Pusaudžiem par dzeršanu un smēķēšanu plāno piemērot administratīvos sodus 4

Lai ierobežotu nepilngadīgo personu smēķēšanu, alkoholisko dzērienu un citu apreibinošo vielu lietošanu, Iekšlietu ministrija (IeM) sagatavojusi grozījumu projektu Administratīvo pārkāpumu kodeksā, kas likumsargiem šādas personas turpmāk ļautu sodīt ar naudassodu līdz 25 latiem vai 50 latiem, ja pārkāpums izdarīts atkārtoti.Kā aģentūru LETA informēja IeM Preses un sabiedrisko attiecību nodaļas pārvaldes vecākais referents Andrejs Rjabcevs, šādi grozījumi šodien iesniegti izskatīšanai valsts sekretāru sanāksmē. Lai arī Bērnu tiesību aizsardzības likums nosaka, ka bērns nedrīkst smēķēt un lietot alkoholiskos dzērienus un ka bērns ir aizsargājams no smēķēšanas vai alkoholisko dzērienu ietekmes, tomēr policistiem līdz šim bijušas visnotaļ ierobežotas iespējas piemērot pašiem nepilngadīgajiem sodu par smēķēšanu vai alkoholisko dzērienu lietošanu. Patlaban likums paredz administratīvo atbildību tikai par smēķēšanu, alkoholisko dzērienu vai citu apreibinošo vielu lietošanu sabiedriskās vietās, kur to nav atļāvusi pašvaldība, kā arī par atrašanos sabiedriskās vietās tādā reibuma stāvoklī, kas aizskar cilvēka cieņu. Savukārt IeM piedāvātie grozījumi paredz pilnveidot nepilnības likumdošanā, nosakot administratīvo atbildību nepilngadīgajiem par smēķēšanu un alkoholisko dzērienu lietošanu neatkarīgi no pārkāpuma izdarīšanas vietas. Ja Saeima atbalstīs ierosinātos grozījumus, nepilngadīgajiem varēs piemērot gan brīdinājumu, gan arī naudassodu līdz 25 latiem, bet par alkohola un citu apreibinošu vielu lietošanu atkārtoti gada laikā pusaudžus sodīs ar 50 latu sodu, skaidroja Rjabcevs. Lai minētie likuma grozījumi varētu stāties spēkā, tie vēl jāatbalsta valdībā un jāpieņem Saeimā.

Pievieno komentāru

Komentāri 4

www

SABAi:
kāpēc uzreiz policistiem būtu jāmaksā? viņi tikai veic savus darba pienākumus - ne jau viņi tos likumus izvirza un apstiprina!
mēs jau visi arī bijām tādā vecumā, kad gribējās visu pamēģināt, bet nevajag jau to tā visu publiskot! gribi pīpēt, dzert - sēdi mājās un nebāzies ārā!

pirms 11 gadiem, 2009.05.02 21:59

T.K.

Pareizi!tad valsts kase tuksa nebus,izdzivosim!!

pirms 11 gadiem, 2009.05.01 21:34

Saba

Labi skan,-nepilngadīgajiem varēs piemērot naudassodu līdz 25 latiem. Piemērot jau viņu var, tikai maksās kas- paši policisti? Tas ir ezim skaidrs, ka uzliktais sods būs jāmaksā vecākiem. Nepilngadīgajiem, cik zinu, darba nav un līdz ar to ienākumu arī. Nu vienīgais, daudziem vecākiem tagad arī nav darba,- varēs staigāt no muguras saviem nepilngadīgajiem bērniem un skatīties lai nepīpē,- savādāk jau nekā.

pirms 11 gadiem, 2009.04.30 14:45

ES

Un kas tad par to maksās????Viņu vecāki!!!!!!

pirms 11 gadiem, 2009.04.30 14:10

Latvijā un pasaulē