Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Pusei mājsaimniecību aprīlī pieaugs elektroenerģijas tarifi 4

Pusei mājsaimniecību aprīlī pieaugs elektroenerģijas tarifi, šodien žurnālistus informēja AS "Latvenergo" valdes loceklis Uldis Bariss un Ekonomikas ministrijas (EM) valsts sekretārs Juris Pūce.30% mājsaimniecību ikmēneša maksa par elektrību pieaugs vidēji par latu, 20% mājsaimniecību pieaugums būs lielāks. Tarifu pieaugums būs atkarīgs no patēriņa, norādīja "Latvenergo" un EM pārstāvji. Puse mājsaimniecību neizjutīs tarifu izmaiņas. "Latvenergo" sagatavoto tarifu plānu vēl vērtēs Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisija (SPRK). Regulatoram 21 dienas laikā pēc projekta saņemšanas ir jāinformē, ja tas uzskata projektu par noraidāmu. Ja regulators to neizdara, tarifi stājas spēkā. SPRK vērtē, vai tarifu plāns atbilst apstiprinātajām tarifu veidojošajām komponentēm, izņemot enerģijas komponenti. Tarifi mainīsies mājsaimniecībām un daļai uzņēmumu, kuri nepērk elektroenerģiju brīvajā tirgū. Iepriekš "Latvenergo" norādīja, ka tarifu pieaugumu ietekmē AS "Sadales tīkls" elektroenerģijas sadales tarifu pieaugums no šā gada 1.aprīļa vidēji par 20,8%. Regulatora aprēķini liecināja, ka sadales sistēmas tarifu izmaiņu dēļ gala tarifi varētu pieaugt par aptuveni 9% līdz 10%. Tarifu pieaugumu nosaka arī citi faktori, piemēram, obligātā iepirkuma komponente, ko nosaka "Latvenergo" iepirkums no ražotājiem, kas izmanto atjaunojamos resursus. Elektroenerģijas tarifs mājsaimniecībām nav mainījies kopš 2008.gada. Līdz šim par vienu kilovatstundu (kWh) bija jāmaksā 7,43 santīmi, taču no šā gada elektroenerģijai tiek piemērota pilnā pievienotās vērtības likme jeb 22%, tādējādi par vienu kWh jāmaksā 8,25 santīmi. EM iepriekš paudusi viedokli, ka "Latvenergo", aprēķinot elektroenerģijas gala tarifu, jāņem vērā maznodrošināto iedzīvotāju maksātspēja un jārod risinājums šo cilvēku aizsardzībai. "Latvenergo" iepriekš solīja darīt visu, lai mājsaimniecības izmaiņas skartu pēc iespējas mazāk.

Pievieno komentāru

Komentāri 4

mužiks

Nu pavisam vienkārši valdīšana izdomāja, kā atkal nopelnīt uz laucinieku rēķina.Ja vien laukos uz aku vēl joprojām neiet ar spainīti un istabā nedeg 1 iļjiča lampiņa, tad maksās un kā vēl maksās.Laikam jau tas kungiem liekas liels šiks, ja arī laukos cilvēki grib dzīvot gaišā istabā, lai ūdens tek pa krānu un var arī silto ūdeni dabūt......Nu ko izšķērdīgie lauksaimnieki, kuriem ir milzu villas ar apsildāmiem baseiniem un somu pirtīm.....maksājiet!Jebkurai nelielai ražojošai saimniecībai, kas savai valstij ražo preci, tātad arī nodokļus ir piešķirts izšķērdētāja statuss.Nu ko, slauksim govis ar rokām,dzesēsim pienu akās un vasarās bērnus atkal liksim pie ganu viciņas, lai gana govis.SVEICINĀTI AKMENS LAIKMETĀ.....!Nez, cik jāmaksā par pienu lauksaimniekam, ja izmaksas.....elektrība 0.1025ls/kw.....degviela 0.60ls/l(bezakcīzes)....graudu jeb spēkbarība 150-200ls/t........darbaspēks.....tehnikas cenas.....utt......

pirms 9 gadiem, 2011.01.31 20:40

Jānis

Šorīt jau Labrīt Latvija analizēja cik viņš patērē mēnesī, iznāca ka jādzīvo gandrīz bez gaismas.

pirms 9 gadiem, 2011.01.27 15:36

gan jau pie tās kuura jutīs pieaugumu. Kā var nejust?

pirms 9 gadiem, 2011.01.27 11:13

Puse

Kā es varu noskaidrot, pie kuras puses es piederu. Pie tās, kurai pieaugs tarifs, vai pie tās, kurai nepieaugs?

pirms 9 gadiem, 2011.01.27 10:31

Latvijā un pasaulē