, ko mūsu lauksaimnieki tagad audzē un modificētā pārtika. Par pirmo cilvēku tipu - KĀDA JĒGA STĀVĒT PIE RIMI JA TU PAT TAGAD ŠEIT NEIZSAKI VIEDOKLI, bet runā kaut ko apkārt. par otro tipu - akdievs. jūs cilvēki esat neizglītoti. Tagad tirgū un veikalā jūs pērkat modificētos latviešu lauksaimnieku dārzeņus???? NĒ! normālu pārtiku, ko mūžu mūžos mēs latvieši esam ēduši. Runa ir par to, lai tas saglabājas, nevis domā par to, ka labāk bāzt ķīmijas iekšā. SĀKAT domāt ar galvu cilvēki. Jūsu vārdiem ir tik pat liels tukšums, kā jūsos, jo jums nekas nerūp. Es ceru, ka tie, kam tas ir vienalga, ir vieni, bet ģimenēm, bez bērniem..tad vēl būtu pieļaujami. Ja ar bērniem un ģimenēm - wow, brīnos par to, ka esat par to, ka jūsu bērnu bērnus šīs ķimikālijas ietekmēs. Un tie kuri saka, ka nevar atļauties ekoloģiskos produktus - tiešām rimi, maxima ir slikti priekš jums? :D tur VĒL pagaidām ir tīra pārtika - mūsu latviešu audzēta pārtika. Tikai pameklē.
žēl tas, ka cilvēki tikai pratīs diskutēt, bet neko nespēs izdarīt. arī tie, kas būs pret, vnk aiz slinkuma neaizies parakstīties...

Prieks par šo rakstu!! :) vismaz kāds ir pētījis šo lietu dziļāk, un arī es ieguvu jaunu info.

pirms 6 gadiem, 2013.09.23 23:12

dietologs

Ja jūs esat par ĢMO tad kādēļ jau šodien neuzsākat jaunas diētas piekopšanu! Pievienojiet Raundapu visam ko jūs ēdat, brokastīs, pusdienās, vakariņās. Uzcepiet dzimšanas dienas kūku saviem mīļajiem ar Raundapu kā vienu no sastāvdaļām! Nē? Kāpēc ne? Zinātnieki pārbaudījuši Raundapu uz žurkām un pierādījuši, ka Raundapam organismā nav pat uz pusi tik iznīcinošas sekas kā kultūraugiem, kuri ir ģenētiski modificēti... Nu ko, tad esam par jaunas diētas uzsākšanu?!

pirms 6 gadiem, 2013.09.24 19:34

bite

ĢMO lietošanas gadījumā iznīkstam mēs - bites un tad divu gadu laikā iznīksiet arī Jūs. Tas ir zinātbiski pierādīts fakts? Vai mēs to gribam - nē! Visi kopā esam p r e t Ģ M O!!!

pirms 6 gadiem, 2013.09.25 09:56

par tīru valsti

Rumbas kungs audzina jauno paaudzi , ceru ka viņš tai vecumā kas saprot kas ir ekaloģija un tīra pārtika. Var un vajag ar labām metodēm ietekmēt mūsu veselos saprātus, lai tīro zemīti , ko sauc par Latviju nesagandētu.

pirms 6 gadiem, 2013.09.25 13:19

:)

Rumbas kungs saprot kas ir nauda!

pirms 6 gadiem, 2013.09.25 15:10

es zinu

Rumbas kungs jau iepriekšējo reizi balsoja pret ĢMO audzēšanu novadā.Tā kā domāju ,ka viņš domas nav mainījis.

pirms 6 gadiem, 2013.09.29 14:07

Lietotāju raksti