«PS Līdums» īsteno vērienīgāko projektu Baltijas valstīs 7

SIA «PS Līdums» Īslīces pagasta Bērzos veido plašu kompleksu, kam būs vairākas svarīgas funkcijas. Šeit atradīsies graudu kalte un labības glabātavas, tehnikas novietne un apkopes telpas, uzņēmuma degvielas bāze, kā arī biroja ēka.Plašāku ieskatu par vērienīgā projekta aprisēm un īstenošanu sniedz «PS Līdums» īpašnieks Gatis Karlovs: – Mūsu mērķis ir līdz ziemas rapšu novākšanai iedarbināt jauno kalti. Tās jauda būs 110 tonnu graudu apstrāde vienā stundā.  Par sadarbības partneri esam izvēlējušies Zviedrijas kompānijas «Tornum AB» meitas uzņēmumu SIA «BFSC», kas nodrošina pilnu tehnoloģisko ciklu. Rīgas rajona Sējas pagastā mazākā mērogā praksē ir pārbaudīts zviedru piedāvājums. Nav vajadzējis vilties, tādēļ arī apjoms būs tik vērienīgs. Varēs uzglabāt trīsdesmit tūkstoš tonnu graudu. «Līdums» pagaidām paredz izmantot divas trešdaļas.» SIA «BFSC» komercdirektors Andris Drinks precizēja, ka šis patlaban ir ne tikai vērienīgākais projekts Latvijā, bet arī trijās Baltijas valstīs. «Manuprāt, tā ir tālredzīga rīcība, jo ieguldījumi graudkopībā un kaltēs atmaksājas. Tehniskā projekta autors ir Zviedrijas speciālists Kārls Oto Knops, un sākotnēji mums pat bija diskusijas par objekta vērienu. Uzskatu, ka graudi ir stratēģiska izejviela, tādēļ nevajadzētu knapināties.  Novērojami gan liecina par pretējo, jo zemnieki vienmēr domā, kā lētāk nodrošināt labības pirmapstrādi un glabāšanu. Latvijā labs piemērs ir lauksaimniecības pakalpojumu kooperatīvā sabiedrība «Latraps», kas izveidojusi mūsdienīgu bāzi Elejā. Bauskas rajonā «Līdums» mums ir otrais klients, līdz šim bijām sadarbojušies ar SIA «Lielmežotne».» Projekta galvenā priekšrocība, uzsver G. Karlovs, ir tas, ka viena kompānija komplektē pilnīgu visu, tādējādi tiek garantēta kvalitāte. Celtniecības ģenerāluzņēmēja ir SIA «Mītavas celtnieks», kas darbu sāka pagājušā gada septembrī. Šī ziema ir piemērota celtnieku darbam, tādēļ vienlaikus top gan graudu kaltes, to glabāšanas torņi, jaunā biroja ēka. Graudu kompleksa būvei cītīgi seko K. O. Knops, kurš regulāri ierodas objektā, lai precizētu darbu norisi un iekārtu montāžu. G. Karlovs sacīja, ka vecā graudu kalte šajā sezonā vēl tiks saglabāta kā rezerves variants, bet pēcāk to paredzēts nojaukt. «Bauskas Dzīve» pagājušajā vasarā jau informēja par īpašnieka un saimniekošanas stratēģijas pārmaiņām SIA «PS Līdums». G. Karlovs līdz šim uzņēmējdarbību bija izvērsis Rīgas rajonā. Viņš pauda gandarījumu par sadarbību ar mūs-puses dažādām institūcijām, jo nereti ir smagi pārvarēt birokrātiskos šķēršļus, īstenojot liela apjoma projektus. Vietējā pašvaldība, Bauskas rajona institūcijas, viņaprāt, ir pretimnākošas.

Pievieno komentāru

Komentāri 7

Uzticīgais

Pilnīgi piekrītu, kur ir Gatis tur viss ir vislabākajā kārtībā. Ar viņu ir patiešām patīkami kontaktēties - pieklājīgs, godīgs, uzticams un nav godkārīgs. Man prieks, ka Latvijā būs vēl viena skaista, sakopta un attīstīta uzņēmējdarbības vide. Lai Tev Gati veicas!

pirms 12 gadiem, 2008.11.04 16:41

huberts

Esmu redzējis kāda kārtība ir zemnieku saimniecībā Veģi dažam labam pat istabā tāda nav

pirms 12 gadiem, 2008.11.02 22:03

spiegs

Paprasiet, kur Karlovam ir radusies tāda nauda???

pirms 13 gadiem, 2008.02.17 13:53

Bērzs

Cik zināms, ķīnieši ievesti nav,strādā tie paši vietējie cilvēki.

pirms 13 gadiem, 2008.02.02 05:24

drāzulazdu

Vai kāds no vecā LĪDUMA arī tur vēl saglabājies, jeb tikkai nosaukums?

pirms 13 gadiem, 2008.02.01 21:37

Gailis

Ko nu lielās,pie Vēja Uzvarā viss ir krutāk!

pirms 13 gadiem, 2008.02.01 15:39

Bērzs

Par Gati Karlovu mēs vēl daudz dzirdēsim.Šim uzņēmējam ir skaidrs prāts un redzējums.Uzpūtīgais kaimiņš tagad lai plīst pušu.Līdums jau sen varēja normāli attīstīties,ja vien radu kliķīte nebūtu alkatīgi grābusi laukā visus ienākumus.

pirms 13 gadiem, 2008.02.01 12:20

Latvijā un pasaulē